bugün

Anasının entarisiyle kaçanların fikri budur elbet.
(bkz: nato çok güzel sen de gelsene)
Herkes yerini bilecektir!!! Rte böyle derdi sanırım.
--spoiler--
korktuk ondan çağırdık taam mı?
--spoiler--

allah milletimizi dış düşmanlardan değil, böyle beyinsizlerden korusun.
evelallah bu millet yedi düvel ile harb eder, sıkıntıya girer, gerekirse yalın ayak gezer, ama böyle yavşakların memleketimiz sınırları iinde oksijen tüketmesi gerçekten ağırıma gidiyor.

ah sizin gibileri gerçek hayatta da karşımızda görebilsek, yüz yüze gelebilsek keşke...
nato çağrılmadan gelmiştir,natonun yararına olan döngüdür,obama rusya'ya güzel bir dille"yanlış deliğe sokuyorsun az daha güneye" demiştir.
NATO zaten 70 yıldır buradadır. Çağırmaya gerek yok ki.
Tamam ateistler kıçınız yiyorsa savaş ilan edelim savaşalım. Cepheden kaçan darvin in, marks, lenin, stalinin yavrusu olmuş olsunmu?
türkiye natoya bağlı devlet olduğu için ülkeyi tehdit eden bi unsur varsa bunu dayanışmaya sunar gayet normal bir olaydır, tüm nato üyeleri bunu yapar.
Uçak sınır ihlali yaptı, uçağı düşürdük. Üye bulunduğumuz nato'ya elimizde belgelerle gittik ve dedik ki,
"aq uçağı sınır ihlali yaptı, biz de düşürdük"
Onlar da dedi ki,
"tamam"
Sonra putin dedi ki,
"bi su 24 çok pahalı değil ama güvenimi sarstın"
Sonra tsk dedi ki
"sınıra girdin oç"
Sonra putin dicek ki
"doğru".
-abiiii, nato abiiii
+noldu len kereta
-abi ben bi boklar yedim...
Sokarim uzuna ben ülkemi düsünürüm nato gelsede gelmesede tüm düsmanlarla savasiriz. Uzunu sevmesekte vatanimizi satmayiz.
rusları en az uçak düşürülmesi kadar kızdırmıştır. not: gs.
mahalleden gençleri mi çağırsaydı. ülken başka bir ülkenin uçağını düşürmüş bunu bakkal cezmi abiyi arayıp;

+ alo cezmi abi o geçenlerde aldığım yumurtalar var ya.
- eee.
+ aha o yumurtalar götüne girsin.
- hiç komik değil.
+ şaka abi şaka. biz bi uçak düşürdük onu söyleyecektim.
- nato ya haber verdiniz mi.
+ yok be abi ne natosu ag. ilk sana söylüyoruz.

gibi bir diyalog mu bekleniyor anlamadım ki. nato dediğin zaten rusya'ya karşı kurulmuş bir askeri örgüt. 1 günde nato ya üye ülkelerin karagahlar arası yüzlerce, binlerce yazışması oluyor.

kime bildireceklerdi ki.

+ uçak düştü mü.
- düştü efendim.
+ o zaman bana hımmm bhutan pirensini bağlayın, yok yok acil bi şerpa istiyorum telefona.
- efendim, efendim.
bu olayda rusya'yı taktir ettim, türk olmaktan değil ama türkiye'yi yönetenlerin tavrından utandım. bir uçak vuruyorsun. savunma olarak uçak kimliği belirsiz cisim olarak korkakça yapılan saklanmaya çalışılıyor. sonrasında natoya koşuluyor. yaptın bir iş, bence yapmak için geç bile kaldın ama bu korku nedir? rusya ise ne yapıyor. olmuş bir olay artık rusya seni görmezden gelemeyeceğini anlayacak ve seninle iletişime geçip anlaşması gerekecek. rusya bu gelişmeleri beklerken sen neden natoya gittin. bir anlamı yok. nato ne yapsın diye gittin? korkakça abilerini çağıran çocuk gibi utanç verici.

başlıktaki natoyu çağırmak kelimesini anlamadım. toplantıya çağırmak olması gerekirdi. natoyu ülkeme çağırmak gibi anlaşılıp yorumlar yapılmış.

natoyu toplantıya çağırdık. ne dedik?

-efendim biz bir yabancı cisim vurduk.
-haberiniz yok mu rus uçağı vurdunuz, hatta ruslarda uçağımız düştü diye açıklama yaptı.
-başımıza birşey gelmesin aman. biz 5 dakika içinde 10 defa uyardık. hatta ingilizce bile uyardık. zaten sürekli girip çıkıyorlardı.
-pilot ingilizce bilmiyormuş.
-...

böyle saçma bir iş. uçağı vurmak süperdi ama gerisi eziklik. çağır rusya büyükelçisini; söyle ülkene ülkeme girenin amına koyarız de çık. onlarda ya yapmasaydın iyiydi olmuş bir iş. bir dahakine vurmayıp bize bilgi verirsiniz inşallah. daha dikkatli olacağız deyip giderdi. ama biz olayı şova çevireceğiz ya. arkasından birde türkmenleri vuruyordunuz de. iki olayı vatandaşına sebep sonuç gibi anlatıp kendine oy verenlerin kafasını biraz daha bulandır. türkmenler için vurduysak rusya ile savaştayızdır ama bunu anlayacak beyin nerde?
ama siyaseti algı sapması sağlayarak yapan bir yönetim anlayışı oldukça burda ne yazdığımı bile anlamayacak beyni bulanmışlar olacak. önce bu adam iyi mi yazdı kötü mü yazdı onu değerlendirecek. solcu mu sağcı mı diyecekler. bunlar geçici şeyler. burda taraf olunacak durum yok. %100 haklı oldugun bir durum için korkman acınası bir durum. herkese dayılık taslarken.
türkiye'nin yapmadığı eylem.

askeri antlaşmalar gereği uçak düşürüldükten sonra genel merkeze rapor verildi. standart, rutin bir işlem.

diplomasiyi baştan kullanmayan taraf ise rusya. bu olayın bir geçmişi var. sazan gibi atlayıp "diplomatı çağırıp fırça atsa yeterdi" demek aciz, noksan kalıyor.

resmi hiçbir ağızdan da "türkmen için vurduk" açıklaması gelmedi. hava sahasını ihlâl ettiği için uçağı düşürdüklerini söylediler. gerçi açıklamaları okudular mı bilmiyorum, emin değilim. türkmen sözcüğünün geçtiği yerler pilotun türkmenler tarafından esir alındığı bölümdür. bilmeden öt-me-mek lâzım.
rutin işlemdir türkiye bir nato ülkesi elbette ittifaka bilgi verecek. rushcuklara bakmayın siz onlar kendi ülkelerinin rusyanın propagandaasını yağıyor aklınca bu arada muhteşem büyük ulu rusya niye bir bok yapamadı?
ha tavuk alımını durdurmuştu dimi pardon.
Nicki rusca olan Kancik mi benim ülkemi savunacak? Lan siz Or*spu mu doğdunuz? Yoksa sonradan mi oldunuz? S*ktik uçağın amina koyduk? Var mi dahası? Türkiye koskoca devlet içinde senin sperminin milyar katı Nöronlari olan kişiler yönetiyor. .. koskoca genel Kurmay bilmiyor ne yaptığını sabahtan akşama kadar votka içip Oruspuluk yapan bilmem kimin oğlu bilecek öyle mi? S*kerler olum sikerler?.

Kurban olayım siz 4cm lik sikinizle is yapmayın nolur ya valla... yazıya bak ik uc kelimeden sonrası pkk li gibi yazılmış. ..

Bir an bakıyorum sa ülkede be kadar Soysuzlar var lan? Rus sikeriz bunlar ahh eder. Pkk I yaparız bunlar ah edr lan siz be tür Or*spu sunuz lan? Yeter ya yeter vallahi çekilmez oldunuz. ..

Küfür gerekli yerlere gittiği için editledim. ...

Allah size yatacak yer vermesin. .. vermesin. .
korkakliktir.
suphesiz rusya gerekli cevabi verecektir ve veriyor da zaten.
o günün iktidar temsilcisi ve kalemlerinin o gün ve bugün yazdıklarına bakınca aynı ülkede yaşamış olmaktan dolayı utanç duyuyorum.

o hep ağızlarına doladıkları monşer diplomasisinin bunlarınkinin yanında ne kadar onurlu olduğunu daha iyi anlıyorum.