bugün

istanbul'u fetheden fatih, mısır'ı fetheden yavuz, viyana'ya yürüyen kanuni'ye bile nasip olmamış şaşaalı ve muhteşem bir törendir.

bu muhteşem törenle devletin ve milletin bütün beka sorunu(!) çözülmüştür.

izleyelim inşaallah;
https://streamable.com/zcuwy

burası tokat.
reis geliyor...
yüzlerce araçlık konvoy, zırhlı özel otobüs, 10 civarı ambulans, lüks mercedesler, tepede uçan helikopter...

tokat düşman işgalindeydi de reis mi kurtardı?
bilemedim.

alt tarafı belediye seçimleri için oy istemeye geliyor.
bu şaşaa, bu masraf, bu gösteriş neden?
bu gösteriş kime ve kimin parasıyla?

bu arada reis'in beka sorunu var diyerek oy istediği tokat belediye başkanının ortağı fetö'den tutuklu.
görsel

her neyse.
çok da fifi anasını satayım.

inşallah akp yüzde 90 oy alır.
sireni alan koşup gelmiş, halktan çok polis ve sirenin olduğu giriştir.
Bir sonrakine ironman kostümüyle giriş bekliyoruz. Yakışır uzunuma.
mesih inecek sandım arabadan bildiğin erdoğan indi ya la.
şehrin nüfusu göz önüne alınırsa adam başı 1 koruma/yaver ile yaptığı giriş törenidir. sorarlarsa "allahtan başka kimseden korkumuz yok" dersin "enflasyon ile mücadele ediyoruz vatandaş olarak kemer sıkın" dersin. adına da tasarruf yapan başkomutan derler kim bilecek.
Tokat'ı alan ve Türk yurdu yapan Artuk bey veya Danişmend Gazi (hangisi olduğu tartışılır ki bunlar birer bey olup imparator sultan kral padişah değil birer komutan olur)) şehre böyle girmemiştir.
Toplum kültür coğrafya açısından eleştirmek biraz haksızlık. Bu tür gövde gösterilerini severiz.

Bu sırada akp kesinlikle Tokat da tulum çıkarır. Oyların çoğunu MHP akp koalisyonu alır.
Neden mi?
Tokat, şeker pancarı açısından önemli bir üretim kapasitesi var. Şeker pancarı ekimi kota konulması, şeker fabrikaları satımı gibi politikaları düşünürsek ve tarımın içinde bulunduğu duruma bakarsak akp MHP koalisyonu tokat başta olmak üzere böyle şehirlerde kaybedeceği düşünülemez.
Tokat’da Oylar açık sayılsın.

Bu şatafata oy vermeyenler asılsın!
belediye ve hükümet secimlerindeki propaganda calismalari partiye yapilan bagislardan, parti cebinden cikan paralar ile gerceklestirilir.

rte bu tören ile hak gaspi yapmistir.
cumhurbaskanligi kimligini kullanarak; devlet kasasindan faydalanmis, parti propagandasi gerceklestirmistir.
o korumalar, zirhli araclar, helikopterler, ambulanslar, polisler hepsi de vergilerle karsilanmaktadir.
bu vergileri sadece akp sempatizanlari degil, mhpliler, chpliler, alkolikler, sigara icenler, hatta ciklet alan cocuk bile ödemekte.

memlekette yasayan ve hesap soran halka yazik. hesap sormayana da haktir, revadir.
Çok duygulandım.

Not: nasıl duygulanmazsın muhterem. O araçların yaktığı akaryakıtın parası bizden çıkıyor.
Bir suriyelilere bir de saltanat kayıklarına harcanan para beni çok duygulandırır. Şu an ağlıyorum.
Mavi taytın üstüne kırmızı don giyerek dolaşsa tam on numara olacak.
Bu ve diğer törenler için harcanan para helal midir kafa karıştırıcı doğrusu. Ha bir de görünmeyen yüzü var bu olayın kaç yol kapatıldı kaç insan mağdur oldu. Ben vergi verdim o yedi yetmedi, daha çok vergi istedi yetmedi, gösteriş istedi yetmedi, borçlandık yetmedi batıyoruz yetmiyor allah gözümüzü doyursun vesselam. Varsa yoksa gösteriş.