bugün

akpliler ve diğer partililer dahil herkesin bildiği bir önerme. akpyi çevip çeviren rte ve veliahtıda olmadığına göre akpnin sonu aynı tıpa tıp anap ve dsp gibi olacaktır. özal ve ecevit gitti anap ve dsp'nin adı bile duyulmuyor artık. akpde öyle olacak. ama ne zaman olacak kestiremeyiz.
türkiye burjuvazisinin talihsizliğidir. sürekli yaşayacak bir parti kuramadılar bir türlü.
dp'yle menderes, ap'yle demirel, anap'la özal ve şimdi akp'yle de erdoğan kültü yarattılar. bu kültlerin imajları paramparça olunca da ya parti dağılıyor ya da kapatıyorlar kendileri.
(bkz: ampülün patlaması)
rahmetli ecevitin dsp'nin başında girdiğison seçimde baraj altında kaldığını hatırlamayan yazar söylemidir.

recep tayyip erdoğan diğer dönemde milletvekili olmayabilir ama aktif siyasette olacağı kesindir...
en fazla bir dönem daha sürer, akp'nin iktidarlığı. ama şöyle bir şey var ki, kapalı kapılar ardında tayyip erdoğan ve arkadaşları bunun bir hal çaresini çözmüş durumda. sadece uygun zamanı bekliyorlar. her şey uygun olduğunda verecekler odunu. ama şu da kaçınılmazdır, o da rte'nin cumhurbaşkanı olması. adam 90 larda hapishaneye giriyor. ben bu ülkenin başbakanı ve cumhurbaşkanı olmadan ölmeyeceğim demiş kendileri. ne diyeyim helal olsun. dediğini yaptı adam. 2023 hayal değil. bu rakamın seçilmesi tesadüfi hiç değil. bu adamlar kesin bir tarih verdilerse o yıla kadar yollarını açtıkları için böyle konuşabiliyorlar. bekleyip göreceğiz klişesini kullanmak yerine bu işin sonunu görebiliyorum demeyi tercih ederim.
Olmayacak birşeydir. Şimdiden girizgahı çizmeye başlamıştır. Başkanlık veya yarı başkanlık sistemini ısıtıp ısıtıp gündeme getirerek nabız yoklamaktadır. Bir süre sonra bir referandum daha yaparak başkanlık sistemini getirerek bir süre daha saltanatını sürecektir. Ancak Sultan Süleyman'a kalmayan dünya rteye hiç kalmaz.
turgut özaldan sonra anap ın akıbetiyle benzer gerçekleşecek olaydır.
tabanını da dağıtacak birilerini bulmanın atom bombasının icadıyla alakasının olması gereken önerme.
bir bıraksa hep birlikte göreceğiz.
güncel Önemli Başlıklar