1. 1.
  rte kısaltmasının çıkışı cüneyt arcayürek 'e aittir. yıllardan beri bıkmadan usanmadan kullanır. birçok kişiye de kullanma babında ondan miras kaldı. ben de öyle zikrettim bu seferlik. sağlam bir kısaltma hani. dile hoş geliyor.artık, cumhuriyet okumasakta.
  şu malum gafların arkasının kesilmemesi, her yeni gün bir başkasıyla tanışmada sınır tanımamamız rte sayesinde olmakta. yani uyanıyoruz, bir diğeri peydah oluyor bünyeye. kaldıramıyoz sonra. midemize oturuyor. en son kader inancına girdik. ve çıkamadık. ondan önce çiftçiye askerliğe falan girmiştik. gene çıkamamıştık. şu malum olanlarından bir mizah kitabı çıkartılırsa okunma rekoru falan kırar. bitmek bilmez kitap. yeni gaflara dair güncellemede sıkıntı olur ama olsun eldeki malzeme yeter.
  olayı penguen vs uykusuz havasından çıkartıp kitaba girişmeli. cidden sayfalara yazık değil. bakın olmaz demeyin birisi el atacak ve layıkıyla gerçekleşecek kitabımız. arşivemde güzide bir yer ayıracağım. söz! yeni nesile aktaralım gafları. bıkmadan usanmadan okuyun, okutun.
  2 ... bachelorette
 2. 2.
  tek kitaba sığmasının zor olacağından ötürü cilt cilt eserlerle sonuçlanacaktır.
  4 ... manuel calavera
 3. 3.
  gafla peynir gemisi yürütmektir.
  cilt cilt basılır, best seller olunur. fan clublar aracılığı ile şapka t-shirt kalemlik anahtarlık satılır. çok para kazanılır.
  ... karkass
 4. 4.
  yüksek olasılıkla on ciltlik ansiklopedi olarak basılacaktır.
  2 ... mecnununleylasi
 5. 5.
  kendisi yazdığı takdirde daha güzel olur. adı da "gaflarım" olsun. gerçe onların çoğu gaf değil, bilinçli politik hamleler ama olsun yinede eğlenceli olacağı kesin.
  1 ... donen bir kayaya robotla gelen
 6. 6.
  çok satacaktır çok. best seller olur bu tartışmasız.
  1 ... bachelorette
 7. 7.
  göz göre göre söylediği yalanlarla beraber basılması durumunda 20 ciltlik ansiklopedi olarak raflardaki yerini alacaktır.
  yalnız tek ve mühim bir sorun mevcut.onca sayfaya ve bir yığın ağaca falan yazık değil mi? ben de bunu düşündüm işte. yazık arkadaş. bir de içeriğe bakın. demagojik tutumlar, bizde yarattığı karın ağrısı,asabiyet temelli bozuk cümleler falan filan...
  cemil meriç 'in 3 cümlesine değişmem ya da oscar wilde, friedrich nietzsche 'nin bir iki tamlamasına falan. bak birisi diyor mesela. bu dahil bütün genellemeler yanlıştır. bak, 20 ciltlik kuru gürültüye değer.
  neyse karar verilmiştir, yayınlamıyoruz: ağaca, yeşile, onun yarattığı güzide görkeme yazık.
  ... bachelorette
 8. 8.
  40 ciltlik bir ansiklopedi olarak basılması gündemde olan kitap. gün geçmiyor ki, yenileri çıkmasın...
  acaba şimdi ne yumurtluyor? diye düşünüp derin bir nefes aldım. belki de bugünlük es geçmiştir.
  1 ... bachelorette