bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Evet arkadaşlar kime sorsam sevmiyorum diyor ee o zaman iktidar nasıl oluyor bu parti he cinler mi veriyor oyu bunlara. Bence tartışmaya açık bir durum bu.
    1 -1 ... kale3112
  2. 2.
    erdoğanı sevmeyen ölsün.
    1 -2 ... ibni maymun
  3. 3.
    referandumda son anda kuralları değiştirerek kazandığına daha doğrusu kazandığını sandığına göre öbür seçimler için de kazanmak için her haltı yapmış olması pek garip karşılanmaz.
    5 -2 ... kilise sarapcisi
  4. 4.
    1983 seçiminde nasıl herkes hayır dediği halde %92 evet çıkmışsa akp'de o nedenle her seçimi kazanıyor. uzun uzun açıklamama gerek yok ne demek istediğimi anlayan anlar.
    1 -2 ... ebu zer
  5. 5.
    seçmen alternatif arasada yok.yeni bir sağ oluşum ancak dengeleri değiştirebilir.
    ... above and beyond
  6. 6.
    Türkiyedeki cahil kesim ve yaşlı kesim sayesinde kazanmaktadır.
    3 ... mstafaberkggg
  7. 7.
    Bak şimdi ne anlatacağım

Bir kitleyi cahillikle suçlamak çok kolay bir şeydir. Meselenin köküne köküne inmek gerekir. Cumhuriyetin ilanına kadar gidelim. Yüzlerce yıllık devletçi, dinci bir kitlenin bir anda Avrupa kültürü ile karşılaşması ve bu avrupalılaşma sürecinin asla ama asla toplumun derinlerine sirayet ettirilememesi gibi bir sorundan söz ediyoruz. Onlarca yıldır diyanet işleri gibi bir kurumun varlığından, Anadolu un dört bir tarafında şeyhler ve tarikatların yürüttüğü çalışmalardan söz ediyoruz.

Eğreti bir şekilde avrupalılaşma söz konusu ülkenin batısına gidildikçe aydın, okumuş bir kitle ama doğuya gittikçe Osmanlı'dan beri aynı kültürle ve gericilikle ayakta tutulmuş bir kitle. Onlarca yıldır kendisini ötekileşen olarak gördü adam. Zaten ondan değil midir Demirel gibi daha özgün tiplerin siyasette tutunması.

Düne kadar tv izleyen Anadolu insanı kendisini temsil eden adamın ne anlattığını anlamak konusunda sorunlar yaşarken ve o koltukta oturmanın çok zor bir şey olduğunu düşünürken bugün kendini görüyor o koltukta.

(bkz: bir kadın börek yapmayı bilmiyorsa o aile dağılır)

Ya bak işte bu söz bir aile bakanının sözü. Yıllardır mahallelerde ellerinde tığ ile dedikodu yapan anan değil mi lan bu? Evet, tam olarak o!

(bkz: eeeyy Amerika sen kimsin yaa)

Bak lan işte bu da bizim mahalleden. Yıllardır "gavur Avrupa" masalları ile ayakta tutulan sözde milliyetçi halkın lafı bu. Dini değerlerle ayakta tutulan toplumun sesi bu.

insanlar güzel şeyler görmek istiyorlar. Söylenen yalanlar önemsiz onlar için. Adam hiç binmeyeceği bir uçak için yapılan havaalanını neden savunur? işte bu yüzden. Yıllardır pompalanan bir futbol kültüründe kaybeden taraftan olmaktan nefret ettiği için.

Şimdi bazıları benim için iktidar yalakası falan da der. Hayır efendim sadece somut durumu tahlil etmeye çalışıyorum ve kanımca olan tam olarak budur.
    1 -1 ... johann wolfrang stock