bugün

Cumhuriyet Gazetesi'nde bugün yer alan bir haberde Başbakan Erdoğan'ın, bir radyo programında 7 yıl önce yaptığı konuşmada, Öcalan'dan 'Sayın Öcalan' diye söz ettiği iddia edildi. Fırat Kozuk'un gazetedeki haberi şöyle;

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez "Sayın Öcalan" ifadesini kullandığı ortaya çıktı.

Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde, "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" diyor.

Programda o günlerin gündem maddelerini değerlendiren Erdoğan, telefonla programa katılan yurttaşların da sorularını yanıtladı.

Program sunucusunun Abdullah Öcalan'ın idam kararının Başbakanlık'ta tutulduğunu anımsatarak "Siz Tayyip Erdoğan olarak bu olay konusunda ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine Erdoğan şöyle konuştu:

"Ben hukuku kişiselleştirmeyi doğru bulmuyorum. Hukuk sadece kişiler için yoktur, hukuk bir toplum için vardır. insanlık için vardır ve hukukun üstünlüğü sadece bireylere, tek tek şu bireye karşı uygulanır, bu bireye karşı uygulanamaz. Ben şimdi burada bir defa mağdurum, nedir benim mağduriyetim, hapis dediler girdim yattım. Ne yaptım da hapise girdim yattım? Düşüncemden dolayı girdim yattım. Şimdi buradan ben Sayın Öcalan'ın durumuna gelmek istiyorum. Şimdi, Türkiye'de bir sıkıntı var. O sıkıntı da şu; muhalefetteyken partilerin konumuyla, iktidardayken partilerin konumu çok farklı oluyor. Bu tabii siyaset bilimi açısından çok anlamlı ve bu yeni bir tespit, yeni bir gelişme."

'Sayın Öcalan'la farkımız çok büyük'

Programa katılan bir dinleyicinin, Öcalan'ın Kürtçülük düşüncesiyle kendisinin şeriat düşüncesinin özde aynı olduğu yönündeki tespitine ve "Türkiye'de Türkiye vatandaşları var. Bunların hepsi Türk'tür, bunun dışında başka bir şey yok" sözlerine tepki gösteren Erdoğan, o günlerde de altkimlik-üstkimlikten söz ediyor.

Erdoğan daha sonra şunları kaydediyor: "Siz köpeklerin çektiği kızakların üstünde, hamile kadınların taşındığı bir Doğu'da, Güneydoğu'da o insanları inandıramazsınız. Kaldı ki, ben şunu da söyleyim, arkadışımız, Suudi Arabistan'dan şurdan burdan ifadeler kullanıyor. Benim 4.5 yıllık 5 yıllık yönetimimi takip etmiş olsaydı böyle bir korkunun izlerinin bile olmadığını görürdü. Bir diğeri de Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük."

http://www.internethaber..../news_detail.php?id=74193
hic sasirtmamis hede.
(tkz: beyin)*
(bkz: sehitler den kelle diye bahsetmek)
rte'nin apo bokuna sayın demesidir. cumhuriyet gazetesinin haberidir.

"Cumhuriyet Gazetesi'nde bugün yer alan bir haberde Başbakan Erdoğan'ın, Avustralya'da yayın yapan bir radyo programında 7 yıl önce yaptığı konuşmada, Öcalan'dan 'Sayın Öcalan' diye söz ettiği, "Türklüğe farklı tarifler getirerek Kürt'ü de Türk kabul etmek yanlış olur" sözleriyle alt kimlik-üst kimlik tartışmasını o günlerden başlattığı iddia edildi.

Fırat Kozok'un haberine göre, Erdoğan, program sırasında bir dinleyicinin kendisiyle Öcalan'ı karşılaştırması üzerine itiraz ederek "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" ifadelerini kullandı.

Gazetede yer alan haber şöyle:
"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez "Sayın Öcalan" ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde, "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" diyor."

http://www.ekolay.net/hab...HID=10&HaberID=461243
başbakanına hakaret eden insanların, insan olan birine sayın demesini yadırgaması olayıdır. evet apo katildir. ama her yerde katil apo, bölücübaşı apo diye başına sıfat koyarak bu ülkedeki insanların beyinlerine saatli bomba koymaya da gerek yoktur..
amaaan tayyib'in geçmişini kurcalıyacak olsan, daha ne mide bulandırıcı şeyler çıkar ki çıktıda ama sallayan oldu mu? yok. denilesi durum.
ülkesinin çiftçisine "ananı da al git", binlerce masum insan öldüren teröristine "sayın" diyen başbakandır. işin kötü yanı, bünyenin, başbakanın bu gibi durumlarına alışması sonucu artık eskisi kadar garip karşılamamasıdır.
(bkz: ön safları sıklaştıralım)
(bkz: boş yerleri dolduralım)
(bkz: ilerleyin artık)

şu boş işlere harcanan atp, ar-ge çalışmalarına yahutta gelecege yönelik çalışmalara harcansa türkiye'nin hiç bir sorunu kalmaz.

türkiye'de kesimleri dar yada bol gelmiş, çıkar ve rant kokusunun peşinden giden sürüyle kesim var.

bunların başında cumhuriyet gazetesi-radikal vs yenişafak-zaman tipleri oluşturuyor.

ulan amacınız nedir sizin ya?
gazeteci misiniz sahiden?
siz gazeteciyseniz uğur mumcu'nun meslegi neydi? metin goktepe'nin ? peki ya ahmet taner kışlalı'nın ? kutlu adali da başka işle iştigal olsa gerek ?

ülkeyi kaosa sürüklemekten başka ne s.kime yararsınız? haber mi veriyorsunuz? verdiginiz haberi alıp rulo yapın..

biriniz fethullah hocanızın laflarını hergun yayınlayıp ülkeyi kaosa sürüklersiniz..
biriniz laikligi, cumhuriyeti savunuyorum diye hükümete hakaret etmeyi gazetecilik sayarsınız.
cumhuriyet gazetesi son günlerde zaten az bulundurdukları zeka tortusunu da temizlemek için ellerinden geleni yapmakta. önümüzdeki günlerde erdoğan'ın resmine sakal çizip resmi ilk sayfaya koyup ona 'öcü, kaka, bok' derlerse beni şaşırtmayacak.
vay be ne gazateymiş şu cumhuriyet. ülkeyi kaosa sürüklüyormuş,huzuru bozuyormuş , halkı ayaklandırıyormuşş. ülke kaosta değil çünkü,pek huzurluyuz hepimiz maşallah şu cumhuriyet gazetesi geldi de huzurumuz kaçtı yıllardır kızılaydaki eylemler arttı yarabbim. simdide bu haberi çıkardı biz bilmiyorduk çünkü tayyib'in ne olduğunu cumhuriyet gözümüze soktu da biz saf değiştirdik sanki. kılıf aramaktan vazgeçsek artık.

tanım: zaten bilinen,var olan şeyleri hatırlatan,günah keçisi ilan edilmeye çalışılan bir gazetenin gayet normal bir şekilde çıkardığı haber.
gerçekliğine emin olduğum olay. rtenin kafası sonucunda bu ülke aleyhine çalışmaktadır.
ultra seküler laik cumhuriyet gazetesinin iftira mekanizmasının çalışması hadisesidir. öncelikle belge lütfen.
bak sen neden hiç şaşırmadım acaba.
(bkz: cumhuriyet gazetesi ne bir rte ye iki)

[edit]: sınav dönemi dalgınlığından olsa gerek birini unutmuşum:

(bkz: apoya beş)
fikrimce şehitlerimize kelle demesinden daha vahim olmayan durumdur. hele bu ülkede 30bin kişiyi öldürüp üstüne krallar gibi yaşatılan birisi yanında bu durum hiç bir şeydir.nedense hiç şaşırmadım ayrıca rte'nin ne olduğuda ortaya çıkmaktan öte apaçık ortadadır.
ya yalan haberdir ya da sadece mr. öcalan şeklinde bir ifade kullanılmıştır; başbakan'ın apo isimli maymunu sevip saydığı anlamına gelmez; anlambilim diye bir şey var ey yüzeysel güruh...
bir gün maskeler düşecek, gerçek yüzler ortaya çıkacaktır, umarım çok geç olmaz ülkem için.
Eğer tarih doğru yazılırsa, Recep Tayyip Erdoğanı affetmeyecektir.
(bkz: seçimler yaklaşıyor bok atmalar artıyor)

not: entrylerimi okuyanlar rte'yi sevmediğimi bilirler. ama sevmesem bile sırf muhalefet olsun diye böyle asparagas haberler yapılmasına da karşıyım. adamı eleştirecekseniz, o kadar yanlış söylemleri oldu onları kullanarak eleştirin. gereksiz yere yalana başvurup da küçük düşmeye gerek yok...
afgan teröristlerin dizinin dibine çökmüş birisi olduğu unutulmaması gerektiğinden çokta şaşırtmayan iddiadır..
kendi dusuncelerine pararelel gittigi icin diger ulkelerin terorist olarak gordugu bir cok eli kanli sakalliya sahip cikan sadece ve sadece kendinin de bir zamanlar dahil oldugu seriatci taban kesime sirin gozukmek amaci ile basinda bulundugu ulkesinin cikarlarini ikinci plana iterek dunya'yi karsisina alan bir basbakandan beklenebilecek bir davranis.
gercek olmasa bile sadece oy avciligi icin sadece basbakanin degil bir cok siyasi olusumun bile gozu donmus bicimde sarilabilecegi bu idda malesef turkiye'de siyasetin ne kadar acimasiz ve iki yuzlu oldugunu gosteriyor.
secim oncesi sadece oy avciligi icin bagli bulundugu belediyelerin yardim adi altinda varoslari hedef alarak siyasi show yapmasi zaten baslibasina boluculuktur. sayin demis, mr. demis, mosyo, demis hic onemli degil.
recep tayyip erdoğan'ın bizzat veya başbakanlık sözcüsü eliyle hala yalanlamadığı iddiadır...

(bkz: dedim dedim ama sor bi niye dedim)
yahu 16 mayısta saatler 100 yıl geriye alınacaktı bir de değil mi? sanırım onun tutmayacağını anladı ilhan abimiz şimdi de böyle bir çamur deryasına saplanmak istedi. eee boşa dememişler herkes layık olduğu yere gider diye. ilhan abinin yeri de burasımış demek ki... ona inananlar mı??? ilhan abi onlara da bir yer ayarla herhalde. sayın başbakanımız tayyip erdoğana sempatimi artıyor bunları böyle bulanık bir hayatın gergefinde gördükçe. allah'ım sen eksik etme tayyip erdoğan'ı başımızdan. amin...
iddia olmaktan çıkmış ispatlanmıştır.

http://www.internethaber..../news_detail.php?id=74276