bugün

Reiz zorla Esrar ektirecek millete.
babası düşünmez insanı bu kadar.

ya bırakacaksınız, ya bırakacaksınız.

içiyorsanız da ekonömök kiriz diye ağlamayacaksınız.
gene über zeka işler

vergiyi arttırsan millet sanki sigarayı bırakacak

yaptığı yapacağı

sigara kaçağını hortlatmak

hem devlet vergi kaybedecek

hem denetimsiz sigara girecek

sayısız sağlık sorununuda yanında getirecek ki

sigara zaten sağlıkla alakası olan bir şey değil

bu şekilde kim bilir neler gelecek ????

herkez konuşur akabe yabar.
kaçak sigara işi yapan pkkya sponsor olacağız anlamına gelir.
bizde ilk seçimde akabeye bindireceğiz.
Yıllardır yaptığı şey zaten 1 paket sigara alıyoruz 3 paket de tayyibe alıyoruz.
kara para aklama, kaçak sigara ve alkol, vergi kaçakçılığı vs. vergi yükü arttıkça halk bunun bir çaresini bulur ve devletin gelir elde ettiği vergi geliri azalır. devletin başına geçmiş koca koca adamlar bu basit kuralı nasıl es geçiyorlar akıl sır erdiremiyorum.
Sigaradaki fiyat artışlarından dolayı tütün seçeneğini değerlendirelim dedik, sigaradan pahalı oldu. George karelias'ı 2019'un başlarında 15 tlye alıyordum kağıdı ve süngeriyle birlikte, şimdi 40 tlye satıyorlarlarmış..
Hiç milleti düşünüyoruz herkes sağlıklı olsun ayaklarına girmeyin. Sigaradan insanlara takınca bir kısmın desteğini alıyorsunuz diye üstü kapanıyor. Milleti o kadar düşünüyorsan üretimini arttır, işsizliğin önüne geç.
Elektronik sigarayı zaten yasakladı. Birde normal sigaraya zam..... Huni yokmu huni
sigara zararlı bu konuda herkes hemfikir. devletin sigara kullanımını azaltmaya çalışması da elbette doğru ama azaltırsan doğru sigarayı bıraktıracağım diyerek insanlardan daha fazla para almaya çalışmak yanlış. basit bir örnek vereceğim ben de sigara kullanıyorum ve bırakmak için çabalıyorum destek almadan sadece irademle denedim olmadı dedim destek alayım gittim sigara bırakma polikliniğine işte test falan bağımlılık seviyem ölçüldü nikotin bandı yazdı doktor gittim ücret ödemeden hastanenin eczanesinden aldım. bandı kullandım işe yaramadı tekrar gittim champix kullanmam gerektiğini söyledi yazdı onu da devletin karşılamadığını da söyledi. gittim eczaneye fiyatı söyledi 3 aylık hap yaklaşık 1500 liraymış ,yaklaşık 1 yıl önce, almadım tabiki alamazdım.

sonuç olarak kutusu hatırladığım kadarıyla 30-40 lira olan bandı karşılıyor devlet iyi güzel ama bir üst seviye tedavi olan 1500 liralık hapı karşılamıyor zaten o parayı yıllarca aldın sigaranın vergisinden hani sigarayı bırakmamı istiyordun hani o vergileri ben sigarayı bırakayım diye alıyordun. yalan. O vergileri benim sigarayı bırakmam için harcasaydın ya.

aslında boşuna yazdım bu kadar yazıyı bu devlet tedavisi çok pahalı olan ölümcül hastalıkların ilacını bile karşılamıyor, o kişileri ölüme terk ediyor.
Sokun iteleyin nasılsa alım gücü yüksek. Alır bu millet. Dibine kadar köküne kadar ihhhh demez.
geçen sene 65 milyar lira vergi alınmış sigaradan. reyis bu parayı bırakır mı? tabi ki hayır hatta daha da bindiriyor..
içen içer ölen ölür. Sanki sigara içen ötenazi hakkını istiyor karışmayın insanların alışkanlıklarına.

Edit:eksilemenizde ki mantığı anlayamıyor ve bunlar size müstehak diyorum. Yarın 1 ekmeğe 10 lira verin ak.
Vuruyor kırbacı. Kıt kanaat parasıyla sigara alan anadolu çomarları düşünsün.
Tam sigara yakarken karşıma çıkan durum. Yarım yarım içeyim barı. Evet.
(bkz: pkk bunu beğendi)
(bkz: sigara kaçakçılığı)
Terör örgütlerine (kaçakçılık da piyasayı kontrol eden aslan payını alan) yapılara daha fazla para kazandıracak uygulama.
insanları düşündüğünden değil, bağımlılıktan çıkar elde etmek için. Madem insanları düşünüyorsun, sigarayı bırakanlara ödül ver.
Harman mısın reis? Lazım mı?

Daha fazla vergi alacağız demek yerine Halk sağlığı muhabbeti yapmayı alışkanlık haline getirdi bu da. Bu zam yaptıkça millet açık tütün alıyor, o daha bok.
Ya bu “destekliyorum bir sürü dumansız hava sahası oldu” cuları da yatırıo skiceksin susuz sabunsuz. Kardeşim burası hukuk devleti. Tamam vergisini koyarsın sonuçta alıp almamak tercih meselesi. Lakin içene suçlu, 2. Sınıf vatandaş muamelesi yapamazsın, sosyal yaşamda rahatsızlık vermryecek şekilde kullanım alanları tahsis edilmesine karışamazsın. Her yeri dumansız hava sahası isteyen gitsin evinde otursun.
6 aydır içmiyorum ama vergilerden dolayı değil kendim isteğimle bıraktım sigara içmek istediğinizde 3 dakikaya yakın sigarayı düşünmeyin içmeği isteğiniz gider ayrıca lafta değil kafada bitirmemiz lazım yoksa habire bindirecekler size. Sandık ta görüşürüzde hikaye yine kazanacaklar .
Vergi almak için bahane aramaktır.

Az saray yaptır, yüksek vergilere ihtiyacın olmasın.
insanların sağlığını düşünüyorsan, sağlıklı yaşamaları için daha fazla imkan sunarsın.

Daha fazla hastane, ucuza ilaç, ucuza temel gıda Vs.

Yasaklar koyarak hesapta insanların sağlığını düşünüyor olmuyorsun, sağlığı bahane ederek 1500 odalı sarayına bir gelir kapısı daha açmış oluyorsun.

Eğer sağlık içinse, en fazla içmeyenler rahatsız olmasın diye içilen alanları kısıtlarsın, o kadar.
Herhalde ikinci kürt açılımının ekonomik altyapısını sağlamaya çalışıyor pkk ya kaçak sigara dan mali kaynak yaratıp.
sigara yerine alkole bindirilmesi gereken eylemdir.