bugün

(bkz: rte nin aihm kararlarına bizi bağlamaz demesi)
bu siyasal islamcılar demokrasi olayını pek anlayamadılar bence.

bunlar istiyor ki sandıktan çıkan adam ülkede istediği gibi at koştursun, ne isterse "ol" deyince olsun.

kanun, adalet, devlet geleneği neymiş amk? sandıktan çıktık biz.

diğer partiler kinder sürprüz yımırtasından çıktı sanki...
Haklıdır. Hatta hakim ve savcılık gibi meslekler ortadan kaldirilmalidir. Bu işi milletvekilleri yapmalidır.
Demokratik ülkelerde savcı, devlet başkanına dahi ceket ilikletebilirken, antidemokratik ülkelerde savcı devlet başkanı tarafından tanınmaz.
Bir savcinin diger savciyi tanimamasidir. Büyüyecek bir șey yok. Malum Rte ergenekon savcisi bunu kendi söylemisti.
Bir devlet memurunun diğer bir devlet memuruna gider yapması.
kisilerin yargılama makamındakiler hakkında fikir beyan etmesi garipsenecek bir durum degil ama bunu belli bir otoriteyi temsil eden kisi soyluyorsa durup yahu ne oluyor demek gerekir. vatandas rıza bunu diyebilir, elestirebilir neticede yargı mensupları kutsal insanlar degiller. hatırlasanıza ergenekon kumpası doneminde satılmıs hakim ve savcıları nasıl elestiriyorduk? fakat bu elestiriyi devletin en yuksek makamındaki kisi soyluyorsa orda dur demek gerekir cunku bu otoritenin yargıya etki etmesi anlamına gelir. zaten ulkede kimsenin hukuka guveni kalmamıs zaten siyasi bir cok karar cıkmıs mahkemelerden (papaz brunson olayı) bu iyiden iyiye guveni zedeler insanlar zamanla ihkak-ı hak yoluna gitmeye kalkar ki bu durum toplumlar icin yıkımdır.
Karar lehine olunca hukuka saygi duyun diyorlar aleyhlerine olursa yaygarayi kopariyorlar.
az sıkın dişinizi, nisan dan sonra bilalı veya sümüşü

adalet bakanı da yaparsa asayiş berkemal.

https://pbs.twimg.com/media/Dt5aPiJXQAE2IVK.jpg
fetö ve pkk ile el ele verdiği kumpasta ben bu davanın savcısıyım demiş takunyalının gideri, millette göre göre, bile bile seçmiştir bunu. en nihayetinde yolsuzluk soruşturmaları adliyede değil sandıkta çözülmüştü bu ülkede. gün gelip keserin sapı döndüğünde kimsenin zırlamaması dileğiyle okuyorum sadece.
kendi atadıkları adamın kim olduğunu bilmiyorlar daha. ilginç.
Cübbesini iliklemeye çalışan savcılar sayesindedir.
Kula kulluk edersiniz, mesleğinizin gücünü ve saygınlığını görmezden gelirseniz adam kimsin de der, lan da der.
O yetkiyi vermeden önce düşünecektiniz. Çıkarı için iktidar yalakası olanların ağzına da sıçabilir. Ben izin veriyorum.
Edit: imla
Papazı uçağa bindirip uğurlayan savcılara niye sen kimsin demedi acaba ben daha çok bunu merak ediyorum.
Asıl soru şu ki:
Savcının orda ne işi varmış?
demek oluyor ki reis bu savcıya dişini geçirememiş ve yerine başka birini atayamamış. ölüyü diriyi öptü, sıra bu savcıya geldi. nasıl olduysa onu gözden kaçırmış. ama yakında onu da ekarte edecek gibi görünüyor. ne de olsa sa başkan da o, savcı da o ( bir zamanlar ''düzmece ergenekon'' davasının savcısıyım diyen kişi) cumhurbaşkanı da o, çocuk yapma hakkında kadınlara akıl veren de o, beslenme uzmanı da o, varlık fonu başkanı da o,
demek ki neymiş? devlet şöyle diyor: ben ne kadar istiyorsam sen o kadar özgürsün ve biz ne istersek sen onu yapmakta özgürsün.
kölelik hiçbir zaman kaldırılmadı sadece herkesi kapsayacak kadar genişletildi.
not: işler doğal seyrine bırakılırsa bireysel özgürlükler geri kalır ve hükümetler güç kazanır. ( thomas jefferson)
soru: türk yargısı bağımsızdır, özgürdür diyen reis değil miydi?
Seçim yatırımı olabilir.
Türkiye'nin yargı bağımsızlığı konusundaki içler acısı durumunun net örneğidir.

Yazık bu ülkeye. Yargı mensupları siyaset konusu değildir. Siyâset de yargıya ayar verme makamı değildir.
savcı da çıkıp "ben cumhuriyet savcısıyım" diyememiş.

ben şahsen savcı olsam, basını toplarım, yandaş basını da çağırırım, şunu derim.

"ben cumhuriyet savcısıyım, benim mesleğimin başındaki cumhuriyet ünvanı hiçbirinizde yok, çünkü o ünvanı bana atatürk verdi, gerekli gördüğüm takdirde cumhuriyet değerlerini hepinize karşı savunabilmek için..."

yok mu bunu diyecek bir tane "cumhuriyet" savcısı?

t: türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanına yakışmayan söylem.
elbette der.

o da "başka bir davanın" savcısı değil mi neticede?
hisseli harikalar kumpanyasıdır. burada kazanılan büyük hisse yine reisin olacak, savcının attığı pası partisinin lehine değerlendirip bir gol daha atacak ve buradan yine oyları hamuduyla götürecektir. yıllardır din iman üzerinden yürütülen bu polemik siyaset sahnesinde geçer akçedir.
Muz cumhuriyetinde olabilitesi bir tarz.

Sen savcıya bunu deme yetkisini kendinde görüyorsan Tayyip efendi vay halimize.
Yürekli savcıyı tanımak amacıyla edilmiş talihsiz cümle.
reyizi tanıyamamış muyaliflerin abarttıkları olaydır. adam "meslektaşına" içten bir soru sormuş sadece.

(bkz: ben ergenekon davasının savcısıyım)

bağlandı mı bilmiyorum ama henüz bağlanmadı ise 5-10 güne hsyk falan komple damada bağlanır.

(bkz: her şeyden sorumlu devlet bakanı albayrak)
savcının sadece bıyığına bakmanız bunun danışıklı dövüş olduğunu anlamanız için yeterli.
vay ülkem be .