bugün

yeni bir tiyatro ile yine karşımızda akp!
şu meşhur mtv ye yüzde 40 zam içeren paketi rte geri göndermiş. zamlar düşsün demiş. yine kahraman olacak halkı düşünüyorum diyerek!

rte: kaç zam yapacaksın bakayım mtv ye?
bakan: yüzde 15 efendim!
rte: sen yüzde 40 yap ben yüzde 25'e indiririm!
ulan herif ne yapsa yaranamiyor. ya sabir. ulan bir kere de elestirmeyi degil alkislamayi bilin be. nankor kopekler.
reisi neden başkan yapmak istediğimizi anlamışsınızdır umarım.
(bkz: idam meclisten çıksın onaylarım)
meclis hür iradesi ile hareket ediyor evet.
E normal, geziden beri bunlar önce halkın nabzını yokluyor, tepki çekmez ise yürürlüğe koyuluyor.

Çekerse düzeltiliyor, ulan %40 zam sizin esnafınızın anasından emdiği sütü burnundan getirir sonra nah alırsınız %50 yi. Tabi geri çekeceksiniz.
(bkz: al gülüm ver gülüm). dostlar alış-verişte görsün taktiği. yer mi lan bunu kemeraltı çocuğu. siktirsin gitsin.
Dostlar alışverişte gördün mantığı.

"Bak bak reis halkını düşünüyor hükümeti geri çevirdi" dedirtecek aklınca...
zam da uzaydan gelmişti sanki amk.

zaten akıl mantık dışıydı, dünyada örneği yok.

e noolcak bir tık altını paşa paşa imzalayacak...
--spoiler--
hmm, hökümet bizi silkmeye çalışıyor o halde tayyibi başgan yapalım. nasıl da geri gönderdi reyis baba cumhur. başgan olmalı. evet evet evet.
--spoiler--

(bkz: toplum mühendisliği).
% 40 zammı % 25 e indirdi. reis yaaa, kahraman yaaaa, sen olmasan napacaktık, ümmeeet !111!1!!11!1!
Güzel olmuş harekettir. %10 a falan çekilse güzel olur.

Allah fakir kulunu mutlu etmek için önce eşeğini kaybettirir sonra buldururmuş. Evet.
Ne olacak ki kerkük gittikten sonra ne önemi var ? Ac kalalım ama vatan toprağını satmayalım,Elinle verdin Türk yurdunu Türkiye den habersiz Tuvalete gidemeyen herif bize kalkıp hesap sorar oldu.
bu şey değil mi ya.

ösym sınav ücretlerini 420 yapınca üzerimize gelen şokla 160 a indirmesine şükür edip direk ödemeye gitmiştik.

oysa hakkı maksimum 120 idi. tabi 420 yi görünce 160 ı sorduk mu hayır.
(bkz: iyi polis kötü polis)
sanki ondan habersiz hazırlanmış gibi süs verilen olay bence .
adamlar konuşmalarını bile ona göre ayarlarlarken kararname geçecek onun haberi olmadan hazırlanacak yersen .
bu memlekette başbakan değiştirdi (seçilmiş )
yine tiyatro .
Teksaslılar nasıl der bilirsin ahbap.

(bkz: good cop bad cop)
kemalistleri üzen gelişme imiş. gerçekten olsa bu ( geri çekilse kabul edilmese ) neden üzülelim mesela ? ki 7-8 gün içerisinde tekrar önüne konulduğunda onaylayacağı bariz iken. bu yandaşları anlamak mümkün değil evvelden onlarca yüzlerce defa örnekleri olan şeyleri hala nasıl olabilirmiş gibi algılayabiliyorlar çok enteresan..

burada bu zammı savunan bazı sosyal ufaklıklar vardı. "bu noymal vatandaşlayı etkilemiyoy ki 2 ayabaşı olanlayı etkiliyoy" diye savunuyorlardı bu zammı. daha zam kabul edilmeden istanbulda faaliyet gösteren dolmuşların tarifelerine yüzde 33 zam yapılmış. 2.25 liraya gittiğim yolu bu sabah itibari ile 3 liraya gitmeye başladım en basitinden. gittiğim yol 8 km civarı. ama mtv ile alakası yoktur dimi veya benzine mazota yapılan zamlar ile. bu ufaklıklar bunlara bile kılıf bulurlar hemen..
ölümü gösterip sıtmaya razı etmek. yeriz reis biz, tasa etme, keriz milletiz.
Nabız yoklanır, tansiyon yüksek çıkarsa uzun adam tansiyonu düşürür.
Abdal mıyım neyim bilmiyorum ama bu yüzde kırk zammı ilk duyduğumda bu senaryoyu düşüdüm. AKP sayesinde erenlere karışacağım kaliba.:))
milleti mağdur eden de bunlar, sonra tepkiler gelince vazgeçen de bunlar. Sonra da mağduriyetleri gideriyoruz deyip propaganda yapan da bunlar.
Bakınız: "genel sağlık sigortası borçları"
Bir kahramanlık taktiği.
Tepkileri görerek, zaten aklın havsalanın almadığı, mantığa aykırı kararnameyi, geri göndermiştir.
Ve bir kez daha kahraman ilan edilmiştir.
Bu kadar açık ve net.
100 liralık bi mala 150 tl fiyat çekip bir ay sonra %50 indirim etiketi yapıştırarak gerçek fiyatından satmak...
mtv'yi siktir edin de gelir vergisi diliminden vuracaklar asıl milleti. mtv muhabbeti ile milleti oyalarken arka kapıdan girip çakacaklar.
ulan bu cehape çok komik.
tuluat lan bunlar.
resmen kafa yapıyorlar.
ulan böyle güncelleme yapılır mı ?

kemal kılıçdaroğlu: " yap ordan % 40 güncelleme, yerlerse ne ala "
aykut eroğlu: - yemediler, tepki çok fazla.
kemal kılıçdaroğlu: " imzalamıyorum "
aykut eroğlu: - % kaç güncelleme yapalım reis ?
kemal kılıçdaroğlu: " sevinecekleri kadar güncelle "
aykut eroğlu: - çok kahramansın reis.

not: yılbaşından sonra gerçek vergiler peşin ödenmeye başlayınca aktrolleri o zaman bu başlıkta görmek isterim.
maliye bakanının açıklamasına göre geri çekilen şey zam değildir. maliye bakanına göre yapılan zammın zaten yüzde onbeşi enflasyon farkıydı, kalanıda düzenlemeydi.

yıl bitmeden yeni araç alacaklar eski tarifeden MTV ödeyecek, 2018 itibariyle yeni tutarlar devreye girecekti. bu durumda bu yıl içinde araç satışı artmayacağından kaybeden otomobil şirketleri oldu.
güncel Önemli Başlıklar