1. 1.
  peres e verdiği ayarla entr i patlaması sonucu gerçekleşmiştir. ve fark gittikçe açılmaktadır..
  1 -7 ... kirmizi baslikli kiz
 2. 2.
  rte peres e ayar vermistir, ataturk butun dunya devletlerine ve devlet liderlerine. butun dunya zamaninda bu ayari aldigi icin, bu konuyla ilgili entry yoktur; fakat yillardir basbakanlik yapan bir kisi ilk defa ayar verince, ister istemez insanlar mutlu oluyor. *
  1 -1 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 3. 3.
  nitelikten ziyade her daim niceliğe gönül veren, bunla heyecanlanan yurdum insanı tespitidir.

  (bkz: kıyas edilemeyecek kişiler)

  (bkz: atatürk)
  2 ... sone
 4. 4.
  eğer entry sayısı ile geçmişse ne olumlu ne de olumsuz olarak bir şey ifade etmeyecek durumdur.

  ulu önder atatürk ün hakkında fazla recep tayyip erdoğandan fazla entry girilmesi, facebookda milyonlarca hayranı olması, yabancı bir derginin internet anketinde yüzyılın lideri seçilmesi gibi rozet atatürkçülüğü faaliyetlerine ihtiyacı yoktur.
  2 -2 ... eurasia
 5. 5.
  insanların değer verdikleri şeyleri çok göz önünde tutmadıklarını, onu daha mahremlerde sakladıklarını kanıtlayan tespit.
  2 ... durdurmak yok yolluya devam
 6. 6.
  rte sözle ayar vermiştir iki dakika sonra ise ben moderatöre kızdım diyerek kıvırmıştır. atatürk ise savaşarak düşmanları saf dışı bırakmıştır aradaki fark biri sözle iş yapmaya çalışır diğeri icraatla acaba kim daha önde.
  ... seri arti oy veren insan
 7. 7.
  tayyip erdoğan'ı izlerken mustafa kemal davos'ta olsa aynen onun gibi davranırdı diye düşünecek hatrı sayılı bir kesimin ilgili başlığa yönelmesinden kaynaklanan durumdur.

  tayyip erdoğan dtp ile görüşmeyerek davos'ta sarf ettiği sözlerle çelişmiştir, ama yine de türkiye'nin büyük çoğunluğunun hislerine tercüman olduğunu söylemek yanlış olmaz.
  1 -3 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 8. 8.
  rte için yazılacak bir entry'nin kusursuz bir entry olması gerekmemektedir. zira o sadece rtedir. oysa ulu önderimiz mustafa kemal atatürk hakkında konuşmak da onunla ilgili bir şey yazmak da insanı fazlasıyla zorlar. yani bir şey yazacaksak onun her açıdan doyurucu muhteşem bir yazı olması gerekir. bunu da her daim göze almak zordur.
  1 ... misskin
 9. 9.
  boş tenekenin çok ses çıkarmasına benzer bir durum.
  2 -2 ... delice
 10. 10.
  tabi bunun popülerizme döünüştürülme çabası da takdire şayan.
  lütfen boş işlerle uğraşmayın.
  ... nebkheperouri