bugün

ekonomi ile ilgili olumlu yazılarındadır. ikitdarda chp veya mhp olsaydı , bu sefer chp'li veya mhp'li denilecekti.

boş konuşup hedef göstermeyi severler bazı kişiler. kahvehane köşelerinde oturup sağa sola çamur atanlar gibi.
rosava akp'li değildir, hayaller alemindedir. şu ekonomiye iyi demek garipliktir. sadece finans sektörümüz güçlü. ekonomi cacık...

(bkz: rosava harikalar diyarında)
kendinden üçüncü tekil kişi olarak bahsetmek abnormal personality bozukluğudur. mesela yüzüklerin efendisindeki gollum bunun en büyük örneğidir.
rosava'yı tanırım. yaşını başını almış benden büyük; abim sayılır. şimdi kırmak istemem ama kendisinin bizlerden daha iyi bildiği bir şeyi neden söylemez? söylesene bilsin millet. yalan mı bir ülkenin (reel'de) parasının değerini belirleyen temel faktör üretim ve üretiminin niteliği değil midir? bu borsalar, indiler-çıktılar-dolar artışları vs. hep goygoy değil mi? körfez sermayesinin yıktığı dolarlarla ve verilen faizlerle sözde yatırımcı diye bu ülkeye para simsarları sokulup yalancı bir bahar yaşatılmadı mı şimdi? ee ne demeye iki üç müteahhitin, taşeronun, para simsarının yarattığı geçici baharı ballandıra ballandıra anlatıp savundun be abi? neden? neden çıkıp demedin üretim yoksa, ithalat ihracat dengesi sağlanmazsa kıçımıza kazığın budaklısı girer boşa aldanmayın demedin? işte bunları diyemediğin içinde yandaş muamelesi gördün. durum bu!
Rosava ekonomi ile ilgili sıkıntıları defalarca yazmıştır. Ama belli bir kesimde sırf iktidar gitsin diye Yılların biriktirdiği ekonomik sıkıntıları sanki kriz varmış diye göstermeye çalışmaktadır.rosava buna karşıdır.

Ayrıca Rosava yaş itibarı ile 1994 krizini , 2001 krizini görmüştür . O dönemin gençleri çok büyük Acılar çekti.

Şimdi daha ortada henüz birşey yokken sırf iktidar gitsin diye kriz çıkarmaya çalışmak doğru değil.

Beni seven kardeşlerimi üzdüysem kusura Bakmasınlar.
akp yi savunması ne değiştirecek ya dasavunmaması, kendi görüşüdür, saygı duymak gerekir.
ancak bir kişi belirtmediği halde bir tarafı tuttuğunu iddia etmek, saygısızlıktır. git sor arkadaşım senin görüşün nedir diyerek.
pkklılar için geçerli değildir. çünkü onlar insan değildir.
gibi görünüyor değil bizzat savunuyordur.
görüntüden ötedir. (bkz: al bi snickers ye)

--spoiler--
belli bir kesimde sırf iktidar gitsin diye Yılların biriktirdiği ekonomik sıkıntıları sanki kriz varmış diye göstermeye çalışmaktadır
--spoiler--

yıllardır biriken ekonomik sıkıntı, kimin döneminde biriktiği sorunsalına da bir açıklama getirirse daha ikna edici olabilir.
onu da nerden çıkarıyorsunuz canım.

CHP olsa da aynı şeyleri yazacaktı.

Anlaması gereken nokta şu: CHP için de aynı şeyleri yazsa yazdıklarını yine eleştirecektik. Kapiş?
Rosava kim ola ki diye düşündürten olaydır.
kötü giden bir ekonomiyi göklere çıkarırsan tabi ki öyle görünürsün rosiş.

sana güvenip yatırım yapanlar milyarlarca dolar kaybetti. milletin çoluğu çocuğu, çalışanı var. ayıptır, günahtır.

(bkz: rosava ya güvenip yatırım yapmak)
kusura bakma protest , sözlüğün milyarlarca dolarlık yatırım yapan adamlarla dolu olduğunu bilmiyordum *