bugün

bir yönetim şekli olan ve ülkenin tek elden yönetildiği başkanlık sistemi olan diktatörlük yönetiminin başında bulunan kişinin, bir de üstelik paralel diktatorya kurmuşken, hakkında konuşanları öldürtürken; slogan atanları hapse atarken, halkına adeta kan kustururken; tüm bunları yaparken amerikan başkanına özenerek kendine başkan denilmesini teşvik etmesi, ama firavun ve nemrutle isim benzerliği oluyor diye diktatör hitabını hazmedememesidir.

cahilliğindendir, manasını bilseydi kabullenirdi elbet. daha da kötüsü, erdoğan'ın bu hitabı hakaret kabul edip şikayet etmesi; tasfiyelerle delik deşik olmuş ve kalitesi düşmüş yargı sisteminin içinde kralcılık oynamaktan başka bir şey yapmayan sözde hakimlerin de tdk sözlüğü açıp diktatörün manasına bakmak yerine kralımıza hakaret edilmiştir hükmü vererek masum sivilleri hapse tıktıran engizisyonlar haline dönüşmeleridir.

başkanlık yokken böyle bir diktatörlük varsa, başkanlık gelirse neler görürüz düşüncesi bile korkunç.
yahu o yüce mehdi, allahın yeryüzündeki elçisi, daha şimdiden balkanları suriyeyi fethetti israili one minute sürede yok etti. obamayı bile kurtardı. alaskadan güney kutbuna hızlı tren döşeyecek marsa bayrak dikecek ve hala nanakörlük görecek, ona diktatör demek mazallah çarpılırsınız. (iki gündür yandaş medyaya döndüm kendime geldim doğru yolu buldum çoştum.)
allah olduğunu kabulleniyor ama. ol diyince olacak diyor.