bugün

aynı çıkışı kıbrıs konusunda iki yüzlü avrupa birliği yetkililerine yapmasını da beklemekteyiz. bazı arkadaşların da umduğu gibi umarım bu çıkış hükümetin dış politikada daha becerekli olduğu bir döneme girildiğinin habercisidir.
(bkz: bizim orada gote got derler)
cumhuriyetçilerin de lideri olmasına vesile, vesvese olmuş tayyip erdoğan ayarı.
Bir gün başbakanımızın kendini kaybedip bütün dünyaya ana bacı gideceğiniz korkusu...
Marios Matsakis tarafindan asagidaki aciklama ile cevabi verilen eylemdir.

anlayana..

"Avrupanın Dostları isimli kuruluşça düzenlenen toplantı sırasında Erdoğanın kızdığı AP Liberal Grup Üyesi Marios Matsakis, AB Habere yaptığı açıklamalarda, "Erdoğanı Gazze konusunda izlediği dürüst ve samimi politikadan dolayı tebrik ediyorum. Bence Erdoğan 21.yüzyıldaki en iyi Türk siyasetçilerinden biridir" şeklinde konuştu.

bizimkilere biraz politika dersi vermek lazim. ne yazik ki politik gorguden bihaber, tahammulsuz bir basbakanımız var.
sayın başbakan'a bizi televizyon karşısında mest ettiği için, teşekkürü borç bildiğimiz harekettir. vay efendim kasımpaşalı'ya bak, artist, orası uluslararası arena, böyle konuşulur mu diyenlerede, selam ediyorum. kiminle konuştuğunu unutan, kıçıkırık bir parlementere, haddini, hududunu hatırlatmıştır. ulan daha düne kadar krallarınız, bizim vezirimize denk geliyordu uluslararası arena'da. ne çabuk unuttunuz köftehorlar. ayaktınız, baş mı oldunuz ?
bir gün tayyip erdoğan'ın bütün saçma davranışlarına da sahip çıkan fanlarına çekmesi durumunda bolca "ya rabbi şükür" nidası duyacağımızı gösteren fırçadır.
(bkz: recep tayyip erdogan ile gurur duymak/#4557109)
meğerse davos'ta recep tayyip erdogan in simon peres e verdigi ayarın ön sevişmesiymiş.