bugün

rte'nin israil'e verdiği ibretlik, tarihi ayardır.
ölen 9 vatandaşımızın hesabını çatır çatır... öhöm...
pardon yanlış anons sanırım.
öyle bir ayardır ki israil parlamentosu knesset kendi kendini fesih etmiştir.

gurur duyduk tayyibimle...

(bkz: mesela yani)
nihat doğan ın israil i uyarması gibi bir şeydir.
(bkz: yaz saati ayarıdır o)
abd, israil in kulağını türk hükümetinin eli ile çekmiştir.
ortadoğuda varlık sebebi amerika olan israil, abd nin ortadoğudaki faaliyetlerini kendisi ile ortak yürütmemesine kızmış ve abd ile ortak güdümde hareket etmeyeceğine dair bölgesel sinyaller vermiştir.
abd de israil i yola getirmek için bölgesinde kaybetmeyi göze alamayacağı en büyük kalesine sinyal verdirerek, israil e yedek kulübesini göstermiştir.
bundan da şu anlaşılmalıdır ki siz yanıp sönen lambaya baktığınızda aslında şoförü görüp, verdiği mesajı almalısınız.
bu süreçte recep tayyip erdoğan sadece elçidir.
ayar veren aslında abd den başkası değildir.
israil in geri adım atmamasına rağmen, normalleşme yolunda hızla ilerleyen türk-israil ilişkilerinden de bu gerçeği akuyabilirsiniz.
türk hükümeti sebebsiz yere uzaklaştığı yere tekrar dönmemiştir.
israil le amerika uzlaşınca, türkiye amerikan isteği doğrultusunda israil-türk ilşkilerinin normal yörüngesine tekrar dönmüştür.
uzlaşması, anlaşması gereken taraflar içinde olmadığınızda, bu tür diplomatik hareketlerde sadece maşa olarak kendinize yer bulabilirsiniz.
chp dışında tüm dünyanın kabullendiği davos ayarıdır. şimon perez'i itin götüne sokmuştur afedersin.
ilk başta dünya literatürüne "van minüt" olarak geçmiştir.
devamında israil 9 vatandaşımızı öldürmüş, biz de gemimizi "biraz geç de olsa" sapasağlam alabilmişizdir.
herkes alamaz böyle. *
alışımız kuvvetlendi baya. *
rte önce kendini ayarlasın, sonra ayar çekmeye başlasın. abd nin sırtını sıvazlamaktan kendi totosunu kaşıyacak vakti kalmıyor.
O lafın üzerine Şimon perezin rte'ye ''sen kısa pantolonlarla dolaşırken ben devlet kuruyodum, aramızdaki yaş, tecrübe, konum farkına bir bak istersen'' demesini beklediğim ''kasımpaşalı bir kabadayının ucuz şovalyeliğidir.''

Bir de seçim öncesi oy arttırma amacıyla yapılan ücretsiz propagandalardandır, koskoca israile karşı boş bir ataktır.