1. 1.
  önce de yi yazmayı öğrenin , yazan pankarttır.
  4 -2 ... patria o muerte
 2. 2.
  hepsnin aynı elden çıktığı gözden kaçmamıştır. sanırım baya bir pankart hazırlandı alana girenlerin ellerine birer birer tutuşturuluyor.
  -1 ... delice
 3. 3.
  (bkz: dünya başbakan görsün)*
  4 ... buny
 4. 4.
  "biz sana muhtacız" tarzı olanına da rastlanmıştır.
  1 ... umarsizvelet
 5. 5.
  olayın flaş heber olarak düşmesiyle neredeyse eşzamanlı olarak hava alanında halkın birikmesi kadar o kadarcık sürede bunca dövizin ne ara hazırlanıp dağıtıldığı merak uyandırdı. yok artık yahu neler de düşünüyorum. planlı bir çıkış yapmış olacak hali yok ki başbakanın dövizler önceden hazırlansın. belkide dövizler rte nin bush ziyareti zamanında hazırlanmış eski dövizlerdi. Hatırlasanıza nasılda gurur duymuştuk bushun yanında bacak bacak üztüne attı diye. allah nazardan saklasın tam bi 'dünya lideri'
  2 -3 ... cariyek
 6. 6.
  sanılanın aksine hazırlanması 10 dakikalık iş olan dövizlerdir. öküz altında buzağı aramaya gerek yoktur kanımca.
  2 -1 ... pergamon
 7. 7.
  erdoğan'ın toplantıyı terketmesi ve türkiye'ye varışı arasındaki sürede rahatça hazırlanabilecek pankart, afiş, döviz vs.lerdir.
  birileri diyor ki; önceden planlanmış, danışıklı dönüş olan bu olayın kanıtıdır bu pankartlar. zaten hazırmışda mış mış...

  bir kere başbakan oraya giderken türkiye açısından en önemli olan görüşmesi imf le yapacağı toplantıydı. bu toplantının lehimize olacağı aksi takdirde boyun eğilmeyeceği çok önceden söylenmişti zaten. türkiye'yi imf karşısında ezdirmemiş olması bile o pankartları açmaya değerdi. üzerine bir de akşamki dik duruş eklenince daha da anlamlı olmuştur o yazılar. hadi diyelim önceden ayarlandı o pankartlar ki normaldir. çünkü erdoğan2ın imf'e taviz vermeyeceği biliniyordu giderken. peki bu son olayın düzmece olduğunu, seçimlerin arifesinde oy kazanmak için yapıldığını nasıl bir zeka söyleyebilir ki?
  erdoğan oraya giderken moderatörün ibnelik yapacağını nasıl bilebilirdi ki? ayrıca danışıklı dönüş denilen olay tarafların anlaşması ile olur, ne yani perez o kadar lafı yemeye razı mıydı tayyip oy alsın diye? güldürmeyin beni de gidin bi çay koyun.
  2 ... happylover
 8. 8.
  "dertli gönüllere derman, işte geliyor başbakan."
  ... mela