bugün

dünyanın en iyi dil eğitim seti derler.

beginner seviyeden başlar ve gider.(beginner ın da beginner ı bu)
ilginç öğretim tekniği vardır ki bence doğru olandır.
alışık olduğumuz tarzda "ismin nedir?" "nasılsın?" "eyvallah saol ben de iyiyim" soru ve cevaplarından girmez konuya. bir adam, bir bayan, bir at dedirterek başlatır "bu bir ... dir/dır." dan devam eder. görsel işitsel olarak ciddi ciddi çalışılırsa dil öğreniminde büyük katkısı olur. havada soru işareti bırakmaz öğretirken.

ingilizce, almanca, fransızca, italyanca, rusça, türkçe, çince ve daha birçok dil paketine sahip kendileri.
(bkz: rosetta stoned)
150'den fazla ülkede milyonlarca insan tarafından kullanılan dil öğrenme yazılımı. dil eğitiminde önde gelen kurumlar tarafından tercih ediliyor. var olan en iyi dil öğrenme yazılımı olarak bilinir. kısa sürede, eğlenerek dil öğrenmek isteyenler için akıllıca bir seçimdir.
Tüm dil paketlerinde 3 seviye ye sahip olan bu dil öğrenme programında 1. seviyenin karşılığı elementary-pre intermediate
2. nin karşılığı intermediate 3.nün ise upper intermediate-advanced dir. Nasa'nın kontrolü altında üretildiği söylenilen
bu programda sayesinde ayrıca bir çok ajan yetiştirildiğide söylenmektedir. 40 a yakın dil öğreten bu programda en çok dikkat çeken nokta ise ayrıca size bir mikrofon aracılığı ile kelime telaffuzu imkanı sağlamasıdır. Görsel olarakda büyük
bir kolleksiyonu olan program writing,speaking,grammer, listening ve reading alanlarında ileri bir öğretim tekniğine sahip.
iletişim bölümünde telefon numarası olmayan web sitelerinden alınmaması gereken settir.
sayesinde fransızca öğreneceğim* programdır.
elbette korsan ..

(bkz: korsana evet)

öğreniyorum harbiden. gavurlar yapıyor abi ..*
bilgisayar destekli öğretimde başarılı bir programdır. bireysel çalışmalara uygundur. bir mikrofon edinerek bu program aracılığıyla bir çok yabancı dili öğrenebilirsiniz. yabancı dil öğretiminde oldukça başarılıdır.
Kesinlikle en iyi dil öğrenme/öğretme programı. En temelden alır konuyu. Ama farklıdır. Aynı kelimeyi size ezberletene kadar 20 kere tekrarlatır. Bunu yaparken klasik metotların hiçbirini kullanmaz. Nasıl yaptığını anlatmak isterim ama (bkz: anlatılmaz yaşanır)...Türkçe'den Çince'ye, Arapça'dan ispanyolca'ya kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Ses algılama özelliği ile kelimeleri/cümleleri size okutarak telaffuzunuzu kontrol eder. Korsan olarakta temin edilebilmesi ülkemizde programın kullanılabilirliğini arttırmış. Benim şu an kullandığım versiyon 3.4.5 olup program sürekli güncellenmektedir.
napolyon'un mısır seferi sırasında keşfedilmiş çift dilli yazıttır. kralın yaptığı iyiiliklerden bahseder. bir nevi methiye görevindedir. champolion bu yazıt sayesinde mısır hiyeroglif dilini çözmüştür.
basit bir dil programı. bu programa güvenerek bir bok öğrenilmeyeceğini hatırlatmakta fayda var.
sayesinde ingilizcem şimdikinden kat kat gelişirse, amarikalara gidip bu programı üreten firma yöneticilerinin elini teker teker öpüp, korsanını indirdiğim için özür dileceğim. *
interaktif dil öğrenim programı.
solda görünce akıllara tool'un müthiş eseri rosetta stoned'ı getiren gereksiz uygulama.
yunanca ve mısır hiyerogrifleri kullanılarak antik zamanlarda işlenmiş, eski mısır medeniyeti ve tarihçiler açısından önemli yere sahip taş.

napolyon' un askerlerinden birinin eskaza üzerine oturup kırması ile keşfedilmiştir.
yakın gelecekte planladığım şeylerden birisi önce ingilizce sonrasında farsça öğrenmek olduğundan mütevellid kurs aramaya koyulmuştum ancak sözlüklerde ve forumlarda dil kurslarının para tuzağı olduğunu, insana bir şey katmadığını defalarca okudum ve kursa gitmekten vazgeçtim. ya da biraz ilerletip daha üst bir seviyeden başlamaya karar verdim. ingilizce öğrenmek için ise üzerine beyaz önlük giymiş bir adamın sürekli tahtaya bir şeyler yazdığı daylight ingilizce eğitim setini edinmiştim. ondan ders dinlerken bir deftere gramer kurallarını not alıyordum. dün farsça kurs ararken(gitmek için değil de meraktan) bu rosetta stone programını gördüm ve farsçasını edindim.* programı açıp arayüzünü, kullanım kolaylığını fark ettikten ve sadece beş dakika bakındıktan sonra ingilizcesini de edinmem gerektiğine karar verdim, akabinde edindim. az önce ingilizcede ilk seviyenin ilk iki ünitesini bitirdim ve izlenimlerimi aktarayım.

* fotoğraflar üzerinde yazılar beliriyor ve o anda o cümle veya kelime sesli olarak söyleniyor. bu bağlamda kelime direk bilinç altına kazınıyor.

* çok fazla tekrar var. aynı resimleri defalarca görmek insanı biraz sıksa da öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

* başka platformlarda gramer bilgisi yok diye eleştirmişler ancak programın amacı ana dilimizi öğrendiğimiz gibi tekrar yoluyla, görsel ve işitsel hafızaya kazınması. beş yaşındaki kuzenim türkçe'yi gayet düzgün konuşuyor, gramere uygun olmayan bir cümle kurduğunu işitmedim. ancak ona sorsam "partisip nedir", ya da "dilek kiplerini açıkla" gayet tabii bilemez. o açıdan öğretim sistemini çok beğendim. ayrıca henüz iki ders görmeme rağmen olumluluk olumsuzluk, tekil çoğul gibi birçok konuyu verdiğini farkettim. başlangıç düzeyi ingilizce bildiğim için sanırım farkettim bunları. eğer hiç bilmediğim bir dil öğreniyor olsaydım bana bunun gramer kuralı olarak sunulduğunu farketmeyebilirdim ancak öğreticiliği bence iyi.

* mikrofon vasıtasıyla telaffuz yapılması insanın özgüven eksikliğini yenmesi açısından yardımcı oluyor. bir türlü konuşamadığın, hep kitapta gördüğün halde hiç bağıra bağıra söyleyemediğin o kelimeleri tekrarlamak faydalı olsa gerek.

seti kullanıp beş seviye sonra yorumlarımı paylaşmayı düşünüyorum. şimdilik görünen o ki oldukça faydalı.
çok faydalı bir dil öğrenim programıdır, yanlız biraz pahalıdır. standart metoddan farklı olarak, yeni konuşmayı öğrenen küçük bir çocuğun görüntü ve sesleri hafızasına kazıması durumuyla aynı metodu kullanır.

öğrenmek istediğiniz dilin tüm levellerini layığı ile bitirdiğinizde iyi bir temel atmış olursunuz, ama sadece temel atmış olursunuz. iyi bir temel attırması o programın çok iyi olduğunu gösterir. zira dünyada hiçbir program ya da kurs, ders vs. bir dili öğrenmenizi sağlayamaz. sadece temel attırır, gerisi size, kendinizi geliştirmenize kalmıştır.
bir çok dil okulunun kullandığı eğitimden daha iyi bir eğitim veren program. konuşmayı yeni öğrenen çocuklara konuşmayı öğretir gibi ingilizce öğretiyor. aynı şeyleri tekrar etmek sıkıcı geliyor bazen ama yapabildiğinizi görmek keyif veriyor insana. mikrofon desteği ile speaking klavye ile writing kulaklık yada hoparlor ile speaking çalışma imkanı sağlaması çok etkileyeci.
kısacası yabancı dil öğrenmek isteyen arkadaşların kesinlikle edinmesi gereken bir program.
eğer bir şekilde indirip kurabildiyseniz çok faideli bir program. hoş, ben daha bir esprisini görmedim ama bunca insanın bir bildiği vardır elbet.
mikrofon kurulumu insanı çileden çıkarıyor. hadi onu da kurdunuz bu sefer dediğinizi anlamıyor program; bir sonraki cümleye geçebilirsiniz ama inatlaşıyorsunuz ve eşşek gibi aynı cümleyi tekrar edip duruyorsunuz. hadi diyelim benim teleffuzum göt gibi, yıllarca amerika'da garsonluk yapmış harlem'deki zenci müslümanlarla enseye şaplak göte parmak olmuş adamı bile takmıyor bu. ama iyi diyorlar işte alın kullanın, ne biliyim. bi sürü dil var. türkçe bile var lan.
ingilizcesini bir dönem kullandığım program şeysi. açıkçası güzel ama bir yerden sonra sıkıyor. çünkü bildik şeyler, i come you come falan.

bir süre sonra ispanyolcasını denedim gerçekten işe yaradı. sonra rusçaya geçtim, sıçtım resmen. kiril alfabesi anlaşılır gibi değil.
Bir bebek anadilini nasıl öğreniyorsa aynı şekilde dili öğretmeye çalışan dil öğretmeye çalışan program. 26 dillik paketini denedim, tek başına iş görmesi zor ama kurs yanında sağlam bir destekleyici olabilir.
kursların en düşük kurundan yırtmanıza yardım eder. torrent sitelerinde mevcuttur.
british museum'da sergilenen bir taştır. Ağırlığı 760 kg dır. Hiyeroglif yazıları çözmek, bu taş sayesinde mümkün olmuştur.
taşın üzerindeki anlaşma metninin hem yunanca hem firavun dilinde yazıldığını, 1822 yılında farkeden ve eski Mısır yazılarının güncel koptik diline benzediğini ortaya koyan araştırmacı Jean-Francois Champollion olmuştur.
http://www.britishmuseum..../t/the_rosetta_stone.aspx
Muhtemel mikrofon kurulum problerinin kaynağı sadece mikrofon kullanmaktan kaynaklanan program,mikronlu kulaklığa tav olur kendisi.
Sağlam bir dil öğrenme programı gibi gözüküyor.
Özellikle fransızca çok kolay gözüküyor şuan.
Uzun zamandır bilgisayarımda yüklü beni bekleyen program. vakit bulursam ilgileneceğim kendisiyle.