bugün

"siz ancak adam öldürmeyi bilirsiniz" diyen recep tayyip erdoğan'ın ayar vermiş olduğunu sanan insandır. lakin olayın başka boyutları vardır.

ayar vermek lafla olmaz.

- israil uçaklarını askerlerini ülkenden tasfiye edebiliyor musun?
- israil askerlerini eğitmek yerine, ülkende tatbikat yaptırtmak yerine def edebiliyor musun?
- israil büyükelçiliğini kapattırabiliyor musun?
- israil mallarına karşı bir duvar örebiliyor musun?
- bop eşbaşkanı olup filistin'i yok etme projesine dahil olmak yerine, filistin yanında israil ile mücadele edebiliyor musun?
- israil'i kınayabiliyor musun?*
- ab listesinde hamas'ın terör örgütü olduğunu kabul eden imzayı atıp ardından da hamas militanlarını öldürenlere katil demek saçmalığından vazgeçebiliyor musun?**
bunların tam aksini yaparak ayar vermek olmaz. hem katili eğiteceksin, hem müslüman kardeşlerimizi öldürenlere çanak tutacaksın, hem filistin'i yok etme projesi bop'a eşbaşkan olacaksın; sonra da bir iki vıdı bıdı ile ayar vermiş olacaksın. yemezler üstadım yemezler.
türkiye'deki durumdan bihaber kişinin sanrısıdır. hamas ab'nin terör örgütü listesinde olan bir örgüt değil midir? eğer siz pkk'yi de terör örgütü sayıyorsanız ikisi de aynı liste. ve bu listeye türkiye'nin şimdiye kadar itiraz etmediği de görülmüştür öyle değil mi? hem sen hamas'ı terör örgütü kabul edeceksin, hem başkasına diyeceksin ki senin örgütün benim örgütüm yok deyip örgütlere arka gelinmemesini meydanlarda bağırırken ne iştir hamas'a hamilik yapmak?. madem hamas'ın seçimlerde bir kesimi temsil ettiğini söylüyorsan pkk'yi de seçimlerde bir şekilde temsil hakkı tanınmıştır demektir. hamas hergün füzeler atarken savunanlar pkk'yi de savunmaları gerek. çünkü her ikiside aynı mal!. ha çocuklar ölüyor diyorsunuz öyle mi? peki ırak'ta da çocuklar ölmedi mi? hadi orayı bırakalım 2006 yılında bu ülkenin başbakanı kadında çocukta olsa icabına bakılacaktır dememiş midir? ve 2006'da gösterilerde ölen çocukların hesabını kim verdi???? 2008 yılındaki çatışmalardan ötürü ülkemizde bin küsur insan hayatını öyle veya böyle kaybetmiştir. bunu ben söylemiyorum devletin kendisi söylüyor. peki ülkemizde ölen binlerce insanı bizler neden savunamıyoruz? neden ölümleri durduramıyoruzda davos denen zibidiler kulübünde gövde gösterisi yapıpta tribüne oynuyorsunuz? tüm bunları ne zaman sorgulama gereği hissedeceğiz acaba? yeter artık yeter bıktım sizden de hamas'tan da israil'den de milletin anasını ağlatıyorsunuz ondan sonrada gemicikler bilmem neler alıyorsunuz çocuklarınızı krallar gibi yaşatıyorsunuz başkalarının çocuklarının ölümüne rahat bir şekilde el kaldırıyorsunuz bu mu sizin insanlığınız? müslümanlığınız? tüm dünyadan tiksiniyorum artık!
konu ile alakalı harika bir yılmaz özdil yazısı..

http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=249&gid=61
başbakanın yaptığını hala yediremeyen at gözlüklü insan değildir. gerçeklerin farkındadır.
amına koyum ulen dünyada kaç tane lider israil cumhurbaşkanına, hemde bizzat yüzüne, sen bebek katilisin diyebiliyo lan. yok hamas ab'nin terör listesindeymiş yok pkk de aynı listedeymiş. mantığınız bu kadar mı iflas etti, vay canıa biri sizi hipnotize mi ediyor yahu, hamasa terör örgütü diyen beyincikler topluluğu acaba hamas gibi israil ablukasında bir coğrafyaya hapsolunsaydınız, yiyecek bir lok ekmek, içeçek bir yudum su bulamasaydınız siz ne yapardınız?
rte'ye ne kadar beğenmiyor olursa olsun tepkisiz kalmadığı için, söylediği sözler itibariyle katılan insandır.

ayar dediğin her yerde kar$ına çıkabilir. mesela sözlükte birinden ayarı yediğinde yazar hesabını sildiriyor mu bu insanlar. yada bi arkada$ ortamında kankandan ömrünün ayarını yediğinde gidip boğaz köprüsünden atıyor mu insan kendisini.
ayar dediğin anlık olarak lafı gediğine oturtma eylemidir. an içinde yaptığın eylemdir. verdiğin tepkidir.

bi ülkeyle tüm ili$iğini kesmekle, ayar vermeyi birbirinden ayrı tutmak lazım $imdi. öyle uçakları tasfiye etmek, büyükelçiliği kapatmak falan açıkçası göt isteyen hareketler buna bizde katılıyoruz ama e$ekte ta$ak aramanın lüzumu yoktur sanırsam.
tek kelimeyle cahildir
gerçekleri göremeyen insandır. ayrıca her şeyi süreç içinde değerlendirmeyi unutan insandır. unutmaması gereken insandır. geçmişi hatırlaması gereken insandır. Şöyle ki:

hatırlamak gerekirse recep tayyip erdoğan bu tarz çıkışları her süreçte yapmakta, sonrasında da çıkışının tam tersini imzalarda ortaya koymaktadır.

nedir bu çıkışlar?
- kendisi "imf'ye ümmük sıktırmam" demiştir. sonra ne olmuştur? tarihimizin en ağır stand by anlaşmasını imzalamışızdır.
- ergenekon soruşturması ile alakalı ben halkın savcısıyım demiştir. laiklere çatmıştır. sonra ne olmuştur? "kimse bizi savcı yerine koymaya çalışmasın" demiştir.

bu tarz yüzlerce örnekleri vardır. ne dediyse her zaman aksini yapmaktadır. hatırlayın başka söylemlerini. neler mi:

- amerikan uşağı olmayacağız demiştir ilk seçimler öncesi. antiamerikancı görüntüler sergilemiştir. sonrasında ne olmuştur? az kalsın ırak'a bile girecektik abd'nin yanında. abd uşağı olmuşuzdur.
- hatırlayın abdullah gül ile beraber ilk seçimler öncesi anti imf'ci, anti amerikancı düşünceler söylemişlerdir. hatta akp'den evvel ikisi de ab'ye karşı durmamız gereği konusunda bağırıp çağırmışlardır. sonra ne olmuştur? 180 derece dönerek tam aksi gerçekleşmiştir.
- hatırlayın. dokunulmazlıkları kaldırmaktı ilk seçimdeki seçim vaatleri. sonrasında "enayi miyiz kaldıralım" demiştir ismi lazım değil sabıkalı bakanı. kaldırmamışlardır.
- hatırlayın yolsuzlukla mücadele idi asıl propagandaları. gemicikler, albayraklar, özelleştirme peşkeşleri vs. tarihimizin en ağır yolsuzluk dönemini yaşamaktayız.

aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. laf üretmek kolaydır. önemli olan icraat. kendisinin elbet hesabı var. şu anda akp için çok yarayan bir çıkıştır bu. hem oy için, hem israil'e verdiği desteği örtbas etmek için. eğer davos'a katılmazsa tekrar bu da faydalı olacaktır kendisi açısından. nasıl mı? herkesin gözü önünde reddedememektense katılmamak en iyisi olacaktır. zira bop eşbaşkanıdır. herkes akıllı olmalı ve gerçekleri görmelidir. süreci yaşarken geçmişi unutmamalıdır.
sanıyorum en güzel açıklamayı bugün ki millyet gazetesinde yazısıyla can dündan yapmıştır. buyur ola meraklısına:http://www.milliyet.com.t...a=Can%20Dundar&ver=51
takım tutar gibi parti tutan insandır.
ortada bir ayar vardır lakin sanıldığı gibi 24 ayar değildir.
saldırıdan, daha saldırılar başlamadan 2 gün önce haberi olan rte'nin ayar veresi olsaydı o akşam verirdi, israil başbakanı saldırıyı haber vermeye geldiğinde...
işler sandığımız gibi değil sözlük! olayların farkında olup gaza gelmeyenlerle olayların farkında olmak istemeyenlerin çatışmasına dönüşüyor işte iş, gözümüzün önünde.
akp'lilerin, gözlerinin içine baka baka yalan söylendiğinin farkında olmaları gerektiğini düşünüyorum. akp'nin halk tabanı kandırılıyor, oyalanıyor, gerçeklerden uzaklaştırılıyor. "filistin katliamını gerçekleştiren israil'i ve bu katliamın destekleyicisi tüm ülkeleri kınıyoruz..." diye pankart asmakla bitmiyor iş; bilmiyor ki "siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" diyen, iki kelam etti diye kahraman ilan edilen insanın zaten olacaklardan haberi vardı...
ayar verilmiş olan insanlar biz oluyoruz aslında rte tarafından... üzülüyorum vatanım için; ne yapayım!
israil pilotlarinin konya da egitilmesi, rte nin bop es baskani olmasi (hani israil'in ortadoğu'nun ..mına koymak için hazırladığı proje) gibi konular hakkında ne düşündüğü merak edilen bilinçsiz insandır.
(bkz: #4636852)
küçük insanların sokak ağzını ayar zannetmesidir. ayrıa yapılan çevirileri dinleyenler ayar zannedilenin adresini bulmadığını öğrenmişlerdir.
(bkz: rte ile gaza gelen cahil kalabalık)
güncel Önemli Başlıklar