bugün

Nijeryalı bir arkadaşım var Tochukwu isminde; üniversite okuyor burda. yıllar önce bana devlet başkanlarının 12 tane uçak aldığından bahsetmişti; çok şaşırmıştım; o zamanlar daha kaçak saray falan yapılmamıştı. bizde olmaz falan diyordum; Nijerya'ya döndük sonunda.
maaşı ile mi almış 56 tirlyonluk yatı. enteresan.
Hani hepimiz aynı gemideydik?
Bu yata da binebiliyo muyuz?
15 temmuz şehitler yatı yapılır adı kısa sürede.
Bundan bir önceki cuma hutbesinde reisin diyanetinin imamı devlet başkanına itaat etmek farzdır diyerek açık açık allahın evi dediğimiz camide akp'nin ve onun parti devletinin propagandasını yapıyordu. Ya tamam itaat edelim etmesine de o devletin başkanı olacak kişi de tebasına karşı adil olsun, partizanlık hırsızlık yapmasın, halife ömer gibi mesai saatinden sonra devletin mumunu söndürüp kendi şahsi malı olan mumu yaksın diyecek oldum ama sonra boşver dedim kendi kendime kime anlatacaksın ki bunları? Bu allahsız münafıklara mı?
ayda 75 000 taksitle 746 ay vade ile olası bir durum bence(!). Bize de hayırrrrlı olsun demek düşer. Allam ben bu ay arabanın sigortasını nasıl ödeyeceğim onu düşünüyorum. Devletin aralık ayında aldıgı gelir vergisi diğer aylara göre fazla olduğu için maaşımız düşüyor hali ile..Şimdi nereye gittiği belli oldu.
(bkz: itibardan tasarruf olmaz)

(bkz: eyt liler devleti batırmak istiyorlar)

aradaki 1 ( bir ) farkı bulabilene benden kurabiye.