bugün

başbakanın sivas ta yaptığı konuşmada verdiği ayardır. haklı mı haksız mı bu tartışılır ama söylenen ifade bir başbakanın lisanına göre oldukça sert.

--spoiler--
benim milletime göbeğini kaşıyan adamlar diyor. işte bunların bu millete bakışı. bunların milletle işi yok. bunların sevgili köpekleri var onlarla yatar onlarla kalkar. benim milletime kimse bu yakıştırmaları yapamaz. kimse milleti alay konusu yapamaz
--spoiler--
başbakan milleti ayar manyağı yaptı, brehhh ne t.şşaklı bu adam be erkekliği sadece medyaya turk halkına, davos' ta şov yaptı erkeklik dediniz, ayar verdi dediniz, asıl ayar vermek masa başında olur bunları görelim efendim!!! başkanımız kesinlikle milletini başkasına alay konusu yapmaz bu işi kendisi üstlenir, çiftçiye ' ananıda al git ' demiş bi başbakanımız var * , sonra kalkıp bu adam usluptan bahsetmektedir , be ne perhiz bu ne lahana turşusu. sayın başkanımız!! bekir çoskun' un kimi kastettiğini çok iyi bilmektedir hiç saptırmaya gerek yok.
başbakan'ın ayar tutkusunun olduğuna örnektir.

(bkz: yiğenim hele bi soluklan)
neye göre kime göre ayarıdır. sana göre bekir coşkun'a verilmiş ayardır, bana göre köpek besleyen hayvanseverlere karşı bir ayardır. ne alaka deme, biri nasıl göbeğini kaşıyan adam diye küçümsüyorsa , diğeri de sevgili köpekleri diye küçümsüyor.

işin özüne inersek de, bir başbakanın yazılan her yazıya , söylenen her söze karşılık vermekten çok daha önemli yapacağı işlerin olması gerektiğidir. başbakan, başbakandan çok bir basın sözcüsü gibi davranmakta, bu da çok şık durmamaktadır.
seçim günleri gerçekleşir genelde.
(bkz: daha da onuncu koye gelmem)
- sayın pako, yaşın benden küçük. görüyorum sesin çok çıkıyor...bu köpeklik psikolojisinden olmalı...

- hav...hevvv...hav hav...hırrr...heeeüüüvvv...

- one minute...olmaz...one minute...havlayarak bir yere varamazsın...

- eiiikk...iiyyyyk....kuiiik....!!!!?!?!?
bekir coşkun un şahsında tüm kemalistlere verilmiştir.
bekir coşkun'un her gün verdiği ayarlara göre çok hafif kalmış bir ayar! kaldı ki burada köpek besleyenlere verilen bir ayar sözkonusu ve rte tayfası sadece kendi akraba ve dindaşlarını sevdiklerinden bırakın hayvanları insanları dahi sevmezler! onlar için en iyi hayvan tencerede kaynayan hayvandır..
bekir coşkun'un yazısına baktım da, benim ülkemin muhalefeti bu kadar elitist bir körlükten muhalefet yapıyorsa, tayyip erdoğan az bile söylemiş. oturup da ağlanacağınıza, bu halkı hakir göreceğinize elinizi taşın altına koysaydınız, insanlar bu gericiliğe mahkum edilirken buna karşı mücadele etseydiniz o zaman derler adama, aydın olmak kendi halkını aşağılamaktan geçmez zira.
ayar doğru, ayarı veren kişi yanlıştır. zira bir başbakanın bu tür kişilerle işi olmamalı, onlar yazarlar; ve saltanat halinde değişmeyen kitlelerine okuturlar. bekir coşkun'un bu ayrımcılığına karşın başbakanın söyledikleri az bile kalmış.

yazar olmak; halkını aşağılamak değil, yüceltmektir. ayrım yapmamaktır. sen bunları yapıyorsan; vay senin haline, vay senin yazarlığına..
ayarsızlara verilmesi gereken ayardır efendim.
(bkz: please calm down mr erdogan)
başbakan kendince solo çalışmıştır.
bir statik ve dinamik rot, balans duayeni olarak recep tayyip erdoğan *
bekir akp yi yemleyenleri kendi meşrebince aşağılamıştır. tayyip te bundan istifade ediyor. olay budur.
rte'nin göbeğini kaşıdığını yeni anlayıp duruma müdahil olmasıdır, aylardır aklı nerdeymiş aceba.
(bkz: zoruna mı gitti)
sözlükte kullanılan ayar kelimesine uymayan ''ayar''. zeka ürünü desen değil, karsı tarafı çürüten bir söylem yok. direkt liseli söylemi gibi:

''ne dion olm düzgün konus, sen git götünle dalga geç adam ol yoksa dövdürtürüm haa'' tadında bir cevap olmuş. klasik erdoğan. farklı bir şey oldu sanmıştık başlığı görünce. (bkz: dövdürtmek)
(bkz: daha da sivas a gelmem)
şehitlere kelle diyen, çiftçiyi annesiyle beraber evine postalayan kişinin milletine olan sevgisinin gösterildiği sözümona ayardır. *
çok koyduğunu gösterir.
bir kaç yıldır halkına; senin çocuğun da işsiz kalsın napayım yani, artistlik yapma lan, ayak takımı gibi hitapları bulunan adamın, seçim dönemi gelince yine "bnm cnm millethm szi chok svyorum" kıvamına dönüşüdür.