1. 1.
  erdoğan'ın israil'in başkenti kudüsü çok önce resmi olarak tanımasıdır.

  https://youtu.be/aPgVl48Ohyk
  https://odatv.com/turkiye...tanimisti-15051847_m.html

  ikincisi ise, Gazze’ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım malzemesi götürürken israil deniz komandoları tarafından baskına uğrayan ve 10 kişinin hayatını kaybettiği 56 kişinin yaralandığı Mavi Marmara olayı...

  Mavi Marmara saldırı sonrasında israil’le ilişkilerin düzeltilmesi için imzalanan anlaşmada tartışma yaratacak ifadelerin yer aldığı ortaya çıkmıştı.

  Anlaşma metninde, Türkiye'nin başkenti Ankara, israil'in ise Kudüs olarak gösterilmişti.

  Metinde, "Bu anlaşma Ankara ve Kudüs'te 28 Haziran 2016 tarihinde her biri eşit derecede geçerli Türkçe, ibranice ve ingilizce dillerinde ikişer nüsha halinde akdedilmiştir" ifadeleri kullanılmıştı.
  8 -1 ... gedikpasa
 2. 2.
  Birinicisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın henüz Başbakan iken, 2005 yılında gerçekleştirdiği israil ziyareti...

  2 Mayıs 2005 tarihinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın israil'i ziyareti sırasında, dönemin israil Başbakanı Ariel Şaron'la Başbakanlık Konutu’nda biraraya gelmişti.

  Bu görüşme sırasında, Şaron, Erdoğan'ı, "Hoşgeldiniz, Kudüs 'e hoşgeldiniz. Yahudi milletinin başkenti ve israil'in başkenti Kudüs'e hoşgeldiniz" diye karşılamıştı. Erdoğan ise bu söze sıcak bir yanıt vermişti.
  https://youtu.be/aPgVl48Ohyk
  1 ... gedikpasa
 3. 3.
  Babam anlatırdı bana bunları kendisi akparti görüşünü savunduğu halde yapılan her yanlışı bana aktarırdı hala aktarır, kendisi de bende açıkçası artık bu gerçekler ortadayken yapılan bu tutarsızlıkları sakin bir ruh haliyle karşılayamıyoruz. insan bu kadar aptal yerine konulmaktan utanmalı. Bir söylediği birini tutmayan insanlar kendileri dışında herkese zarar veriyor bu ülkede bunun kanıtı. Bunlar montejj ya diyecekler gelmeden önce insanlık adına saygı duruşu.
  2 ... ilkelmonologemekcisi0