bugün

her gün sol framede akp ve rte karşıtı başlıklara şahit oluyoruz. eğer amaç akp'yi bitirmekse bu parti kapatmakla, akp'ye ve sempatizanlarına b.k atmakla olmaz; sağlam alternatif üretmekle olur. elinizde tayyip'ten daha birleştirici bir lider yoksa oturup gelmesini bekleyin zira büyük liderler yetiştirilmez, zamanı geldiğinde ortaya çıkar...

halihazırda r.tayyip erdoğan'ı durdurmak isteyenlerin elindeki yegane fırsat bence büyük bir karizma ve sürükleyiciliğe sahip olan rifat hisarcıklıoğlu'dur.

edit : engin ardıç da bizim gibi düşünmüş;

http://www.sabah.com.tr/ardic.html
(bkz: osman pamukoğlu)

ulan 4-5 ay önce böyle yazmışım evet ama adam siyaseti bilmiyor çıktı anuğa koyim. bu adama oy verenin aklına osurayım.
gerek olmayan alternatiflerdir. koskoca türkiye cumhuriyeti hiç bir zaman lidersiz kalmadı, kalmaz. zamanında kimler başbakanlık yaptı bu ülkeye, elbet yapan biri daha bulunur.
12 eylül gençliğinin yeni mottosu. sen halk olarak sistemin sürüsü, koyunları olmayı kabul et sonra gelip geçecek bir piyon için lider alternatifleri üret.. aman ha sakın yumruğunu masaya vurma!
alaninda lider firmalardan secilebilecek alternatiflerdir.

ornegin "boru mu bu, borudur bu, adıyla sanıyla esen'dir bu". esenler plastik olabilir.

ya da;
(bkz: sirin baba)
yaklaşık on sene sonrası için sıkı bir alternatif bulunacağı konusunda adım gibi emin olduğum alternatif.
o zamanlar recep mi olur ramazan mı olur bilinmez.
ama tayyipgiller in nesli tükenmeyecek uzun bir süre.
dolayısıyla, on sene sonraki gelecek lider, ismi rte olmasa da cismi rte ye benzeyen birine zorlu bir alternatif olacaktır.
önsezilerimize göre, yaklaşık on sene sonra ülkenin başına geçecek liderin sıradışı fikirlerle rakibini/rakiplerini alt edebileceğini de söyleyebiliriz.

edit-ül huşu: bu giri, ironi içermemekte.
aslında "sağ", "sol" tabirleri ne kadar doğru olur bilemem ama, ağız alışkanlığıyla söylersek:

soldan: (bkz: yılmaz büyükerşen)
sağdan: (bkz: cem toker)
milletin kanını bir kene gibi emmeyen, samimi olan, dürüst olan, şeriat yanlısı ve cumhuriyet düşmanı olmayan, "iyi" olan herhangi bir kişi olabilir bu alternatifler.

(bkz: reco kongo kenesi)
(bkz: deniz baykal)

(bkz: ne dedim lan ben)
(bkz: tövbe de tövbe)
rte'nin karşısında durabilecek adam var mıymış yahu?
ben onun kadar şerefli (!), haysiyetli (!), sözünün arkasında duran (!), verdiği sözleri unutmayan (!), hele hele insanların hayatıyla aynamayan (!) birini tanımıyorum.. onun gibi biri bi daha gelir mi dünyaya? ya da gelmiş mi de karşısında durabilecek?
rte'ye karşı ha..! ı ıh.. çok yanlış..!
iş aş haydar baş.

deeeeeermişim.
(bkz: ajdar)
(bkz: nasilsaniz oyle yonetilirsiniz)*
(bkz: david palmer)
kayseri kalesi ne bizans bayragi asilmasi olayında bi abi vardı orada. vatansever aslan gibi yiğit bir adamıdı. nefis bir alternatif.
milliyetci, şöven, muhafazakar...
bu kokteyli sevdim. bundan istiyorum ben...
her zaman soylerim, tek alternatif.

(bkz: sahin k)

denizden cıkıp da gelsin ama...
eş keçım(büyük pokemon üstadı gavurcasını yazmayı bilmiyorum).
(bkz: al birini vur ötekine)
(bkz: ahmet necdet sezer)
(bkz: iş aş haydar baş)
george w bush derim ben. abd de emekliliği de geldi. direkt transfer edilebilir. bonservisi elinde nasıl olsa. abd ile ilişkilerimizde süper olur daha da bi kanka oluruz.
lider turizm dir. daha güvenlidir, kaptan şoförden azar işitmezsiniz, bağırıp çağırmaz size,kendi bindiği otobüsün mazotunu çalmaz, nerde duracağını, nerelerde fren yapacağını bilir. hizmet falan o derece iyidir...
hem düz mantık, o da durmak yok yola devam der.

ayrıntılar için;

--spoiler--
http://www.liderturizm.com.tr
--spoiler--
(bkz: mr recep ivedik)
r t e nin alternatifi sadece ve sadece r n l olabilir. açılımı için; (bkz: rs ne la)
(bkz: ken)*
(bkz: mikhail bakunin)