1. 15.
  hitap ettiği kitlenin burada yazdıklarına bakarsak istediğini elde ettiği bir açıklamadır. adamların zekası bu kadar. vizyonları yok tıpkı düşük profilli siyasetçileri gibiler. işte bu yüzden herkes hak ettiği gibi yönetiliyor ve yaşıyor..

  çatapat silahlar ile zamanının en güçlü emperyalist devletlerine karşı bir savaş kazanmış bir ulus. tarihin gördüğü en acılı süreçlerden birisini yaşamış on binlerce insanı işgal sırasında katletilmiş bir o kadarı kurtuluş savaşında şehit düşmüş. yokluk öylesine büyük ki anlatmak mümkün değil. zamanın şartları zaten malum 1920 ler 1930 lar 40 lar 50 ler 60 lar nerede 2000 ler nerede. zaten biraz aklı olan herkes kolaylıkla araştırıp öğrenebilir bunları. bazı tiplerde bildikleri halde sırf ataya sallamak adına aptala yatıp bilmezliğe geliyor ve o leblebi kadar kafaları ile akıllarınca makara yapıyorlar.

  bu insanların vizyonsuzluğunu şuradan anlayın ; sırf ataya sallayabilmek ve onun yaptıklarını küçük gösterebilmek adına tüm bu kurtuluş mücadelesini ve cumhuriyeti kötülediklerinde aslında o kurtuluş mücadelesine hayatlarını ortaya koyup şehit olan kendi dedelerini de yok sayıyorlar ancak bunu anlayabilecek kapasiteleri olmadığından ortaya böyle azotlu neticeler çıkıyor.
  11 -2 ... mel mel bakan gibson
 2. 14.
  N'olamaz!
  Atatürk dönemindeki türkiye'ye nasıl öyle şey denir?
  Atatürk döneminde ülke ekonomik olarak dünya birincisiydi. Askeri olarak dünyanın en güçlüsüydü. Dışarıdan hiçbir ürün alınmıyor yurtdışına ihraç ediliyordu. Uzay araştırmaları başlamış, astronotlarımız ay'a ayak basmıştı. Uçağımızı, arabamızı, tankımızı kendi fabrikalaramızda motorundan civatasına kadar üretiyorduk.

  Bunlara yalan diyen atatürk düşmanıdır! Hadsizler. Utanmazlar.
  2 -5 ... sinirbaz
 3. 13.
  sonuçta haklıdır. çömez, deneyimsiz anlamına gelir. cumhuriyetin ilanı, ilk meclis, sürekli bir deneme yanılmalar, meclis oylamasıyla istanbul hükümeti belirlemeler(2. abdulmecit) falan. hatta seçimin oylamasında dokuz milletvekili çekimser kalmasından dolayı; II. Abdülhamid’in şehzadelerinden Selim ve Abdürrahim efendilere beş oy verilmesi, bu dönemin çömezliğine en büyük işaretlerden biridir.
  -4 ... atabaka
 4. 12.
  haklı beyandır. camileri ahır yapmasından belli.
  1 -4 ... sen delirmis olmalisin
 5. 11.
  nasıl bir tarih cahili tiran tarafından yönetildiğimizi düşünün işte.
  2 -1 ... just call me alpha
 6. 10.
  Sürekli kandırılanın söylemidir.
  3 ... ataturkcu 20
 7. 9.
  adama demezler mi yeni türkiyeee yeni türkiyeee diye since 2002 diye etrafta dolanan sen değil miydin diye ?

  bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?
  1 ... biralextenfazlasi
 8. 8.
  ilkokul diplomasının faydaları

  hepi topu 150 kelime bilirsin

  onunla yaşama çalışırsın.

  beğenmediği atatürk 4000 kitap okumuş

  10 dan fazla da kitap yazmıştı.

  sanırım kendisi de tam seri tom miks-teksaz.
  7 ... timur cengiz hulagu
 9. 7.
  o dönemde uçak üretiyorduk eyvallah da bizim parayı ingiltere basıyordu hacı o ne olacak ? şimdi yanlış anlamayın esasen atatürke karşı herhangi bir düşmanlığım falan yok lakin bu kadar göz boyamanında alemi yok. gerçek neyse odur. o dönemde türk lirası altın karşılığı ile ingiltere basıyordu ve gemi yoluyla türkiyeye getiriyordu. hatta ikinci dünya savaşında türkiyeye para getiren geminin alman deniz altısı tarafından vurulduğu için 6 ay boyunca türkiyede parasızlık ve ekonomik buhran yaşandı.
  2 -9 ... awp havoc
 10. 6.
  O dönem Çömezse, akp dönemi minnak olur en fazla.
  3 -1 ... muhendis tarihci