1. 1.
    Bugüne kadar birçok kitap okudum, birçok araştırma yaptım. Bugün gördüklerimden de bir kez daha anladım ki, kadınların geneli aptaldır. Okuduğum kitaplarda defalarca denk geldim, bir tane olumlu yönde yorum Yok. Bu kitapların yazarları da öyle basit insanlar değil. Yani düşünün ki, kadının bir eşya olmadığını, bir mal gibi satılamayacağını söyleyen Sabahattin Ali “basit insanlar” diyor tasvirini yapıyor kadınlar için.

Neyse, sözü uzatmadan, Rousseau'nun yorumunu bırakıyorum:

Genel olarak kadınlarda herhangi bir sanata dönük sevgiye rastlanmaz; onlar herhangi bir şey hakkında doğru ve gerçek bir bilgi sahibi değillerdir ve dehadan yoksundurlar.
    7 -6 ... beklenmeyen
  2. 2.
    Kısmen evet ama bırakın bunu fanatizme dökmeyi rousseaunun da burda üslubu çok ortaçağ kafasıyla oluşturulmuş gibi. halbuki adam dünya tarihi için bir dönüm noktası olan fransız ihtilaline etki etmiş bir isim.

(Kadın yazarlarımız kusura bakmasın bunun biyokimyasal temelleri belli bir kere östrojen diye bir hormona sahipsiniz bunun eksisi çok ama sayılamayacak kadar da artısı var)
    ... buyukiskender
  3. 3.
    bu kadar seksist davranmak zorunda mıyım bilmiyorum ama genel manada kadınların gerek mizah, gerek entelektüel açıdan çiğ kalmış ve hatta "ya bunun da muhabbeti sarmıyor" denecek kadar boş bir hayat sürdürdüklerini düşünüyorum.
    2 -2 ... opus magnum ii
  4. 4.
    jj yi sevmem de geri zekalı feminist kafasında düşünmeyin...

o dönemlerde kadın insan muamelesi görmüyordu, günümüzle uzaktan yakından alakası yoktu.

vallahi felsefecileri feministlere yedirmeyiz!
    1 ... id est
  5. 5.
    Jean-Jacques Rousseau

doğum:  28 Haziran 1712 / isviçre

nolur siz felsefe okumayın.
    2 -1 ... corbadaksinekkanadi