1. 1.
    emeklilikte yaşa takılanların ekonomimize maliyetleri olduğunu, ekonomik savaşta olduğumuz dönemde halkın üzerine bu yükü yüklemenin yanlış olduğunu belirten açıklamadır.
    rte nin emeklilikte yaşa takılanlar açıklaması
    https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening

evet, ekonomik savaş veriyorsak madem, halkın üzerine yük binmesin tabi.
    mesela cumhurbaşkanlığı bütçesi yüzde 233 arttırıldı.
    diyanetin bütçesi yüzde 56 arttırıldı.
    politika kurullarına 76 kişi atandı, bunların her birine 11.000 lira maaş bağlandı.

madem ekonomik savaş var, saray masrafları kısılsın, saray harcamaları neden arttırılıyor.

not: erken emekliliğe karşı olan biriyim. ama madem saray masrafları kısılmıyor, kısılmayı bir kenara bırakın 3 misli arttırılıyor, o halde emeklilikte yaşa takılan insanların günahı ne? sen tasarruf yapacaksın, fedakarlık yapacaksın ki milletten fedakarlık bekleyesin.
    27 -1 ... tengir budun
  2. 2.
    önümüzdeki seçimlerde bu statüdeki 6.3 milyon kişiden dönüşünü alır artık.
    6 ... flat head
  3. 3.
    Yaşa takılanlar herhalde başka milletin insanı. haberden söylediklerinden bu anlaşılıyor. benim tepkim asıl bu lafa. yoksa zaten bütçeyi sömürdüler. devam da ediyorlar. diyaneti ayrı o 70 tane ne yapacağı belli olmayan insanın maliyeti ayrı yük ama onlara laf yok.

şu haberden sonra ben ne diyim ki bu kişiyi seçen insanlara. yok cidden yok tek söyleyeceğim laf yok.
    2 ... dusler sokaginda gece vakti
  4. 4.
    napalım şarapcılara oy mu verelim şimdi .

yok yaa .

annen güzel galiba senin .
    2 -10 ... tiamat
  5. 5.
    yıllarca çalışıp,
    tüm emeklilik şartlarını yerine getirmiş,
    SURiYELiLER kadar değeri olmayıp
    yaş' a takılan yurttaşlarımızdır.

not: akp' ye oy verip emekli olamayanlara müstehak derken,
    diğerlerine mücadeleye devam diyorum.
    3 ... eratosthenes
  6. 6.
    Tamam savaştan sonrA yapın ozaman..ama bu mesele yaşa takılanları mezara gömer.yani olan gariban işçiye oluyor.
    1 ... kalahari 1
  7. 7.
    gariban edebiyatı da elit tabakaya hiç yakışmıyor yahu .

kendi deyimleriyle elit tabaka yani .

yoksa kıçımın tabakası bile değiller .
    -6 ... tiamat
  8. 8.
    Sevindiğim olaydır. AKP diye ölüp bitenler aşağı da eleştiri yapıyorlar. Yok kendileri 20.000 lira maaş alıyor bana 1600 vermiyorlar diye. Kardeşim zamanında düşünecektin 20.000 lira maaş aldıklarını her yetkiyi eline vermeden düşünseydin.

Hep diyorum bu milletin biraz daha cebine dokunulursa o zaman rahatsız olurlar yoksa vatan millet önemli dğeil.
    6 ... beyaz baretli mehmet aga
  9. 9.
    meali: size harcayak para yok.

bu durum basit ve gayet ayan beyan ortadadır. bin dereden su getirmeye, kılı kırk yarmaya, halamızın testislerine yormaya gerek yok. para yok iste. yaşa takılanları emekli etmek demek itibardan tasarruf demek. yeni bütçenin durumu ortada. tasarruf elbette bu arafta kalanlardan yapılacak. gelin bu yaşa takılanları emekli edelim diye önerge verenler bile bu durumu biliyor. para yok edemeyiz açıklaması gelsin diye haybeye önerge veriliyor. haa zaten haybeye vekil oldular aman karıştırmayın.
    3 ... boyle cok seksi oldu
  10. 10.
    Seçim öncesi bas bas bağır yaşa takılanların sorununu çözeceğiz.
    Millet sevinçten dört attı. Sandığa gitti oyunu verdi. Adam başkan oldu. Şimdi onlara diyor ki 38 yaşında kim emekli olmuş da seni emekli edeyim. Devlete şu kadar yük olur diyor. Tabi yine malum kesim ses etmez gider yine oyunu verir. Problem yok yani.
    4 -1 ... srkns