bugün

(bkz: bugün reis için ne yaptın)

ileri derecede kuzey kore'ye benzediğimizin belgesi olan gelişme.
erdoğan'ın "dünya 5'ten büyüktür" sözünü 12. sınıf tarih kitabına basmışlar.

--- spoiler ---
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın, birleşmiş milletler (bm) güvenlik konseyi’nin yapısına yönelik, "dünya 5’ten büyüktür" sözleri, 12’nci sınıfların 'çağdaş türk ve dünya tarihi' ders kitabına girdi.
--- spoiler ---

ilgili kitap;
görsel

sanki bu söz tüm dünya tarafından benimsenmiş gibi, kitaba şu ifadeyi eklemişler;

--- spoiler ---
bm'nin yapısına yönelik bu eleştirilerin ardından, "teşkilatın kendi içindeki adil olmayan yapılanması ve dünyada yaşanan olaylar karşısındaki yetersizlikleri, türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın 'dünya 5’ten büyüktür' sözüyle sembolleşmiştir." denildi.
--- spoiler ---

bu söz nerede hangi ülkede sembol oldu?
dünyanın bundan neden haberi yok?

kitabı okuyan çocuklar, okuyun geçin, yok öyle bir şey, okuduğunuz ifadeler geçicidir, nasılsa o kitaplardan çıkartılacaktır.

kaynak:
https://www.yenisafak.com...ih-kitabina-girdi-3413823
Bunlar kitaplara girdi ise artik okula gitmenin bir anlami kalmamistir gidin ve üni kazanmak için çabalayin kendi kendinizi ve ya çocuklarinizi kendiniz egitin tünelin ucu bom bok bi yere çikmis.
reisin hikmetinden sual olmaz. zinhar.
1) reis her zaman haklıdır.
2) reisin haksız olduğu durumlarda 1. madde geçerlidir.
reise biat edin ki merhamet olunasınız.
yavaş yavaş olacak her şey. çünkü en ufak bir acelede millet kıllanır. bunu 2005-2006 da yapabilir miydi sizce?

adım adım değiştirilecek her şey. eskiye ait ne varsa yok edilecek. ta ki istenilen bir türkiye yaratılana kadar kimin ne için istediğini bilmiyorum ama kötüye değişimin istendiğini biliyorum. belki istenilen bir yok olana kadardır.
sayfa israfı. Benim yazdığım romanı basalım kaar ederiz.
bence bugünkü sözü de eklenmeli kitaplara. central park ın ingiltere de olduğu bilgisi. önemli bir coğrafi keşif, bilgi. herkes abd de biliyordu oysa ingiltere de imiş. ben değil erdoğan söylüyor.
Bu sözden Sonra ne degisti dünya da.? Ne gibi etkisi oldu? Dünya çapinda bir slogana MI dönüștü? Çesitli dillere çevrilip tïșörtlere mi basıldı?