bugün

halkın durumuna bakılırsa sandık ile inmeyecek siyasi liderin ileriki zamanda karşılaşacağı durumdur. zaten kendinin de öngördüğü darbeyi bertaraf etmek için uydurduğu ergenekon davasının ardından gülen cemaatinin günyüzüne çıkardığı yolsuzluk davasından sonra tükürdüğünü yalayacağı gerçeğini hep birlikte göreceğiz. ergenekon sanıklarının tekrar yargılanmasıyla beraber göya askeri yönetimi yanına alacak ve cemaatin karşısına geçecektir. Ama zamanında balta vurduğu askeri yönetim onun yüzüne gülerken alttan alttan öyle bir yapılanır ki iktidarı anında uçururlar. Bunların hepsi zamanla gerçekleşecektir ahan da buraya yazdım.

edit: darbe destekçisiymişim veya istiyormuşum gibi entry yazan at gözlüklü yazarlara ithafen;
yazının hiçbir kısmında askeri hamlenin ülke yararına olduğu tezini savunmadım. hiçbir cümlede 'ah azizim darbe zamanları ne güzeldi değil mi nerde o eski darbe dönemi' diye özlem duyduğumu belirtmedim, darbenin modern bir tavır olduğunu tüm sorunları halledeceğini de söylemedim. başlık troll başlığı değildir efendim naçizane görüşlerimi dile getirdim. fakat sadece başlığı okuyup boş boş entry girmeniz beni ziyadesiyle üzüyor.
ayrıca darbeyi, sıkı yönetimi bilmediğimi yazan yazara da belirtmek isterim ki memleketim Fatsa'dır. o lanet dönemde dokunulmamış bölgeyken, Fikret Sönmez'i nasıl öldürdüklerini, ardından o halkın neler çektiğini sizden daha iyi bilirim.
hırsızlık yapmış bir başbakanı koruyan bir halk varken ortada sandıkla inebileceğini düşünmektir asıl medet ummak.
umarım sandıkla iner, umarım halkın iradesi en büyük darbe olur bu kahpe düzene. ama görünen o ki rte ne dese inanan, inanmak isteyen, inanmaktan başka çaresi olmadığını düşünen büyük bir kesim var. sonucu bekleyip göreceğiz.

saygılar
güncel siyaseti böyle okumak için 3 şey gerekli..ya olacak maden-i has, ya olacak kuvvetli iltimas yada olacak delikle temas. başka da bu siyaset okumada bu kadar ileri gidilemez.

resmen döktürmüş ve gerçeği "çaaat" diye alnının çatısından vurmuş bir tespittir.

ama kalsın fazlası..sıçmak yeter sıvamanın vakti midir?
doğru tespittir hiç birimiz darbe istemiyoruz öyle sanılmasın .
ama adam memleteketin amuğa koymadan indiremessiniz diyor.
adım adım yaklaşan gerçektir.
kaddafi'nin sonunu hatırlatır.
(bkz: ihtilal)
içerideki or,kor,tüm generallerin dişari da olmalari durumunda yapilacak faaliyettir.fakat su an ki genelkurmay yönetimiyle mümkün değildir.
göt isteyecek bir gerçektir ki o götte muhaliflerde yok. hele bir yeltensinler bak kim kime darbeyi nasıl yapıyor.
darbe özlemi çeken zavallıdır. sıkı yönetim halini bilmemektedir.
o işler eskide kaldı gençler.

Burası bir ukrayna, çad, mozambik filan değil.

Bir kere şu an askeriyede böyle bir şeye (öhöm) cesaret edecek bir çılgın kalmadı, hepsi içeride.

ikincisi ukraynada yaşandığı gibi halkın da güç kullandığı bir durumda bizdeki ölü sayısı 70-80 değil, binleri bulur.

Sonunda bu şekilde başarıya ulaşamacağını anlayan sivil vatandaş vazgeçer.

Yediği naneler bini aşmış olsa dahi, "hiçbir" siyasi parti darbe gibi çağdışı bir yöntemle alaşağı edilmemelidir. Demokrasinin temelinde bu yatar nihayetinde(biz demokrasi istiyoruz değil mi?)

Kaldı ki ;Hem demokratiğim deyip hem de asker göreve demek, halkın %60 ına aptal deyip sonra halk çocuğu olduğunu iddia etmeye benzer.
(bkz: #22970180) yazara ait entryi ne yazık ki editten sonra okudum. resmen tercüman olmuş. ağzınıza sağlık efendim.