bugün

- rte çok sövüyor abi
+ onun ana..
- opp abi dur başımız belaya girer.
+ ama onun ana..
- abi yapma sözlük formatı.
+ ama yine de onun ana..
- abi dur cezaevi.
+ ama anas..
- abi yapma akp li yazarlar.
+ bi dur lan anasından terbiye almamış diycem şurda, bi söyletmedin.
Ne rte ile ne argosever ile tanışıklıgım ilişkim, sevgim nefretim olmamakla birlikte, hiç de mantıksız bir eylem içerisinde olmayan kişidir. Burada karşı olunan argo degildir, rte bundan 3 sene sonra o konumda olmasa ve argo konuşsa kimse bir şey diyemez. Tepki gösterilen şey, başbakanlık makamında bulunan herhangi bir kimsenin, bu ülkeyi temsil etme misyonunda olan bir insanın argo konuşmasıdır. Zaten eleştiri de yapılırken boyle yapılmalıdır, o konumda oturanın kişiligine degil o makama ve o makamdayken yapılması/yapılmaması gerekenlerin yapılması/yapılmamasına ilişkin olmalıdır.

Misal ben futbolu zerre beceremeyen bir taraftar olabilirim ama boş kaleye topu atamayan forveti eleştirmeye hakkım olmadıgını gostermez bu durum. Neden? Çunku ben futbolcu degilim o futbolcu ve o konumda, o sahada. Ben insaatta amelelik yapıyor olabilirim ve ne para saymayı ne matematigi bilemiyor olabilirim ama bu benim, bana yanlış para sayıp veren bankacıyı eleştirmemi engellemez. "Sen kendin de sayamıyorsun ki onun sayamamasına kızıyorsun, içsel çelişkidesin" diyen yamuktur, yamuluyordur. Hatta yanılıyordur.
aslinda pek bir çeliski yoktur. rte denen zat i muhterem, senin, benim gibi argoseven biri olamaz, olmamalidir veya bunu saklamalidir. çünkü rte denen kisi bu ülkenin basbakanidir ve konumu geregi argo konusmamasi yerinde olur.

bakkal amca argo konusuyor diye basbakanin da argo konusmasi temize çikarilamaz. ha ayrica argo bence tu, kaka bir sey degildir ama bir ülkenin basbakaninin kullanmamasi gerektigine inanmaktayim. *