bugün

* "RTÜK, AZRA AKINın OYNADIğI M.U.C.K ADLI DiZiYi ÖPTÜ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kamuoyunda büyük ilgiyle izlenen diziler nedeniyle televizyonlara ceza yağdırdı. Dünya güzeli Azra Akının da oynadığı M.U.C.K adlı gençlik dizisini erotik bulan RTÜK, dizinin yayınlandığı kanala yaklaşık 400 bin TLlik ceza verdi. Dizinin fragmanı üzerinden hazırlanan RTÜK raporunda, cezanın gerekçesi şu çarpıcı ifadelerle anlatıldı:

Erotik danslar

Gençlerin sahneye çıkarak, Haydi liliyar şarkısı eşliğinde bir dans gösterisi sundukları dans sırasında, arka sesin,müzik umutları, cesaret kanatlarıydı, yazıldığı gibi okunmayan dizi MUCUK çok yakında Show-Tvde dediği, fragmanda yayınlanan gençlerin dansının, erotik, müstehcenlik çağrıştıran figürlerden oluştuğunun görüldüğü, kızların sahneye şort, mayo, külotlu çorap, tayt gibi dans kostümleriyle çıktıkları, büyük ölçüde cinsel hareketlerin tasvir edildiği dansla şortlu kızın yerde yaptığı erotik hareket, kızla erkeğin karşılıklı gelerek yaptığı birbirlerine doğru sallanma hareketiyle, tüm grubun arka arkaya sıralanarak yaptığı ileri geri sallanma hareketinin en dikkat çekicisi olarak belirlendiği, söz konusu dansın çiftlerin erotik bakış ve duruşlarıyla son bulmuş olduğu, çocuk ve gençlerin ahlaki gelişimini zedeleyecek nitelikte olduğu düşünülen bu görüntülerin, uyarıcı sembol kullanılmaksızın ve 24.00ten erken yayınlandığı belirlenmiştir.

RTÜK, uzmanların hazırladığı bu rapor doğrultusunda ticari kuruma 391 bin 385 TL idari para cezası verilmesini kararlaştırırken, CHP ve MHPli üyeler, bu karara karşı çıkarak muhalefet şerhi koydu. "

http://www.habervitrini.c...i_diziyi_optu-581587.html

magazin programlarında, internette, filmlerde erotik sahnelerden kıpırtı duymayan ailelerin, sahnede dans değil de meme, seks, pipi gördüğünü düşünenlerin kestiği cezadır. harika gidiyoruz, muhteşem gidiyoruz, yaşasın özgürlük, yaşasın dans vese vese.

edit: verdiğim linkten haberin aslına ulaşınız, türkçe karakter kabul etmedi sanırım.
edit2: halledildi.
belki kötü oylanacak bu entry. ama bana göre yerinde bir cezadır. o diziyi izlemem o sahneyi de görmemiştim ta ki haberi duyana dek. fakat o dizinin yayınlandığı saat çocukların tv başında olduğu saatlerdir. bağnazcılık değildir bu sefer haklıdır rtük amca.

rtük akp'nin midir başındakilere baktığımız zaman evet. ama akp yanlısı biri olmadığım halde haklı bir karardır.
yerinde olmuştur. fragmanı izleyip "bu ne yahu" diyenlerdendim.
oh iyi olmuş cezasıdır.
çocuklara ve liselilere üniversite öğrencisi böyle açık saçık giyinir imajı veren bir dizidir. ceza alması yerinde olmuştur.
ilgili video şu:
http://tinyurl.com/7nll2rv
laikçi arkadaşları vehamete sürükleyen ceza. Bunun tek kurtuluşu, elhamdülillah şeriatın gelmesidir. En azından biz dinciler böyle uluorta yapmıyoruz. Toplanıp ayinlerle özel odalarda, allah rızası için yapıyoruz. Aslında fazla büyütülmemeli, cin çıkartıyoruz, ruhu kötülüklerden arındırıyoruz. Ayrıca sadece dans da etmiyoruz, üstümüzdeki tek kıyafet de allah cc'nin bize bahşettiği kıyafet oluyor.

O yüzden laikçiler bu tarz programlar yapıp, haftada bir ruhlarını temizleme ayinlerine katılan dincilerimizin ruhlarını kirletmemeleri gerekiyor.

Fethullah gülen hoca efendimizin ve adnan oktar hoca efendimizin peşinden giderseniz, siz de bizim gibi dinci olabilirsiniz.
devletin toplumu kendi isteği doğrultusunda şekillendirdiğinin bir başka kanıtı.

ben belki bu dizileri izlemek istiyorum. devlet veya bir başkası buna karışamaz. isteyen zap yapar geçer. isteyen de izler.
yaşanmaz artık burda derim, susar ve yavaşça ülkeyi terk ederim...
acun'un yok böyle dansında her türlü müstehcen kareografiler varken rtük'ün karışmamasına, fakat dizinin fragmanında geçen dansın erotik bulunup ceza almasına şaşmadığım olay. ayrıca bu başlık farklı bi kitleyi de gün ışığına çıkarmıştır.

(bkz: sözlükte ki abazan yazarlar)
fragmanı izleyip "cık cık cık utanmazlık resmen, çoluk çocuk var yaa, hayasızlar" derken; içinden "üff karılara bak abovv hey maşşallah" diyenlerdenim ve çocukken hiç böyle şeyler izlemedim, izlediğimi düşünebiliyor musunuz? eğer izleseydim cinsel dezenformasyona maruz kalmış; sürekli burada sikiş sokuşlu entryler giren ahlaksızlar gibi olurdum, kafayı amcıkla bozar memelere tapardım bence gayet yerinde bir karar.
*fragmanda boşaldıktan sonra burda ahkam kesenlerin onayladığı karardır. zihniyetin değişmesi lazım.
fragmanı merak edip izledim. ceza alcak tek bi nokta yok. saçma sapan bir karar. normal bir dans ki normal olmasa da ceza verilmesine karşıyım.
pedagoji, psikiyatr gibi netameli alan. algıyı toplumsal yaşam kültürü, taşıdığı çeşitlilikle ayarlamak gerekir. iletişimin ulaştığı boyutlarda bu kabil sAÇMA yasAKLARla sOSyal hayatı biçimlendirme çabası, bir vakitler köylümüze zorla klasiK MÜZiK dinletmeye benziyor.
üsTELiK cinsELLiĞi ÇOCUklarımıza, kuytularda tek başına keşf etmeye mecbur etmeyelim. hayatı doğallığı içinde yansıtmaya çalışalım. namusSuzluğun insAN emeğine tecavüz olduğunu öğretelim.
az bulduğum cezadır.
çok, eğlenceli fragmanmış, yazık olmuş ceza alması daha başka ceza alması gereken, birçok yapım varken!...