bugün

delili olmadan yazılan başlık. ne delil gösterirler ne mantık. ama ben aynısını muhalefet partilerden çok duydum. delil de göstereyim. daha delil ararsanız aşağıdaki bakınız gibi çok bulurum. fakat nedense chp vatandaşı suçlamışken kimse sesini çıkarıp olayı görmez ama akp bunu yapmadığı halde suçlanır. şu aşağıdaki başlığı dedikten iki gün sonra açtım. benden önce kimse farkına varıp ayıp dememişti...
(bkz: helal süt emmiş olan varsa oyunu chp ye versin)
AK parti yerine, AKP diyenler vatan hainidir.
rte'nin herhangi bir fikrine karşı çıkanlardır. rte abimiz sevmez böylelerini.
1951'de nazım vatandaşlıktan çıkarılır, "vatan haini" yaftası yapıştırırlar, arkasından teneke çalarlar. daha düne kadar nazım'a küfrederler ama aynı rte, nazım'ın vatandaşlık haklarını iade edince, hiç sesleri çıkmaz!

o gün yapılan antidemokratik uygulamaya daha düne kadar destek verenler, nedense bir anda suspus olmuşlardır.

sizin beyniniz yok mu ulan? sizin düşünme kapasiteni yok mu? sizin düşüncenizi savunma kapasiteniz sadece rte ile kesişen kümeleriniz olduğunda mı baş gösteriyor?

rte "bu vatan haini" diye işaret ettiği kişileri vatan haini bellerler, "bunlar iyidir" dediklerin koşulsuz iyi kabul ederler.

tanım: rte'nin işaret etiği vatana ihanet içinde olduklarını işaret ettiği kişilerdir.

gerçek tanım: petrol yasası'na imza atanların tamamıdır. imza atanlar rte'nin komtrol ettikleri, "onun" olan kişiler değil mi nihayetinde?
akplilere göre: onu savunmayan, desteklemeyen herkes vatan hainidir.
RTE'nin doğrularına veya yalanlarına ters düşen herkes için söylenebilecek bir lakaptır.

-Erken seçim istemek vatan hainliğidir.
-Ekonomik kriz var demek vatan hainliğidir.
-Ülkedeki uygulamaları sevmeyip ülkeyi terk etmemek vatan hainliğidir.

Vatan hainliği ile atfedilen kişi, bir kısım cahil halkımız tarafından istenmeyen adam ilan edilir. Kimin lafı ile? Tabiki rte'nin lafı ile. Vatan hainlerini belirleme işini tekeline almış olan rte, bakalım vatan hainliği kolleksiyonuna daha neler katacak.
güncel Önemli Başlıklar