bugün

ekrem imamoğlu'nun kazandığı 31 mart seçimlerini iptal ettirip, 23 haziran'da yeniden seçim yapılmasını sağlayan akp'nin cumhurbaşkanı erdoğan biliyorsunuz 23 haziran seçimleri için istanbul'da tam 39 miting yapacağını açıklamıştı.
(bkz: rte belediye seçimleri için 39 miting yapacak)
görsel

bugün 12 haziran.
seçimlere 11 gün kaldı.

39 miting değil, tek miting yapmadılar.

ve miting yapmayacaklarını açıkladılar.
görsel

https://t24.com.tr/haber/...-miting-yapmayacak,825276

ya neden ki?
ne oldu da vazgeçtiniz miting yapmaktan sayın cumhurbaşkanı?

tabi bu durumu binali bey'e sormuşlar.
bakın ne demiş?

--spoiler--
Miting yapacağım dedi de mi vazgeçti. Hiçbir zaman miting kararı alınmadı. 31 Mart geride kaldı. Yen bir kampanya dönemindeyiz. Gereken hangi tanıtım faaliyetleri, kampanya neye ihtiyaç varsa onu yaparız. Şu anda büyük miting programımız yok. Gittiğimiz yerlerde burada olduğu gibi toplanana vatandaşlarla selamlaşırız. Dinleriz önerileri alırız. Bu şekilde kampanyamızı tamamlamış oluruz.
--spoiler--

yıldırım'a göre erdoğan "miting yapacağız" dememiş.
evet, biz götümüzden uydurduk 39 miting olayını, afedersiniz, çok pardon...
görsel

evet.
erdoğan istanbulun kaybedileceğini anladı taktik yapıyor şu an.
miting yapıp kaybetse "erdoğan kaybetmiş" olacak.
ama böyle uzak durup kaybedince istanbulu binali kaybetmiş olacak. böylece erdoğan bu mağlubiyetten zarar görmeyecek...

vay be taktiklere bak...!!!
Şaka maka reis yok ortada.

Ey aşk nerdesin?

Tamam da nerdesin?
Gerek duymuyoruz. çünkü zaten binali bey kazanacak sizde mosmor olacaksiniz.
taktik şu, binali mağdur mesajı, yalnız adam mesajı verilecek..

16 haziran gecesi yayın zamanı tezgah var. gazeteci arkadaşım söyledi. 500 tl ye iddiaya girer misin diye de ekledi.. herkese yayın o yayında ilginç şeyler olacak. hesabımı silmeye bile varım bu entry yalansa.
Ne yaparsa yapsın istanbul'u binali değil kendisinin kaybedeceği olay. Binali'yi kaale alan mı var.
Konuştukça halkın oylarının azaldığını farkettiler, o nedenle alınmış miting iptal kararıdır.
e tabii imamoğlu geçen sefer binali´yi diil uzun´u yamulttu...uzun ikinci bir yenilgi alırsa, kulislerde uzun ekrem´e karşı ikinci bir yenilgi aldı, artık ekrem direkt uzun´un rakibi oldu, şeklinde konuşulacak.

bu birinci tez...ikinci tez;

yedikleri haltları gizlemeleri , belgeleri dosyaları yakmaları lazım, istanbul´u 25 yıl sömürdü herifler. ve bunu seçime kadar yapmaya çalışacak uzun...yoksa silivri´nin yolları taşlı türküsünü kendisine bağırta bağırta söyleteceklerini kendi de biliyor.

ki bence bu ikinci tez birincisinden daha önemli. sadece turgev´den bütün sülalesi hapse girer. buna bacanağı, dünürleri falan da dahil.

ama bana götünü pek kurtarabilecekmiş gibi gelmiyor.
sallıyorlar oğlum anlamiyormusun.
Yapmasınlar zaten onların yaptığı miting parası bizden çıkıyor..
daha televizyonda haberi ilk söylenirken "seçimi gene imamoğlu kazandı haydi hayırlı olsun" dedirtmiştir. sadece mitingleri iptal etmedi ayrıca " seçim kazanılırsa binali bey kazanmış olur kaybederse o kaybetmiş olur" gibi bir şey söylendiği de rivayet ediliyor. kimse yalanlamadığına göre söylemiş demek ki.

yani binali beye geçmiş olsun. ben muhtar adayı yaparlar diyordum ama o da olmayacak galiba.
Tam belli degil bana göre son 4 gün iner dayanamaz.
yandan kurmalı oyuncağını bıraktı ortamlara.

martta karizma feci çizilmişti, şimdi kaportayı deldirmemeye çalışıyor, gizlenerek.
Arkadaşlar bende muhalifim eyvallah ama ; adam miting yapıcam diyor, diyorsunuz ki ; koskoca cumhurbaşkanının istanbul'da 39 miting ile işi ne ? Devlet sorunları ile uğraşsın..

Adam miting yapmıyorum diyor, diyorsunuz ki ; kaybedeceğini anladı yapmıyor hahaha hohoho..

Ne emmeye geliyorsunuz ne gömmeye. Bence iktidar karşıtlığı ile başka bir şeyleri karıştırıyorsunuz..

Bir karar verin yapsa mı iyi yapmasa mı ?
Miting yapmayarak doğrusunu yapıyor.

Koskoca cb nın işi yok mu da bşb başkanlığı kovalayacak?
Seçimleri zaten kaybedeceğini bilen RTE hiç bulaşmayıp, tüm mağlubiyeti Cinalinin üzerine yıkacak. Bu kadar basit.