bugün

RTe yi her ne kadar gunahim kadar sevmesemde genede " ulan herif harbi isi biliyor" dedigim yonleri vardir.... Calma-cirpma kismina girmeyecegim bile.
1) Adam cok iyi hatip... Konusmayi cok iyi beceriyor.
2) Adam cok iyi lider. Altindaki gurubu acayip kontrol ediyor.
3)Adam cok inatci. Pes etmek nedir bilmiyor.

Ne demisler, yigidi oldur, hakkini yeme.

Ps: Adam,yigit falan dedim, lafin gelisi...
bir gün ölecek olması.
Müslü Çomarları iyi yönetiyor hakkını vermeliyim.
(bkz: yok ki)

koyun güdüyor aslında.
paralel yapıyla mücadelesi. düşmanı en iyi bu adam tanıyor neticede eski dostlar. bir başkası bu kadar üstüne gider miydi muamma. ee bugün bize yarın size deyince abartmıyormuşuz demek ki.
gülmeden yalan söyleyebiliyor.
Futbolculuk günleri geride kaldığı halde hala dönüşlerde çok çevik olması.

(bkz: yavaş dön reis ümmet yetişemiyor)
eskiden fetoyu bir tek bu temizleyebilir ülkeden diye düşünürdüm. iş uygulamaya girince anladım ki bu da fos çıktı. zira benim de unuttuğum önemli bir nokta vardı ki bunlar fetonun okullarında yetişen nesil değil miydi ki, nasıl temizlesinler kendilerini kendilerinden?
imkansız olduğunu anladığımdan beri fetonun yeniden sahnelere döneceği günü bekliyorum. yok arkadaş, rte de bu feto pisliğini temizleyemez. asıl cümle şöyle olmalıydı ya yazdım gitti simesi zor geldi, rte fetoyu asla temizleyemez. evet doğrusu budur. etle tırnağı kim ayırabilir ki? elbette ne et ne de tırnak olmayan bir üçüncü kişi. o da bu isim değil asla.
hülasa güzel kardeşim takdir ettiğim bir yönü de yoktur. bütün marifeti koyunlara nasıl hitabedileceğini bilmesidir o kadar.
Jargonu.
At gözlükleriyle mutlu olanların rte ağzıyla kuş tutsa bile görmeyeceği yönleridir.
Baştan kurulu çünkü herif. Görse de görmezden gelir. Zoruna gider.
HDP li vekilleri içeri alması . inşallah dışarı çıkarmaz
(bkz: böyle bir şey yok ama olabilir de).
iyi kıvırıyor.
bir yalan uydurup bıkmadan usanmadan aynı yalanı söyleyebilmesi üstüne o yalana kendisi bile inanabilmesi. bir kaç örnek vermek gerekirse kabataş yalanı, camide içki içilmesi, kendisinin dünya lideri olması gibi şeyler ilk etapta akla gelenler. hepsini yazmaya kalksam beynim karpuz gibi patlar lan milyonlarca var bunlardan..
Aptal koyunları çok iyi güdüyor.
dünya lideri oluşu (!) .
Kim ne derse desin adam tabanını nasıl konsolide edeceğini biliyor. Camide içki içtiler görüntüler var dedi insanlar irrite oldu. Üstüne iki ayyaş dedi taban yine fenalarda. Yani hangi tuşa basarsa hangi nota çıkar adam biliyor.

Bir de balık hafızalı bir millet olduğumuzu çözdüğü için nasılsa unutacaklar diyor. Unutmazlarsa da bir bildiği vardır elbet derler diyor.
sürekli mağdur olabilmesi.