bugün

kraldan çok kralcıdırlar. rte nin ağzından çıkan her şeyi mutlak doğru kabul ediyorlardır.

ülke yönetimi başbakan'a kulluk etmek değildir.
gerektiğinde eleştirebilmek demokrasinin gereğidir.
ara ara bazıları bunu yaptığında rte nin hiddetine maruz kalıyorlar. sonra kuyruklarını kıstırıyorlar sesleri çıkmıyor.

genelde rte herhangi bir konu ile ilgili konuştuğunda yandaşlar misliyle yükleniyor.

rte birini eleştirdiğinde candaşlar öldürmekten beter ediyor.

zamanında biri hitler e "yanlış yapıyorsun" diyebilseydi belki de almanya düşman çizmeleri altında ezilmezdi.

edit: (bkz: chp nin verdiği oya bakıp oylama yapan koyunlar/#20415279)
(bkz: takım tutar gibi parti tutmak)
(bkz: partizanlık)
amcık ağızın vücut bulmuş halidir.
tam tersi durumlar da vardır.
rte fahişliği kötülese "sen onca güzel, namuslu kadını nasıl kötülersin? hepimiz fahişeyiz!" pankartı açacak insanlar da mevcut.
siyasette, bir insanı %100 desteklemenin yanlış olması gibi, %100 karşı çıkmak, her dediğinde bir bit yeniği aramak da yanlış.
ezber bir tutum içindedirler.

meb55 çok güzel bir hususa değinmiş. bununlar ilgili birkaç şey söyleyeyim.

hafızam beni yanıltabilir isim vermeyeyim. hatırlayan olursa eklesin lütfen.

zamanında bir yasa tasarısı ile ilgili muhalif kanattan bir milletvekiline soruyorlar. bu yasa tasarısına neden karşı çıktınız.

adam gayet samimi şu cevabı veriyor. "biz oylamalarda iktidar partisinden X kişisine bakıyoruz. o el kaldırırsa iktidar partisinin tüm üyeleri el kaldırır. o zaman biz el kaldırmayız. o el kaldırmazsa onun partisinden kimse el kaldırmaz. biz muhalefet olarak el kaldırırız."

işte ileri demokrasimizin özeti. halkı temsil etsin diye gönderilen kişilerin sığ düşüncesi bu kadar.

rte yi yersiz övenler kadar yersiz eleştirenleri de eleştiriyoruz.

derdimiz kişiler ile değil pusulamız vatanın selameti.
takım tutar gibi rte nin takımını tutan kişi söylemidir.

Kasımpaşaspor muydu?
korkutularak sindirilme psikolojisiyle yetişmiş toplumlarda olur.

höyt dediğinde işte göt diyen tipler olduğu müddetçe de olmaya devam edeceklerdir.
gerçekten olsa ne komik olur lan diye düşündürendir.
görsel
türkiye yi her gün daha da geriye götüren, sayısı her geçen gün artan zihniyettir.
anasını sikse bir şey demeyecek kişilerdir.
''ülkem için atam için içiyorum'' diyen kemocanların sağ kesime uyarlamasıdır.
olmacak söylemdir,ezik çırpınmasıdır.
tayyip fuhuştan uzak durun dese fuhuş yapacakların kankileridir.
daha sonra kameralar eşliğinde geneleve gidip, çıkışta miting yapacak olanlardır.
halkın %50 sidir
abd emperyalizminin dostlarıdır aynı zamanda.
Görsellerdeki arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi sunarım. en yakın sürede gereken evraklar ellerine ulaşacaktır. Öğreneceksiniz halka küfür edilmemesi gerektiğini. çoğunluğun kararlarına saygı duymayı.

görsel

görsel
tam aksi de var. misal aydınlık veya sözcü gibi gasteler de aynısını yapsa ondan fazla adam çıkar "ben orospu çocuğuyum" diyecek. bu memleketin en büyük sorunu bu işte, bu ikiyüzlülük.
dediği gün twitter'da ''HepimizOrospu ÇocuğuyuzBaşbakanım'' diye tt başlatacak kitledir. bunlar şakirtlerdir.
derler.

çünkü geçmişte "başbakanımıza dokunmak bile ibadet sayılır" diyen hayvanlar vardı akp'nin içinde.
zaten yüce ulu pek sayın atatürk te türk milleti için zekidir sözünü sadece chp ye oy verenler için demiştir.
tersinide tayyibi sevmeyenlere uyarlarsak, bu görüşe sahip çıkanların üzüleceği klasik lise tadında önerme.
rte diyelim fuhuşu övdü hiçbir vatandaş çıkıp ben orospu çocuğuyum demez. çünkü dünyanın
en ağır hakaret sayılan üç küfründen biri, kimse böyle bir sıfatı kendisine yakıştırmaz orospu çocuğu bile.