1. 1.
  gece gece içime oturan hadisedir.

  2 ihtimal var.

  1. erdoğan paralel yapıya yıllarca izin vererek bir nevi ihanete ortak olmuştur. bu kayırma sistemi ile de hak yemiştir.
  2. erdoğan paralel yapının varlığından ancak 2014 de haberdar olmuştur. bu da komik olmakla birlikte utanç vericidir. sen koca başbakan bunu bilmiyorsan tü senin suratına.
  6 -2 ... ukraynali
 2. 2.
  yaptığı her şey gibi bunda da hile hurda vardır. çıkarı doğrultusunda kullanmıştır ve işi bitince bir kenara atamamıştır. şimdi bok atmakla meşgul. al birini vur ötekine tabii cemaati savunan yok burada.
  2 ... lagvarbeyler
 3. 3.
  45 ıq ortalamaya hitap eden tespittir. halk nazarında osuruk etkisi yaratınca da ancak küçük enişte gibi atarlanılır.

  tayyip erdoğan son iki seçimde tüm mitinglerin önemli bir kısmını bu olaya ayırdı. demek ki anlayan anladı. geriye bir tek senin gibiler kaldı.

  adamlar mit tırlarını ne güzel durdurduk biz devletten büyüğüz, hekü hekü diye utanmadan şarladılar ve sizin partileriniz de tüm bunları yutup iki seçimdir işbirliği yapıyor, üçüncüsü de yolda. halen burdan şarlayın bakalım, şarlatanlar. bakalım elinize ne geçecek?
  -3 ... tea man
 4. 4.
  (bkz: cemaat ne istediyse yaptık)

  (bkz: devletin kadrolarına yerleşmişler)

  (bkz: ben görmedim arkadaşımın arkadaşı dedi)
  2 -1 ... tembel adam
 5. 5.
  koskocaman bakan çıkıp da (bülent arınç) : "paralel yapı bize ihanet etti, eğer özür dilerse affedebiliriz"

  diyorsa hükümetle paralel yapının bir zamanlar ortak hareket ettiğini, daha doğrusu hükümetin paralel yapıyı tanıdığını ve paralel yapıya izin verdiğini açıkça görebiliriz. şimdi çıkıp da paralel yapıya düşman olmaları ikiyüzlülükten başka bir şey değil.

  o tırlara gelince, o tırların içinde yiyecek- giyecek - gıda ne bileyim yardım amaçlı şeyler çıksaydı tayyip dev ekranlarda tırların içinden çıkan şeyleri yayınlar, en az 15 mitingde bunu tekrarlardı.

  ama tırların içinde öyle bir şey olmadığını bildiğinden bu olaya bakan savcıları görevden alıp, dosyayı kapattırması üstüne üstlük o tırların yardım amaçlı gittiğini tekrarlayıp durması fakat nedense o sırada tırın içine baktırmaması açıkça o tırda "yardımla" alakası olmayan şeylerin olduğunu kanıtlıyor.

  http://www.zaman.com.tr/p...u-iddia-etti_2235343.html

  http://www.sabah.com.tr/G...an-savci-zonguldaka-gitti
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25641519.asp.

  şimdi aktrollere bak sen eksi yağmuruna tutarlar. halbuki zamanında yedikleri içtikleri ayrı gitmiyordu cemaatle.
  2 -1 ... habseligkeiten
 6. 6.
  sanki iki tırla esad düşecek ya da kalacak sanan yoktur herhalde. ama iki tırla hükümeti devireceğini sananların sürüsüne bereket.

  burda mesele devletin devlete operasyon yapması. mit in kamuya açık bir kuruluş olma amacı taşımadığını da belirtmeye gerek yok.

  manşetlerle hükümet düşürmeye de doydu bu halk. sen bunu ister kabullen istersen sinirinden kendini sik. istersen gerçek siyaset yap. tabi yapabiliyorsan.
  -2 ... tea man
 7. 7.
  her türlü ihaneti birlikte bir yere getirdikten sonra ne olduysa bir noktada ortaklık bozulmuştur.
  ... budapest express
 8. 8.
  adamdaki rahatlığa bak. sanki iki tır sadece. iki tır yakalandı ya sadece iki tırla düşüyor esad. ulan işinize geldi mi kırk takla atıyorsunuz. hükümeti devireceğini sananları geç de tüm dünyanın telefonlarını dinlediği adamı dünya lideri sananlara bak. 49 vatandaşı için kılını kıpırdatmayan dünya liderine bak.

  manşetlerden hükümeti düşürmeyenler 6 aydır kıçı kırık polislerin yerini değiştirmekten başka bir şey yapmıyor. cemaatin asıl adamlarına bir şey yapabildiğiniz yok.

  ancak masal ancak masal.
  1 ... tembel adam
 9. 9.
  usta yalayıcılarının, yine de ustalarını haklı çıkaran paylar bulduklarını görmekteyiz. demek ki yalamada bir mantık aranmamaktadır. vatan hainleri sizi.
  1 ... bunebicimhikayeboyle