1. 1.
    bugün türkiye'yi yöneten, daha doğrusu yönetemeyip batıran bürokratların dedeleridir.

1916'da trabzon'a giren rus ordusuna hiçbir direnç göstermemişler, hatta rus ordusunu hoş bir şekilde karşılamışlardır.

bakın rus ordusu trabzon'da;
    rus ordusunu coşkuyla karşılayan trabzonlular

ama trabzonlu vatanseverler(!) onları seyrediyor.

valilik binası önünde rusları bekleyen kent sakinleri;

hatta daha öncesinde de şehri ruslara böyle teslim etmişler;

kudüs'ü ingilizlere teslim eden hüseyin efendi gibi gülerek poz vermişler.

şurada videosu da var;
    https://streamable.com/hz4d7

şimdi bunların hepsinin belinde silah var ya.
    o silahlar hep göstermelik işte.
    bunlar vatansever, ama yunan'a kurşun sıkan hasan tahsin'in izmir'i gavur öyle mi?

neyse, daha ayrıntılı açıklamayı sevgili dostum arbutus unedo yapacaktır.

edit: burada önemli olan onların rum vs olması değil. trabzonlu vatansever(!) müslümanların neden tek kurşun atmaması, neden direnmemesidir.
    hadi karşılayanlar rum. o vatansever müslümanlar nerede? çokoprens almaya mı gitmişler?
    18 -9 ... tengir budun
  2. 2.
    bir yarı-trabzonlu olarak hiç sevmediğim hemşolarımla ilgili bir top yuvarlanmış yuvarlanmış benim önüme gelmiş...

resimlerdekiler büyük olasılıkla trabzon rumları.. rus ordusu kente girdiğinde müslümanların pek ortalıkta olduğunu düşünmüyorum...

ama gerçek şu ki trabzon bir hasan tahsin çıkaramamıştır.. silaha meraklı, silah taşıyan, habire silahla övünen trabzon asla izmir kadar cesaretli olamamıştır....

habire namaz kılıp abdestli dolanan trabzonlu yobazların toplamı bir hasan tahsin edememiştir.. üstelik te hasan tahsin yahudi dönmesidir..

trabzon, rize ve artvin cumhuriyetin nimetlerinden en fzla yararlanan illerdir.. cumhuriyet her yere 1 vermişse bu namussuzların üzerine 10 dökmüştür.. ama gine de hepsi cumhuriyet düşmanıdır..

neyse.. tengo ihaleyi trabzonluya kaptırdı her halde.. ki çok normaldir.. trabzon/rize/artvin'in hakim olduğu yerde başkası yaşayamaz..
    8 -3 ... arbutus unedo
  3. 3.
    Sizin birbirinizden başka arkadaşınız yok di mi? Hadi itiraf edin. Insanın iq'sunu düşürürsünüz .mk siz .
    1 ... uzak diyarlarda evli barkli