bugün

dünyanın en kolay işi...

-- ibb budama şefliğinin traşlaya traşlaya öldürdüğü çınarlarımızı
--yerinde yeller esen tarihi eserlerimizi
--ırzına geçilen, tünel ağzı olarak kullanılan parklarımızı
--üç-beş hemşo cebini doldursun diye beton yığınına dönüştürülen açık alanları
--yassıadayı ve sivriadayı

her gördüğümde tayyip nefretim kendiliğinden fullanıyor, benim ek bir çaba göstermeme gerek kalmıyor..
Doğal güzellik barındıran Pek çok şehir rant ve yandaş cebi doldurmak maksadıyla talan edilmiş, doğa katliamının alası gerçekleştirilmiş; doğal ve tarihi miras yağmalamamışken sırf gereksiz şekilde budanmış çınarların altından geçerken bile yaptığımdır..
Meşhur sarayının uzağından geçerken acaba o gün kaç konuk ağırlandı, kaç kilo lüks yemek çöpe döküldü, o gün kaç milyon dolar harcandı diye düşünürken yaptığımdır..
Dişarıda afganından surisine, çekik gözlüsünden zencisine kadar binbir milletten adam dolaşırken; sınırların ipini koparana açıldığını hatırlayarak yaptığımdır..
Markete gittiğimde binbir çeşit hormonlu, gdo'lu, sağlıksız gıda gördüğümde halk sağlığının ne denli hiçe sayıldığını düşündüğümde iliklerime kadar hissederek yaptığımdır..
Ben aslında kendisini sevmeye çalışıyorum, nefret etmek değil kendisini anlamaya çalışıyorum. Fakat hafızam bir duyduğunu, bir gördüğünü unutmayan bir hafıza olduğundan 2002'den itibaren yaptığı tüm hatalar ve rezillikler film şeridi gibi geçiyor kafamda, üstüne yenilerini de ekleyince olmuyor, beceremiyorum kendisini sevmeyi...
içi nefretle dolmuş zavallıların nefret etme derecesini arttırmak için bahane araması.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.