bugün

geçen yıl görevi nedeniyle burada yaşayan rus bir arkadaşım oldu, sonra da arkadaş çevresi vasıtasıyla rusya'nın üçte birini tanıdım sanırım.. fakat tanıdığım insanlar öyle sıradan kişiler de değildi, dolayısıyla izlenimlerim genele yayılabilir mi, şüphe ediyorum..

soru-cevap biçiminde kısa kısa:

- aşırı vamp giyinen rus algısı doğru mu? evet
- bu, hafiflik anlamına mı geliyor? alakası yok.. adamların kültürü öyle..
- rus bir kadının arkadaş grubu içerisine girdiğinde, sürüye inmiş kurt gibi mi oluyorsun? bunu yaptığın anda zaten çok özür dilerim sktr'i yersin.. beraber istanbul'a, bir doğumgünü partisine gittik, aşırı iddialı olmayan, şık bir hediye götürdüm, ortamda 30 tane kız, kareoke falan yaptılar, ki nasıl bir devletse hepsi ya spor eğitimi almış ya müzik; kimse kimseye asılmadı, çok eğlendik... iki taraf da düzgün davrandığı sürece, bir cennet dolusu arkadaşın oluyor.
- paraya ne derece bakıyorlar, anlama fırsatım olmadı, zira iki tarafın da kendine göre durumu iyiydi, fakat tamir falan yapan erkeğe karşı obsesifler.. elinden iş gelen adama düştüklerini zannediyorum.
- türkler'den farklı olarak kafalarında bir fikr-i sabit oluştuğunda bunu kırması zor oluyor. inatları var, bizim deyimimizle erkek gibi bir halleri var.
- kültür farkı büyük, fakat eş olarak düşünülmeyecek durumda değiller.. bir de, bizim evlilik-boşanma istatistiklerine bakarsak, esas burada ciddi düşünme konusu sıkıntıya girdi, diye düşünüyorum. hele yakınlarımda bir evlilik sürecine şahit oluyorum ki, kızın yaptığı ekonomik konseptli ayak oyunlarını hükümet fark etse, kızı doğrudan maliye bakanı yaparlar..

- şu ana dek bahsetmediğim avantajları: bir kere ırk olarak yarısı cidden güzel, yarısında pek iş yok.. fakat yüzde onu var ki, "insan mısın kızım sen?" diyebileceğiniz durumda.. bu kızlara, kendilerinin ne kadar güzel olduğunu ya da ne kadar güzel bulduğunuzu, kendinize hakim olup hissettirmezseniz, ekstra bir kapris de yapmıyorlar.. sakalı ele verirseniz, kötü..
- evlilik konusunda şu ana dek bahsetmediğim dezavantajları: kız nerede yaşayacak, ne yiyip ne içecek, nasıl bir araya geleceksiniz.. saksı çiçeği değil bu.. bir işe girişiyorsanız, altyapısının tam olması gerekiyor.. bazen makul olanı, hele de kendi dünyalarınızda çok köklü - çok spesifik belirleyicileri olan hayatlarınız varsa, güzel bir anının son vermesine izin vermek oluyor.. çünkü neticede farklı ülkelerde, farklı kültürlerde, farklı mesleki altyapılarda koca bir hayat geçirmişsiniz, her şey kısa bir ilişki ömrü ölçeğinde değerlendirilmemeli..
--spoiler--
erkeğin kalbine giden yol, mideden geçiyor.
--spoiler--

çok doğru. mesela ben mehmet şef ve somer şefe aşığım.
saçmalık bu. inanmayın sakın.
kısmetse önüne geçilmez. orada iş yapan inşaat şirketlerimizin bir çok çalışanı, rusya'da mutlu yuva kurmuş olmanın huzuru içinde.
Yanlış tercih olacaktır.

Rus kadını, türk mutfağına Fransız.

Erkeğin kalbine giden yol, mideden geçiyor. Tasaktan değil.
romantizm açısından mutlu eder mi bilinmez ama cinsel ve ego açısından mutlu eder.
mavi gözlü kumral saçlı çocuklara sahip olmaktır.
hayır demeyeceğim fikirdir.
Suriyeli Arapla evlenmekten çok daha iyidir.
Gavur ama güzel kızla evlenmektir.
sanmiyorum ki burada yazan pek cok insan hayatinda hic birden fazla rus kizi ile bir araya gelememis veya iletisime gecememis.

sanilanin aksine kendini begenmis, para ve popularizm duskunu olanlari oldukca fazladir.

bizim kafamizdaki kendi evine bagli, ev ekonomisini bilen, mutlu kiz rus kizi degil alman kizidir. bunu giyim tarzlarindan anlayabilirsiniz.
bir rus kizi bir kilo makyaj ile sizi guzel olduguna inandirirken, bir alman kizi yillanmis kot pantolonu ve tisortu ile aklinizi alir, hem de makyaj yapmadan.

ne istediginizi bilin once *
Rus kökenli bir dişi ile evlenip yuva sahibi olmaktır.

Rus ise iyi virüs olursa kötüdür.
Herhangi bir karadenizli kiz ile evlenmek gibidir, huyu suyu assagi yukari birdir.

Belki ruslar biraz daha guzel olabilir, belki diyorum cunku bir kiz arkadasim ya da akrabam burayi okursa beni tabanca ile kovalamasin anladiniz siz.
sadece buynuzluların evleneceği kız.

maddi durumunuz iyi olmadığında bir çıkış kapısı arayacak ve millî altın bileziği olan mesleğini icra etmeye başlayacaktır. Rus kadınları para düşkünüdür. iyi tarafından bakalım, sizin için ek gelir kapısı olabilir.

rusya, turizm gelirlerinin büyük bir bölümünü kadınları sayesinde karşılar. sizin karıyı kim bilir daha önce kimler pompaladı, düşün dur.
üniversiteden dindar bir inşaat mühendisi arkadaşımın seçimi. Allah mesut etsin, mutlu da oldular.
kız ailesi rusya'da ise sorun çıkaramayacaklardır.
Bana bunu sağlayana 20 bin lira nakit vermeye razıyım. Kız peri gibiyse 30 bin de olur. Zira rusyada çirkin ve çirkef kadın yok.
Geçen ay sınıfımdaki kazanlı rus arkadaşım albinayı araya aldık bizim barzolarla ve bir tanesi sormaya başladı. Adettendir. Rusça konuşsana dedi. Alamancı akrabalara denirya aynısı. Kız da aynı şekil ne konuşuyum şimdi öyle bir anda deyince aklıma bişey gelmedi dedi. Bunun üstüne cisimlerin rusçasını sordu çocuk. 3-4 kelime sonra sıkılıp rus kızlarımı daha güzel türk kızlarımı dedi ve kız düşünmeden tabiki rus kızları dedi. Kendisi de rus olduğundan söylemiyor bence. Neyse sonraki soru rus erkekleri mi daha çekici yoksa türk erkekleri mi. Türk erkekleri daha çekici cevabını aldık. Rus erkekleri çok beyazmış, esmer pek yokmuş. Evet. Asın bayrakları.
Rus vatandaşı olmak için başvurcağım ikinci yol.
Seks için evleniyorsan, Türkler daha iyi. Vücudu ve güzelliği için evleniyorsan, nikahı bas geç.
evden misafiri eksik etmez ama mutluluk verecek bir kadındır.
buldun mu evlen seviş yiyiş.
kıro muhabettidir.
Kayınların sayko olmasını da beraberinde getirecektir.
Maalesef artık başımıza gelecek durumdur. Malum Buralarda aradığımı bulamadım.