1. 1.
  Cumhuriyet Gazetesi'nde bugün yer alan bir haberde Başbakan Erdoğan'ın, bir radyo programında 7 yıl önce yaptığı konuşmada, Öcalan'dan 'Sayın Öcalan' diye söz ettiği iddia edildi. Fırat Kozuk'un gazetedeki haberi şöyle;

  "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez "Sayın Öcalan" ifadesini kullandığı ortaya çıktı.

  Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde, "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" diyor.

  Programda o günlerin gündem maddelerini değerlendiren Erdoğan, telefonla programa katılan yurttaşların da sorularını yanıtladı.

  Program sunucusunun Abdullah Öcalan'ın idam kararının Başbakanlık'ta tutulduğunu anımsatarak "Siz Tayyip Erdoğan olarak bu olay konusunda ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine Erdoğan şöyle konuştu:

  "Ben hukuku kişiselleştirmeyi doğru bulmuyorum. Hukuk sadece kişiler için yoktur, hukuk bir toplum için vardır. insanlık için vardır ve hukukun üstünlüğü sadece bireylere, tek tek şu bireye karşı uygulanır, bu bireye karşı uygulanamaz. Ben şimdi burada bir defa mağdurum, nedir benim mağduriyetim, hapis dediler girdim yattım. Ne yaptım da hapise girdim yattım? Düşüncemden dolayı girdim yattım. Şimdi buradan ben Sayın Öcalan'ın durumuna gelmek istiyorum. Şimdi, Türkiye'de bir sıkıntı var. O sıkıntı da şu; muhalefetteyken partilerin konumuyla, iktidardayken partilerin konumu çok farklı oluyor. Bu tabii siyaset bilimi açısından çok anlamlı ve bu yeni bir tespit, yeni bir gelişme."

  'Sayın Öcalan'la farkımız çok büyük'

  Programa katılan bir dinleyicinin, Öcalan'ın Kürtçülük düşüncesiyle kendisinin şeriat düşüncesinin özde aynı olduğu yönündeki tespitine ve "Türkiye'de Türkiye vatandaşları var. Bunların hepsi Türk'tür, bunun dışında başka bir şey yok" sözlerine tepki gösteren Erdoğan, o günlerde de altkimlik-üstkimlikten söz ediyor.

  Erdoğan daha sonra şunları kaydediyor: "Siz köpeklerin çektiği kızakların üstünde, hamile kadınların taşındığı bir Doğu'da, Güneydoğu'da o insanları inandıramazsınız. Kaldı ki, ben şunu da söyleyim, arkadışımız, Suudi Arabistan'dan şurdan burdan ifadeler kullanıyor. Benim 4.5 yıllık 5 yıllık yönetimimi takip etmiş olsaydı böyle bir korkunun izlerinin bile olmadığını görürdü. Bir diğeri de Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük."

  http://www.internethaber..../news_detail.php?id=74193
  2 -5 ... tholga
 2. 2.
  hic sasirtmamis hede.
  -3 ... what is your problem 2
 3. 3.
  (tkz: beyin)*
  2 -3 ... redwinemania
 4. 4.
  (bkz: sehitler den kelle diye bahsetmek)
  6 -4 ... tholga
 5. 5.
  rte'nin apo bokuna sayın demesidir. cumhuriyet gazetesinin haberidir.

  "Cumhuriyet Gazetesi'nde bugün yer alan bir haberde Başbakan Erdoğan'ın, Avustralya'da yayın yapan bir radyo programında 7 yıl önce yaptığı konuşmada, Öcalan'dan 'Sayın Öcalan' diye söz ettiği, "Türklüğe farklı tarifler getirerek Kürt'ü de Türk kabul etmek yanlış olur" sözleriyle alt kimlik-üst kimlik tartışmasını o günlerden başlattığı iddia edildi.

  Fırat Kozok'un haberine göre, Erdoğan, program sırasında bir dinleyicinin kendisiyle Öcalan'ı karşılaştırması üzerine itiraz ederek "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" ifadelerini kullandı.

  Gazetede yer alan haber şöyle:
  "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez "Sayın Öcalan" ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde, "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" diyor."

  http://www.ekolay.net/hab...HID=10&HaberID=461243
  1 -1 ... hyperion
 6. 6.
  başbakanına hakaret eden insanların, insan olan birine sayın demesini yadırgaması olayıdır. evet apo katildir. ama her yerde katil apo, bölücübaşı apo diye başına sıfat koyarak bu ülkedeki insanların beyinlerine saatli bomba koymaya da gerek yoktur..
  6 -31 ... eşşağan ala gazuğu
 7. 7.
  amaaan tayyib'in geçmişini kurcalıyacak olsan, daha ne mide bulandırıcı şeyler çıkar ki çıktıda ama sallayan oldu mu? yok. denilesi durum.
  2 -2 ... mia
 8. 8.
  ülkesinin çiftçisine "ananı da al git", binlerce masum insan öldüren teröristine "sayın" diyen başbakandır. işin kötü yanı, bünyenin, başbakanın bu gibi durumlarına alışması sonucu artık eskisi kadar garip karşılamamasıdır.
  3 -2 ... black magic woman
 9. 9.
  (bkz: ön safları sıklaştıralım)
  (bkz: boş yerleri dolduralım)
  (bkz: ilerleyin artık)

  şu boş işlere harcanan atp, ar-ge çalışmalarına yahutta gelecege yönelik çalışmalara harcansa türkiye'nin hiç bir sorunu kalmaz.

  türkiye'de kesimleri dar yada bol gelmiş, çıkar ve rant kokusunun peşinden giden sürüyle kesim var.

  bunların başında cumhuriyet gazetesi-radikal vs yenişafak-zaman tipleri oluşturuyor.

  ulan amacınız nedir sizin ya?
  gazeteci misiniz sahiden?
  siz gazeteciyseniz uğur mumcu'nun meslegi neydi? metin goktepe'nin ? peki ya ahmet taner kışlalı'nın ? kutlu adali da başka işle iştigal olsa gerek ?

  ülkeyi kaosa sürüklemekten başka ne s.kime yararsınız? haber mi veriyorsunuz? verdiginiz haberi alıp rulo yapın..

  biriniz fethullah hocanızın laflarını hergun yayınlayıp ülkeyi kaosa sürüklersiniz..
  biriniz laikligi, cumhuriyeti savunuyorum diye hükümete hakaret etmeyi gazetecilik sayarsınız.
  3 -5 ... nietzsche
 10. 10.
  cumhuriyet gazetesi son günlerde zaten az bulundurdukları zeka tortusunu da temizlemek için ellerinden geleni yapmakta. önümüzdeki günlerde erdoğan'ın resmine sakal çizip resmi ilk sayfaya koyup ona 'öcü, kaka, bok' derlerse beni şaşırtmayacak.
  4 -17 ... nart nesren jake