1. 1.
    söylediklerine göre olan durumdur.

https://odatv.com/inonu-f...-sert-yanit-08061823.html

bu sevinç inönü'nün yanıtı.

'Recep Tayyip Erdoğan 7 Haziran gecesi katıldığı televizyon programında FETÖ'yü kast ederek rahmetli eşim Erdal inönü için ‘inönü bunların en yakın arkadaşıydı. Erdal inönü'nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim. Onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. Gelsinler konuşalım.’ şeklinde hiçbir doğruluğu olmayan beyanda bulunmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan'ın rahmetli eşim inönü'yü kendi siyasetine alet ederek doğru olmayan beyanda bulunması sadece 24 Haziran korkusu ile açıklanabilir.

Hayatta olmayan bir kişiyi suçlayıp bir de üstüne "Gelsinler konuşalım" demenin başka ne anlamı olabilir?”

http://www.cumhuriyet.com..._gidebilirsin_oraya_.html

bu da muharrem ince nin cevabı:
    Cumhurbaşkanı adayı Muharrem ince seçim öncesi mitinglerine devam ediyor. Sakarya'da konuşan ince, Erdoğan'a, "Dün de rahmetli inönü FETÖ'cüymüş, arkasından söylediği laf şu; 'Gelsinler konuşalım' diyor. Erdoğan Erdal inönü gelemez, istersen sen gidebilirsin oraya. istiyorsan git. Ayrıca inönü ailesi beni aradı. Dedi ki 'Erdal bey rahmetli oldu gelemez aile adına sen gidebilirsin' dediler. Sakarya'dan Recep Erdoğan'a sesleniyorum. Erdoğan ben Erdal inönü adına seninle konuşmaya varım. istediğin televizyon, istediğin kanalda yüreğin varsa cesaretin varsa çık karşıma çık." dedi.

dünya lideri de olsan bazı şeyleri bilmiyorsun işte.
    8 -2 ... antik sarapci
  2. 2.
    Dünya liderinin (güya) dünyadan bi' haber olduğunu göstermektedir.
    1 ... invader23
  3. 3.
    Adam abdülhamitin idam edildiğini sanıyor bırakın da Erdal inönüyü de sağ sansın. *
    9 ... enkidu1986
  4. 4.
    bilgi deryası ve kültür abidesi bir muazzam insan için şaşırtan durum.
    6 -1 ... antik sarapci
  5. 5.
    günümüz türkiye'sinde son derece sıradan bir hadise. herif baskı balatayı sıyırdı. bu saatten sonra ne dese yav he he dememiz lazım. gitti kafa.
    1 ... beyaz kaplan