bugün

çin modeli ayağına türkleri aylık 300 dolara arap ve avrupa kölesi yapmıştır. türkler sadece yemek yesin ve ölümüne çalışsın istiyor . çin modeli kölelik sistemidir. işçilik ucuzdur insanlar eşek gib sömürülür.
türk halkının demek ki bu durumdan memnun olması.
Muhtemelen akıllı! Danışmanlardan biri:

- avrupanın dibindeyiz. Çine işçilik ucuz diye gidiyolar buraya gelirler, nakliye de az tutar. Döviz gelir... cari açık düşer. Sonra ilerde zengin bile oluruz.

Dedi.

Onun için üretip satman lazım... bina yerine fabrika dikmen.
Eee Çin modeli yesinler o modeli.

Robot teknolojisi zamanı yakında çoğu sektör robotları çalıştıracak ağır sanayi ve otomotiv başladı bile.
Umurumda olmayan durumdur. Rte’ye oy veren ibneler düşünsün, gerçi onlar da düşünecek beyin yok da neyse artık.

Battıkça batalım no problem. Türkiye’nin çöküşünü keyifle izlerim zira siyasal islam dönemini izlemek yeterince keyfimi kaçırıyor.

birileri yine rakıyı fazla kaçırmış anlaşılan.

millet sorosçu-fetocu partiler dönemindeki gibi gaz ve yağ kuyruklarında beklemeyip yazar kasa atmıyor. ek olarak benliğini hatırlıyor erdoğan reis sayesinde.

size 2002'den bu zamana kadar güdümlü soros kafalılara ekmek çıkmadı ve bu saatten sonra da çıkmayacak biz vatanseverler varken. özdağ reyiz de sahnede olduğuna göre sizin sorosçu fetocu partinize gelecek seçim el sallayacağız.

artık clinton'a secde eder gibi eğilmeler, 28 şubat gibi müslümanlara envai çeşit işkence yapmalar gibi olaylar yaşanmayacak cenab-ı hakk'ın izniyle.
Adnan Menderes yüzünden Almanya'nın yolunu tutan milletimiz, diğer sağ iktidarlar döneminde batıya ve istanbul gibi nispeten daha gelişmiş kentlerimize göçe devam etmiştir. Bu söylediğim sadece bir durum tespitidir; yoksa bütün siyasetçileri toplayacaksın meydana, üstlerine dökeceksin benzini, çakacaksın çakmağı, Erol Taş gibi gülerek atacaksın kopillerin üstüne. Alayı cayır cayır yansın; umurumda mıdır? Recep Bey döneminde ise göçten daha ciddi bir sorun baş göstermiştir: Göç eden şey artık gençlerimizin umutlarıdır. Bunun yanında bir de muhafazakar iktidar sayesinde inanç dünyaları da yıkılmış, güven ve dürüstlük adına milletimize elin gâvurunun veremeyeceği zararı vermiştir. Fakirleştiğimiz doğru; ancak gerçekte kaybettiğimiz şey bizim asırlara damgasını vuran övünülecek biricik niteliğimiz, Türk kimliğimizdir.
(bkz: ekonomik başarısızlığın sorumlusu)
sadece fakirlestirmedi, üstüne milletin kimliği de zarar gördü bekası da, umutları da, milli değerleri de...

Vücudumuzda açılmayan delik kalmadı sayelerinde.
bu halk ne yaptıysa kendi kendine yaptı.
başına gelen herşeyide hakketti.
ay şimdi sabah sabah bunlar mı konuşulur.
istatistiksel olarak 2002-2012 arası alım gücü artmışken,
2012-2018 arası yavaş ivmeli düşme söz konusu.
2019 dan günümüze ise nerede ise 3 kat alımgücü azalmış.
ucuz isgucu yaratip cografi konum avantajını kullanarak uzak dogu ulkelerine rakip olmak isterken halkin acliktan kirilir hale geldigi bir modele donusmustur.
(bkz: 6 ay sonra meyvelerini yiyeceğiz çin böyle büyüdü) diye diye 2 senedir ülkenin anası ağladı.
reyiz daha ne kadar fakirleşeceğiz?
halk kendi istedi, kimsenin elini zorla mühüre bastırtmadılar. bir tercihin sonucudur.