bugün

türkiye cumhuriyeti devleti'nin kurucusu mustafa kemal atatürk'ün ağzından şiir yazma hakkını kendinde görenlerin, eleştirdiği durum. sanki çıksa "ah ne güzel de çıkarmış." diyecekler. bir şey değişmeyecek. bu sefer de ata'nın huzuruna nasıl çıkar diye eleştirilecek. sonuç olarak, t.c. başbakanı olarak yine de anıtkabir'de olmalıdır kendisi. doğru olan ve yapılması gereken odur.
cumhuriyetin milli bayramlarından çekinen daha doğrusu cumhuriyetten çekinen ortaçağ kalıntısı insanların ulu önderin huzuruna çıkmaya yüreklerinin yetmediği bir durumdur. nasıl çıkabilirler ki 'paşam rahat uyu biz ükleyi satarız' mı diyecekler.

ayrıca 'chp'li gerici faşistlerce ' diye belirttilen durumda kavram kargaşası olduğu çok açık. ilerici bir toplum olma sevdasında iken yaratılan şartlarla ve sözde ülke yönetimi ile anıtkabire'e çıkmaya korkan sözde yönetici ile ne kadar gerilere gittiğimizi anlayamıyormusunuz. ampül ile kararan tek ülke biz olduk yazık...
--spoiler--
Fazla geldiyse size,
Hürriyet, Cumhuriyet...
Özlemini çekiyorsanız,
Saltanatın, sultanın...
Hâlâ önemini anlayamadıysanız,
Millet olmanın...
KUL OLUN, ÜMMET KALIN
Fetvasını bekleyin, Şeyhülislamın...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi.
RAHAT BIRAKIN BENi..."
--spoiler--
Kimini için ne anlam ifade ettiğini merak ettiğim durum.
korkudan mütevellit bir davranıştır. belli mi olur atam kalkar da "napıyon lan adamlarını da al git yurdumdan" der diye tırsmıştır.
içerik bulunamadı.
rahatsızlığı sebebiyle çıkamadığını belirten rte davranışı.
gözü tamamen mi görmez oldu ?
ne oldu?
lan o değil de iki gün önce kraliçeye topla show yapan bu adam değil miydi?*
10-15 yıl öncesinde dedikleriyle iktidara gelince söyledikleri birbirini tutmayan birinin rol yaparak çıkmasından daha iyi durumdur. atatürk'ün yolundan gidiyormuş gibi görünüp anmak için anıtkabir'e gitmesine gerek yoktur. insanlar kimin ne olduğunu iyi bilmektedir zaten.
ekleme: gelecek 19 mayıs'ta da çıkmamak için bir bahane arayacağı kesindir.
rte'nin gozuyle degil de yuzuyle alakali sorunundan kaynaklanan durum.

yuzu -varsa eger- tutmamistir.
gözü rahatsız olan rte'nin mazeretidir. saygısızlığın vücuda gelmiş haline şu sözü iletmekten gurur duyarım:
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."
M.K.Atatürk
(bkz: hangi yüzle)
sasiran veya yadirgayan biri cikacagini sanmadigim durum.

hem ne gerek var, gitmesin zaten. rahat biraksin atam'i.