1. 1.
    fransa nın neden olduğu pisliklerden sadece biri.
    ayrıca şiddetli (bkz: hotel rwanda)
    9 -1 ... paradigma
  2. 2.
    "burda sömürülecek bir şey yok" diye ruanda hakkında görüş beyan eden taşkafa almanya'nın;
    "ben de sömürücem; banane, banane" diye ruanda'yı teslim alan ve insanların yakalarına kimlik kartı takan avrupa'nın sümüklü küçük çocuğu belçika'nın;
    "yahudi soykırımından sonra nerede soykırım başgösterirse müdahale edeceğiz dedik; ama burda soykırım yok ki" diyen 'yeryüzü polisi' amerika birleşik devletleri'nin;
    "aa, ama aslında soykırım var gibi... madem öyle güçlü olanı destekleyeyim" diyerek hutulara silah veren, mütemadiyen menopozdaki fransa'nın;
    "size dokunmadıkları sürece elleşmeyin; yesinler birbirlerini" diyen lanetli kofi annan'ın...

ve tabi ki etnik kimlik, self-determinasyon, azınlık cart curtu gibi zırvalıklarıyla dünyayı zehirleyen ve en nihayetinde herkese "masum değiliz, hiçbirimiz" dedirtmeye çalışan aşağılık batı'nın ortak suçudur.

--spoiler--
    hayır, biz masumuz!
    --spoiler--

http://www.istisnai.net/009/fatih.asp
    14 ... nuh tufan
  3. 3.
    (bkz: hotel rwanda)
    2 ... and oceans
  4. 4.
    fransa' nın kışkırtmasıyla oluşan insanlık dramı.
    (bkz: barbar avrupa)
    5 ... birdy
  5. 5.
    kumpasla burun ölçüsü alıp, "sen tutsi sin" "sen hutu sun" diyerek, ve burun tipi-ölçüsüne göre "asalet" tayin eden fransız götlüğü nün sonucu.. bir milyon (resmi rakamlar) ölü insan.
    6 ... havari kesar
  6. 6.
    hotel rwanda filminde çok iyi işlenmiş insanlık dramı.
    3 ... celsis
  7. 7.
    fransanın suçlandığı soykırım. avrupanın tepkisini şiddetle merak ediyorum. zira fransanın kollanacağı, aklanacağına adım gibi eminim.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=42222
    3 ... oovxvoo
  8. 8.
    100 gün içinde, 1 milyon insanın öldüğü katliamdır.
    1 ... terellelli
  9. 9.
    kendini beğenmiş, parfüm mûcidi fransa'nın yapılan hayvanlıklara fransız kaldığı fecaât...
    3 ... squadron
  10. 10.
    devlet başkanları türkiye'de kral gibi ağırlandığına göre o da sözde olmalıdır.
    -1 ... david addison