bugün

Şimdi gerçek bir reis olmustur benim gözümde de.
Umarim etrafindaki faydasiz tiplerden de kurtulur ve rahatlar.
6 devlet tek millet guzel bir ifadedir. Umarim bu dusunce daha da guclenerek büyür türk dünyasinda.
Hadi biraz ciddi olalım...

Aslında bu durum (benim için) korkulacak bir hâl.
Neden mi?
Sn. Cumhurbaşkanımızın etrafında 3-5 tane gerçekten dünyayı bilen anlayan ve buna göre stratejik durum-söylem-davranış içinde olanlar var.
Aynı zamanda 300-500 tane vizyonsuz, misyonsuz, yetersiz insan var.

Şu an Suriye Savaşı'nda dış basın ile konuşan tartışan Gülnur Aybet gibi bir kaç kişi sn Cumhurbaşkanı etrafında yetersiz insanların geri çekilmesi ile ön plana çıktı.

Bu kapasitesi olmayanlar Geri çekilmek zorundaydılar ki kapasiteleri olmadığı için şu an kıskançlık içinde bu savaş ortamının bitmesini ve tekrar Erdoğan Allah'ın bütün vasıflarını toplamış lider veya Erdoğan ikinci peygamber veya Erdoğan'a biat etmek Allah'ın emri gibi söylemlerle ortaya çıkacaklar.

Bu insanların yönlendirmesi ile cb Erdoğan Yarın Azerbaycan'a demokrasi götürmeye kalksa ne olacak?
Ümmetçilikte bunu Suriye için yaptı, emevi camiinde namaz kılma söyleminde bulundu.
Şimdi milliyetçilikte örn: bakü de Şamahı cuma camiisinde namaz kılmak isterse kardeşim Aliyev den kanlım Aliyev olursa ne olacak?
Bu Azerbaycan örneği ki diğer Türki cumhuriyetleri de rejim açısından aynı seviyede.
işte cb Erdoğan'ın hata yapmasını engelleyecek insan sayısı o kadar az ki...

Devletler arası ilişkiler siyasi dini etnik kimlik düşünce ile değil de karşılıklı çıkarlar ile olur. Suriye savaşı akp için bir şans ve ne kadar çapsız yetersiz çağdışı kalmış insanlar varsa şu an hepsi sus pus olmuş köşelerinde bekliyor.
Umarım akp bunu fırsata çevirip temizlik yapar.
(bkz: ümmet dedik kümbet çıktı)
(bkz: cemaatten himmet araptan ümmet olmuyormuş)

yeni yeni sözlere sebep olacak gibi durmaktadır. arablar da bizi qandırdı *
oda anladı en sonunda ümmetten bir bok olmayacağını.
bu geçiş sırasında türkiye neler çekti?
ne kadar bedel ödedi?
hala hangi bedelleri ödüyor?
bu bedel ödemeler ne zaman son bulacak?
bu soruları da cevaplarsa çok sevineceğiz.
Sırada ne var?

Not: yeşil sosyalizm olabilir mi?
bari Türk devletleriyle Turanı kursa yada Azerbaycan,KKTC ile birleşsek Tek Devlet olsak süper olur tadından yenmez. Kimse bizimle uğraşamaz Türkün Türk den başka dostu yoktur.
inş bir gün türkçülükte ona geçirir.

not:makyavelden daha makyavel.
vanminitya!
daha yeni yeni ümmetçiliğe ısınmıştık.
Suriyelileri yollamadıktan, yaptığı aşırı zamları düzeltmedikten sonra isterse adını mete han yapsın ülkenin resmi dinini tengricilik yapsın yine de oy vermem.
Bunu bozma reis. Boyle kal.
Sen de gordun iste araplardan cacik olmaz.
Artık işine gelince gürcü, işine gelince arap olan, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyerek böbürlenen birisi ne kadar inandırıcı geliyorsa...
Birileride türkçülükten hewalciliğe geçiyor yanar dönerler.
Düzenli işim var, temiz adamım, ben bu kadar gömlek değiştirmiyorum...

Reyiz çok bakımlı çok.*
bugünün şartları neyi gerektiriyorsa o duruma göre şekil alıyoruz arkadaşlar.
buradaki çomarlarda ayak uydurmak isterken damı dötü kaybediyorlar.
görsel
" yarına allah büyük " dedirtir.
la fazla sevinmeyin la fazla

önce rize yaşam formatını öğrenin

bunlar hangi kaba girse o kabın şeklini alır

yarın iskandinavyaya gider

benim atam viking der bunlar.

boşa sevinmeyin.
Milli görüş gömleğini çıkardıktan sonra giymediği gömlek kalmayan reyizin yeni geçişi. O değil de kitlesine yaZık adamlar fırıldak oldu, dün her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alıp, Arap ve Kürt kardeşleriyle enseye Tokat yaşıyorlardı şimdi Turancı takılmaya başladılar. Hayır adamlarda zaten kapasite belli maymun oldular iyice.
Mensubu olduğu teşkilatın verdiği vazifenin gereği. Esas komik olan kendisinin türkçü ve atatürkçü olduğunu iddia edenlerin sultan 2. Abdülhamidi dışlaması, gazi mustafa kemal atatürkün de teşkilatın görev verdiği görevli 1 numaralı adamı olduğunu bilmemesi. Evet erdoğan da teşkilatın adamı. Kökü ta oğuza kadar dayanan ve genellikle kritik zamanlarda kendini hissettiren yapı. Yoksa 16 devlet ardı ardına nasıl bugüne gelebilirdi ki etrafımızda bunca düşmanımız varken? Acaba neden suriyeye girdik?

https://youtu.be/mbF2Jr2FIwY
bazılarınında türklükten chp ye geçmesi durumudur. anlamadığımız nokta budur.
ümmetçilikten zerre fayda görülemeyeceğini anlayan erdoğan'ın bakü'deki türk dünyası zirvesinde birşeyleri idrak etmesidir.
görsel

en azından öyle umuyoruz.

(bkz: 12 ekim 2019 arap birliği toplantısı kararları)
hain arap köpeklerinin türkiye'nin barış pınarı harekatı'nı kınaması sonrası bakü'de toplanan türk konseyi zirvesinde barış pınarı harekatımızın haklılığı ve türk dünyasının türkiye'nin harekatını desteklediği ortak bildiri ile deklare edildi.
görsel

erdoğan bakü zirvesinde şunları söyledi;

•Özbekistan'a yürekten aramıza hoş geldiniz diyorum.

•Macaristan Başbakanı'nı bu sene aramızda görmekten memnuniyet duyuyoruz.

•Türk Konseyi gibi yapıların dünya siyasetinde rolünün daha da arttığını görüyoruz. Bu zirve tarihi bir nitelik taşıyor. Türk Konseyi gibi yapıların dünya siyasetinde ağırlığı artıyor.

•iyi dost, iyi günde çağrıldığında, kötü günde ise çağrılmadan gelendir.' Siz kardeşlerimden çok düşlü bir destek veriyoruz. Bize destek veren liderlere buradan teşekkür ediyorum.

•6 devlet tek millet olmayı arzu ediyoruz.

ya sayın erdoğan, gördün mü kötü gün dostunun kim olduğunu?

Gazzenin kumundan çok imiş meğer kalleşi,
Nasıl sırtından vurur insanı din kardeşi?
Filistin, Trablusgarp, Yemen illeri,
Hangisini kanım ile sulamadım?
Gezdim cephe cephe bütün çölleri,
Türke Türkten başka dost bulamadım...

türk'ün türk'ten başka dostu yoktur, bunu geç de olsa anladığınızı umuyorum artık.
(bkz: ümmetçilik vatan hainliğidir)

görsel