bugün

önyargilarla doludur. olay sahislarin ya da ideolojilerin degil devletin bekaasidir. rte tc´nin basbakanidir. biz onun bircok eylemine karsiyizdir, ancak bugünkü obama´ya sert cikisini "haksizliga karsi cikan bir eylem" oldugu icin destekleriz. bunu hazmedemeyene birkac kutu hazim ilaci almasini da tavsiye ederiz.

böyle "ermeni katliami" denieln bir olay olmamistir, obama abd´nin baskani olarak "tarafsiz" kalmak zorunda, hele ciddi bir ülkenin baskani iddiasini tasimak istiyorsa "tarihi belgeleri ciddiye almak" zorundadir. madem "ermeni soykirimi" konusunda "ermenilere yönelik son derece büyük katliamlar oldugunu" iddia edebiliyordur, bunun belgeleri mutlaka olmalidir, o belgeleri de aciklasin (yok cünkü bu sekildeki belge)

basbakan hakli olarak bu duruma karsi cikar. ben rte´nin ilk defa bir söylemine katilmaktayim, o da bu söylemidir, arkadaslar "eksilemisler" beni onlarin duyarsizligini bu satirlar da protesto ediyorum. basbakan "he ya obama haklidir." mi deseydi? kusura bakmasinlar ben yapmadigim bir katliamdan sorumlu tutulmayi son derece rahatsizlik verici buluyorum. beni eksileyen o sahislar "katilligi" kendilerine yakistiriyorlarsa, o da onlarin sorunudur, bunu ben kendime yakistiramiyorum, kusura bakmasinlar.

türkiye´de bazilarinin bazi konularin "politika üstü" oldugunu ögrenmelerinin zamani geldigini düsünüyorum. "yanlis" adam da bazen "dogru" yu söyleyebilir, önemli olan dogruyu yanlis adam söylediginde insanin icindeki hirsi yenip o sahsin o anki dogrusunu takdir edebilmesidir.