bugün

diger liglerden oyuncuların rusya ligine sıcak bakmaması ve rus kluplerinin hemen hepsinin arkasını petrol zenginine dayamasından cok ilginc bir olay degildir.
turkıye liginin bi zamanlar yugoslavlar daha sonra rumenler tarafından basıldıgı zamanlarda cok uzak degildir.
harcayacak bir ton paraları olmasına rağmen, avrupa liglerinde oynayan oyuncuların rus ligine sıcak bakmamasından kaynaklanır. rus takımları, hem avrupa futbol kalitesine yakın olan, hem de rusya'da oynamayı problem yapmayacak türk oyuncuları kapmaktadır.
örneklendirelim;

- ilk tamer tuna ile başladı bu sevda.dinamo moskof gavuru na gitti diye hatırlıyorum. sonra da Terek Grozny diye neüdüğü belirsiz bi’ takıma gitti. ulan nereden duydunuz da aldınız. hadi bu neyse, bonservis cüzi bir rakamdı çünkü.
- sonra hasan kabze gitti rubin kazan a. 1.5 milyon euro bonservis verdiydiler galiba. her ne kadar iyi bir golcü olsa da ben vermezdim o kadar para.
- fatih tekke zenit e 7.5 milyon euro transfer oldu. tamam fatih iyi topçu -bunu da her fırsatta söyletmeyin- 7.5 milyon euro diyoruz lan ama. oha! adam genç de değil üstelik.
- gökdeniz konusunda girmeyelim. 8 milyon 700 bin euro diyorum başka da bir şey demiyorum! aşka bak.
- rusların belki de en mantıklı transferi caner erkin. cska ya 4 milyon dolara aldı. ama ona bile sağlam para verdiler.

sevda adama neler yaptırıyor.
anlam yüklemeye çalışıp anlamdıramadığım sevda...

ya birileri bizle taşak geçiyor ya da ruslar harbiden dünya futbolunun geleceğini türk futbolcularda görüyor. yahu adamlar deli gibi ''milyon euroları'' çatır çatır ödüyorlar ya da teklif ediyorlar. bonservislerini ödemeye razı oldukları adamlar o kadar para etse zaten gelip burada bik bik ötmüycem. dünyanın başka yerinde topçu mu kalmadı? git güney amerika ya kap geleceğin yıldızlarını ucuza. ne sevda bu arkadaş?

biri gider gökhan ünal a 8 milyon euro teklif eder*, öteki hüseyin çimşir evet ya şaka diil trabzonlu hüseyin e 3 milyon euro teklif eder. gökhan zan ve ibrahim toraman a talipler var. sabri ye italya dışından birileri daha talip. kimmiş diye baktığımızda taşın altından gene ruslar çıkıyor.
daha dur bitmedi;
genç semih e çok ciddi teklifler var sözleşmesi bittiği için. mehmet topuz a da aynı şekilde falan filan. hergün yeni bir haber duyuyoruz. bu haberler menejerlerin bir oyunu diyeceğim ama yok rusya ya daha önceden epey bir topçumuz gitti.

zaten rusya ya ''sıcak denizlere inme politikası''ndan beri kılım. bu mevzuya da o yüzden temkinli yaklaşıyorum. körpecik futbolcularımıza neden rus kulupleri aşık?
du bakalım çıkar yakında kokusu. ben bi pislik var kesin diyorum. evet.
güncel Önemli Başlıklar