1. ?.
  kendisini partisini gram sevmesem de hoşuma giden ayardir. size noluyor amk. --spoiler- "Dün Avrupa Birliği Parlamentosunda birileri çıkmış birşeyler söylemişler. Bakın ben buradan bugün cevabını veriyorum. ilgili bakanlarım da zaten gerekli görüşmeleri kendileriyle yaparlar. Avrupa Birliği Parlamentosunun bizlerle ilgili alacağı kararı ben tanımıyorum.

  Bu kararı alanlar, önce Yunanistan'a baksınlar. Yunanistan'da halkla polisin karşı karşıya geldiğinde acaba AB'nin yetkilileri, hatta eurozone, onlara para vermekten başka ne yaptı? 100 milyar avroyu aşkın para verdi onlara, destek verdi ve onlar bütün o gösterilerini, yürüyüşlerini niye yaptı? işsizlik için yaptı. Açız diye yaptı. Sendikalılarla ilgili olarak yaptı, şundan dolayı, bundan dolayı yaptı.

  Daha dün, evvelki gün ingiltere'de, G-8 ile ilgili yapılan gösterilerde 30'u aşkın gösterici gözaltına alındı. Yerlerde sürüklüyorlardı, fotoğraflarda var ama Türkiye'deki bu gösterilerde, yandaş olan medya bile bunları göstermedi. AB Parlamentosu acaba ingiltere'ye yönelik ne söyledi, kendi üyesi? Şu anda Türkiye AB'nin üyesi değil, müzakereci. Sen nasıl oluyor da benimle ilgili böyle bir karar alabiliyorsun? Senin haddine mi?"--spoiler--
  5 -4 ... ovuzz
 2. ?.
  daha avrupa birliği ile avrupa parlementosunun farkını bilmeyenin beyanıdır.
  3 -1 ... oberst
 3. ?.
  Avrupadaki alkol yasağını anlatıp "biz onlardan örnek aldık, onlar öyle yapıyor" deyince bir şey yok, avrupa eleştirince auuv.
  Oldu rte'cim. Çok zekisin.
  5 -3 ... umutluhayaller
 4. ?.
  devlet büyüğümüzün lafını akla getirmiştir. kendisi şöyle buyurmuştur; herkes haddini bilecek ulan! (bkz: iskender büyük)
  1 -1 ... saykocepkin
 5. ?.
  batının iyi yönlerini örnek alan, kötü yönlerini ise korkmadan eleştiren başbakanımızın ikinci "one minute" olayıdır.
  3 -2 ... aslan gorunumlu masum kedi
 6. ?.
  ab nin kendisine verdiği ayardan dolayı ayarları bozulmuş başbakanımızın düştüğü kötü pozisyondan paçayı kurtarma çabasıdır. nafiledir.
  2 -3 ... konglamere lenf nodu
 7. 1.
  her geçirdiği yasada ab'de böyle yapıyorlar dedikten sonra iş kendi aleyhine dönünce ab'ye size ne oluyor diyerek kendini rezil etmiştir, ayar vermemiştir.
  1 ... godspeed you black emperor
 8. 2.
  içinde bir gram millî his barındıran herkesin biraz olsun gurur duyacağı ayardır. bir saniye gurur duy, sonra protestoya devam.
  batı da bu anlayış var, onu almamız lâzım. mesela sözkonusu doğu batı savaşı olduğunda tüm batı bir anda hristiyan oluverir, şüphecisi ateisti papazı hemen kenetlenir, savaş bitince yine birbirine sallarlar.
  1 ... tespitdirektor