bugün

akepe'nin resmi ideolojisi haline gelen uygulama.
(bkz: bayram namazından çıkıp miting yapmak)

namaz çıkışlarını mitinglere dönüştürmesine alışmışken, şimdi de çamlıca tepesine devasa cami yapma derdine düştüler...

sanki istanbul'da cami yok...

neyse...

camiler, diğer ibadethaneler gibi allah'ın evidir, orada insanlar ibadetlerini eder, dua ve isteklerini tanrılarına arz ederler...

ama bu kitle, camiye gelen insanlar üzerinden prim yapıp kendi lehlerine propagandalar yapma çabasında.

çağ açıp, çağ kapayan fatih sultan mehmed han, kendi yaptırdığı camiye cuma namazı için giderken, saraydan camiye kadar ahali yollara dökülür, kendisini "padişahım çok yaşa" diye selamlar, sevgi gösterilerinde bulunurdu...
lakin bu sevgi gösterileri cami avlusuna girer girmez kesilir, son bulurdu.
zira, camilerimiz kullara değil, allah'a yönelme yerleridir. kişiler padişah da olsa, halife de olsa, peygamber de olsa allah'ın önüne geçemez...

ama bugün bakıyoruz, cami avlularında bile tayyip efendi lehine sloganlar atılmakta, çeşitli gösteriler yapılmakta.

şimdi muhterem müminler...
sizlerin huzurunda soruyorum.

sayın recep erdoğan padişah mı?
halife mi?
haşa, peygamber mi?

hiçbiri değil...

paki ya tayyip efendi allah'tan üstün mü ki, allah'ın evinde kullar allah'a yönelmeyi bırakıp tayyip'e yönelmekteler...
üstüne bir alevi olarak benim vergimle yapıyor camiyi. tamam camiye karşı değiliz gerekirse üst kattaki ahmet amcanın camisi için bağıştada bulunuruz vergide veririz ama benim cem evlerimide tanıyacaksın diyaneti buna göre şekillendirecek ders usül ve tekniklerini sadece sünni islam tekeli altında olmaktan kurtaracaksın. bu ne lan bu ülkede din adına ne yapılıyorsa hepsi sünni islam faşistlerinin tekelinde. bizde vergi vermiyormuyuz?15 milyonluk bir kitle versin tayyip cami ihalelerinden cebini doldursun ohhh ne ala mualla lan.
erdoğan her lafı dönüp dolaştırıp camiye getirir.
kılıçdaroğlu her lafı dönüp dolaştırıp laikliğe, atatürk'e getirir.
bdp liler her lafı dönüp dolaştırıp örgüte, dağa getirir.
devlet bahçeli lafı dönüp dolaştırıp 40'a bağlar.

buradan da anlaşıldığı üzere kimsenin kimesneden farkı yoktur. körler ve sağırlar meclisteler olay bu.