bugün

markete gidip geleyim dedim, caddenin panolarında bir baktım tayyip kafasını dikmiş "yerli otomobil yapacağız" diyor. pek inanasım gelmedi benim zira otomobil yabancı tekelinde. akp nin seçim kampanyalarından birisi gibi geldi.
"9 yıldır aklın neredeydi" denilecek iddia.

onu da geçtim üniversitelerin çevre dostu arabaları için niye destek çıkmadınız ?
seçimden önce mi aklınıza geldi yine bunlar ?
iktidarda olan, hem de 9 yıldır 'tek başına' iktidarda olan partinin başkanıdır efendim bunu söyleyen. yahu 9 yıldır naapıyordun ? seçim dönemine girdik vaatler başladı. birkaç ay öncesine kadar hiç duyduk mu böyle bir şey ? hayır. yani bi halk bu kadar da gerizekalı yerine konulmasın, ayıptır.
bir şemsiye tamircisi, yazmış olduğu eserleri incelemesi için shakespeare'e gönderdiğinde, ünlü yazarın cevabı şu olmuş: ''dostum, siz şemsiye yapın, hep şemsiye yapın, sadece şemsiye yapın...''

yerli otomobil mi ?

Yapalım tabi şekerim.
Ama yakıtı kendisinden pahalı olmasın, aman dikkat edin.
benzinin 5 liraya koştuğu, vergilerin eşşek yüküyle olduğu ülkede zor olmayan iştir, bu kadar vergi toplanırken yerli otomobil değil yerli uzay mekiği bile yapıyor olmamız tuhaf kaçmazdı aslında ama bir yerde var bir yanlışlık.
eyleme geçmeyen sözlerden birisi daha.
jet fadıl'ın yerli otomobil iddiasıyla birebir örtüşen iddiadır. al birini vur öbürüne, yok ki birbirlerinden farkları. hem zaten rte, jet fadıl'ın halefi değil mi?
maliye bakanı tarafından çürütülen iddiadır. bisiklete binelim, benzin de gerekmez!
Başbakanın yalanladığı söz.

Yerli bisiklet oğlum o. Maliye bakanı dedi ya hani artık bisiklete binersiniz diye.
(bkz: he de geç)
büyük ihtimal üretecektir. motor gücü olarak da koyunlarını kullanır gibime geliyor.
yerli otomobilciktir o. yadeyse....

http://www.autemo.com/dc/...ops/peykan_by_MiM_1_2.jpg
mevzu belli ;

eş dost güzelleştirme.
15 mayıs da şirket misyon, vizyon ve ceo su açıklanacaktı.

Bugün 26 mayıs.
bir zamanlar berlusconi ile kankaydı muhterem..

şu bizim fiat-tofaş meselesini çözmesi bile yerli otomobilimiz 10 yıldır sokaklarda geziyor olurdu..

n’oldu tümosan’a 3 kuruşluk bütçeyle motor yaptıracaklardı hani iş bok oldu, para da çarçur oldu..

ford-otosan olsun, tofaş olsun, otokar olsun bu ülkede kimin araç üretimi için yeterlilik sahibi olduğun da bellidir..

ama amacın yerli otomobil olmadığı için ya da aptal gibi hayır ben yaptım demek için rezil ediyorsun her şeyi..

tankın tasarım sürecini de otokar’a veriyorsun ama iş bitiminde otobüsçü bmc’ye yaptırmanın peşinde düşüyorsun..

hangi saiklerle bu kararı alırsan al, elini değdirdiğin her şeyin içine ediyorsun be kardeşim..

bu söylemlere kıymet verenlerin de omurilik soğanlarına sıçayım, nokta.