bugün

Ezberlediği soruyu soramaması değil de binalinin ogrenci akbilini 40 tl yapti demesi en ayıp olanı değil mi sizce.
Kurgu ve gösteri berbattı
insanda biraz ar olur.
işte yani...trt arşiv diye bi sayfa var, benim facebook´uma o sayfanın ifşaatlarını gönderiyo arkadaşlar arada bir. böyle 1982 yılında falan sokakta okula giden genç kızlarla konuşuyolar, filmler hep siyah beyaz- o kızlar şimdi güzel anneler olmuşlardır inşallah- o zamanın o kız çocukları türk tv´lerinin bugünkü spikerleri kadar gayet düzgün bir türkçeyle tertemiz bir dille konuşuyolar moderatörle.

haaa içlerinde başörtülü olanlar da var.

hatta birisinde "fazla yolcu aldığı için ceza kesilen minibüs şoförleriyle" konuşuyolar. minibüs şoförleri direkt istanbul beyefendisi çıkıyo...ne kadar kibar, ne kadar tertemiz konuşuyo o minibüsçüler...

biz ileri gideceğimize geri gidiyoruz, ağalar beyler. bu sözlükteki çok garip entry´ler onun bir göstergesi olduğu gibi işbu video da, aynı şeyin başka bir göstergesi.

bu halimize aslında oturup ağlamamız lazım.
Ülke genelindeki gençliğin acı durumunu izledik. iki jrlmi bir araya nasıl gelmez? Maden öylesin otur aşağı izle işte.
Yazık lan, acıdım ben o kıza. O kıza derken, onun gibi binlerce gence, körü körüne biat eden, sorgula(ya)mayan, olaylara iki taraflı bakamayan, okudukları okullara rağmen, hâlâ üst düzey cahil olabilen kitleye yani.
Onların suçu mu, tamamı değil tabi. Hepi topu kaç yaşında ki bu. 17 yıldır bu hükümet var yönetimde. Aileler, reisçi aileler çocuklarını böyle kör yetiştiriyor. Çocuk napsın ki? Gençler akpden önce, chp iktidar ve inönü başbakandı zannediyor. Bu da,onların ayıbı tabi.

Çöpe giden bir nesil görüyorum her tarafta. Umarım üremezler.
Yök yönetimine atadıgın adam "ben gençlerin okımasında yana değilim gençler okudukça bizim oylarımız düşüyor okumamış kesime daha çok güveniyorum ülkeyi ayakta tutmak için cahil kesim lazım" derse olacagı bu

Yeni mezun makina mühendis milimden aşağı ölçü bilmiyor
Doktor olmuş hastanın şikayetlerini google de aratıp tehşis koymaya çalışıyor
Tek işe yarayan bölüm inşaat mühendisliği o garibanlarda inşaata amelelik yapıyor.
çalınan sorular ile...

bir dakika ya konu bu değildi, neyse...

iyi ki üniversite mezunu. bunun bir de lise mezunu veya orta terk olanını düşünün.
böyle milyonlarca insan var.
daha dün barzaniye türkiye seninle gurur duyuyor diye slogan atan, suriye de çatışmalar başladığında ışid nusra pyd gibi teröristlere bir kaç asabi genç, müslüman gençler demokrasi için ayaklanmış diyen tipler.
akbil konusuna girmeye gerek yok.
bu kadar cehalet anca bu eğitim ile olur.
Belki de a haber izlemekten kafası karışmış bir öğrenci olabilir. Ayrıca türbanıyla soruyu soramamasının bir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Oradaki öğrenciler parti teşkilatlarından toplanmış davet edilmiş kişiler. Muhtemelen cumhurbaşkanı da hazır soruları cevaplandırıyor. Kızcağız soruyu unutmuş olabilir. Kızmamak lazım. En azından bir öğretmen olarak soruyu unutmuş olsa bile mevzuyu toparlayarak aktarabilmesini umardım. Onu da yapamamış.

Hayır kafası nasıl karışmış ki akbil indirimini binali bey yaptı sanıyor. A haberde kesin böyle bir haber çıkmış olmalı.
La' kim 40 lira yaptı otobüs biletlerini, daha onu bile bilmiyor. Aslında bilmiyor değil, imamoğlu sayesinde yapıldığına inanmak istemiyor.

Sizin ben beyninizi seveyim. Ülkenin gelişimine çelme takan birileri varsa, onlar da sizlersiniz. Sizi pohpohlayan zihniyeti, sizi ülkenin geleceği olarak gören düşünceyi de seveyim.

Ak gençlikmiş, hadi oradan.
Ezberleyemedi.
Türbanını boş verin de anladınız mı mantar gibi her il de üniversite açılmasının sebebini. Bu hanım abla üniversite mezunu konuşamıyor kendi alanında bir soru sorsan cevap veremez. Muhtemelen torpille atanıp benim çocuklarıma coğrafya öğretir gibi yapacak yazık lan bu ülkenin çocuklarına yazık.
Not: birde malatyalıymış memleketimden tiksindim yuh.
Türbansız olsa sorun olmayacak galiba kızı. Sorar soramaz cehalet akar ama türbanlı olunca ne oluyor? Sevin sevmeyin ama saygı duyulmalı bence. Benim çok iyi bildiğim türbanlı olup CHP’ye oy veren türbansız olup akp’ye oy veren insanlar var. Sene olmuş 2019 hala şekille eleştiri. Yapmayın bence sonra tipine bakıp akp’ye oy verir diye Büyükşehir pusulasını vermediler diyenlerden farkınız kalmıyor. Evet.
Ezberi kuvvetli değildir belki niye bu kadar üstüne gittiniz kızcağızın. Evet
kendini bilmez karaktersiz birçok kemalist erkeğin hayali olan türbanlıdır. evet..
türban kafa yapmış.
agabe seçmen profili. okuyup öğrenemeyen, bakıp göremeyen, önüne konulanı bile eline yüzüne bulaştıran asalak bir insan.
Özet geçecek olursak, ığğ yani, ığğ yani, yani, yani.
"akbili binali 40 lira yaptı" dedi.

ve bu kız üniversite mezunu, 4 yıllık fakülte bitirmiş. nasıl bitirdiyse artık.

arka arkaya 2 cümle kuramıyor ve üniversite mezunu...

neyse, aslında bu işin kolayı var.
şimdi bu kızın soracağı soru belli değil mi nasılsa?
soracağı soruya bir numara versinler, kız mikrofonu eline alınca o numarayı söylesin.
sayın cumhurbaşkanının da bu sorulara ne cevap vereceği zaten prompterde yazıyor. o da soru numarasını tuşlasın ve prompterde vereceği cevap akmaya başlasın, böylece gayet akıcı bir yayın olur.

sen ak bardisin büyük düşün...
Evlendirmek lazım bu bacıyı yokluk artık şuura vurmuş. .
Üniversite mezunu olmasına rağmen 2 cümleyi bir araya getiremeyen türbanlıdır. Bir de bu haliyle muhalefete laf atmaya çalışmış...

Ayrıca 'Ekrem Akbil'i 50 tl yapacağım dedi biz yani binali yıldırım 40 tl yaptı' diyor. Binali'yi başkan sanıyor, kafası nasıl uçmuşsa. Ortamdakiler de bu rezaleti alkışlıyor.

işte size ortalama bir aktroll seviyesi gösteriyoruz;

https://mobile.twitter.co.../1131196714407346177?s=21