bugün

Barcelona sistemi yürümeyince Messi bitti.
Ronaldo hem United de hem Real de kendini kanıtladı.
Ronaldo Leo Messi nin Kramponlarını taşır ! Sosyal hayatta daha iyi bir karakter Olabilir Daha Yakışıklı da olabilir fakat Leo Messi Ağır 1 numaradır !
ronaldo dar alanda bitik. geniş alan ve birebir topçusu. messi'yi 5-6 kişi sıkıştırsa bile aradan bir şekilde çıkabiliyor. karar sizin.
kiyaslanması saçma. messi nin dahil olduğu grup şu isimlerin olduğu gruptur:" maradona, ronaldinho, zidane, R9".
ronaldo ise " figo, bergkamp, batistuta, beckham "
yani arada bir şey eksik.
ne ronaldosu amk...
karakter olarak ronaldo, oyuncu olarak messi. sonuç: messi daha iyi futbolcu.
(bkz: susun deli konuşuyor)
Ronaldo 10 puan ise Messi 8,5 puandır.
ronaldosuz realin hali ortada diyorsunuz. real barcelonanın 6 puan gerisinde. geçen sene ronaldolu real ligi barcanın 17puan gerisinde bitirmişti. messinin de serie a dan daha zorlu rakipler var olan la league'da 21golü 10asisti var. geçen sene la league'da messinin 34 ronaldonun 26golu oldu. asist konusunda da ronaldonun 5 messinin 12asisti vardı.
yıllardır kendi içimde verdiğim savaş. bu gerçeği kabullenmek için çok uğraştım ama bir türlü başarılı olamadım. sanırım bu gerçekle yüzleşemeden göçüp gideceğim bu dünyadan.

amk delileri sizi.
gerçekten ronaldonun messiden daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünmek aynı fenerbahçe galatasaraydan daha iyi demeye benzer bir yanda türkiyenin en iyi takımı galatasaray diğer yanda türkiyenin orta düzey takımı fenerbahçe bir yanda futbolu bırakınca pele maradona gibi efsanelerin arasına gircek lionel messi diğer tarafta
zidane brezilyalı ronaldo ronaldinho gibi sadece süper futbolcuların arasında olacak olan ronaldo.

yani bi düşünün gerçekten nasıl cristiano ronaldonun lionel messiden iyi olduğunu düşünürsünüz aklım almıyo
acaba ronaldo başka liglerde oynadı diyemi yoksa ronaldo dünya kupasında 4 gol attı diyemi

şu entry benim en uzun entrim olabilir çünkü size şimdi kanitlicam
cristiano ronaldo tam olarak golcü rolünde oynamasada bir oyun kurucu değildi işi daha çok gol atmaktı ve lionel messiden daha önce başladı futbola
lionel messi ise asla sadece gol için oynayan bir oyuncu değildi orta saha kanat bölgesi yeri geldi forvet en çokta oyun kurucu olarak oynadı ve buna rağmen ondan yaklaşık 3 4 yıl önce profosyonel futbolcu olan ronaldo ile arasında 20 bilemedin 30 gol farkı var biri golcü diğeri oyun kurucu bide asist olarak zaten messi fersah fersah önde aynı şey dünya kupası içinde geçerli ronaldo iyi hatta süper bir golcü bu kesin dünya kupasında vasat bir takımı ilk turda kendi başına kurtardı doğru ama bu nasıl ronaldo bunu yetenek ile yapmadı penaltı ve bazı kafa vuruşları tabiki frikike laf yok o güzeldi

bide messiye bakalım 2014 dünya kupasında takımını finale kadar taşıdı bazı futbolcular yüzünden maçı 1 0 kaybettiler orada aslında kazandılar yani manevi biçimde dünya kupasını aldı messi çünkü takımı finale taşıdı
2018 dünya kupasında messi golcü olarak oynasa emin olun ronalda kadar gol atardı ama o 4 5 oyuncu dışında vasat olan takıma oyun kuruculuğu yaptı

yani bu dediklerimi dikkatli inceleyince tekrardan bir kategorü oluşturalım

gelmiş geçmiş en iyiler sırasız süper futbolcular sırasız
----------------------------------- ---------------------
lionel messi ronaldo
diego maradona ronaldinho
pele zidane
brezilyalı ronaldo

umarım anlamışsınızdır lionel messi her şekilde daha iyidir.
M*ssi denen köpeğin ingiltere veya italya'da barcelona ile oynayacağını düşünen sığırların kabullenememe durumudur.

Barcelona dışında başka hiçbir takımda oynayamaz o. Milli takımda görüyoruz.
Ronaldo daha yetenekli çünkü yardıma muhtaç insanlara yardım ediyor (!)
-3 atan ronaldocu ergenler size şunu söyleyeceğim sözlüğün ulu ulu kralı sxsx e eksi attığınız için sizi idama mahkum ediyorum

ronaldonun iyi olduğunu söyleyenler nasıl bir kafa dünyasında yaşıyor anlamıyorum "gerçekten ronaldonun messiden daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünmek aynı fenerbahçe galatasaraydan daha iyi demeye benzer bir yanda türkiyenin en iyi takımı galatasaray diğer yanda türkiyenin orta düzey takımı fenerbahçe bir yanda futbolu bırakınca pele maradona gibi efsanelerin arasına gircek lionel messi diğer tarafta
zidane brezilyalı ronaldo ronaldinho gibi sadece süper futbolcuların arasında olacak olan ronaldo.

yani bi düşünün gerçekten nasıl cristiano ronaldonun lionel messiden iyi olduğunu düşünürsünüz aklım almıyo
acaba ronaldo başka liglerde oynadı diyemi yoksa ronaldo dünya kupasında 4 gol attı diyemi

şu entry benim en uzun entrim olabilir çünkü size şimdi kanitlicam
cristiano ronaldo tam olarak golcü rolünde oynamasada bir oyun kurucu değildi işi daha çok gol atmaktı ve lionel messiden daha önce başladı futbola
lionel messi ise asla sadece gol için oynayan bir oyuncu değildi orta saha kanat bölgesi yeri geldi forvet en çokta oyun kurucu olarak oynadı ve buna rağmen ondan yaklaşık 3 4 yıl önce profosyonel futbolcu olan ronaldo ile arasında 20 bilemedin 30 gol farkı var biri golcü diğeri oyun kurucu bide asist olarak zaten messi fersah fersah önde aynı şey dünya kupası içinde geçerli ronaldo iyi hatta süper bir golcü bu kesin dünya kupasında vasat bir takımı ilk turda kendi başına kurtardı doğru ama bu nasıl ronaldo bunu yetenek ile yapmadı penaltı ve bazı kafa vuruşları tabiki frikike laf yok o güzeldi

bide messiye bakalım 2014 dünya kupasında takımını finale kadar taşıdı bazı futbolcular yüzünden maçı 1 0 kaybettiler orada aslında kazandılar yani manevi biçimde dünya kupasını aldı messi çünkü takımı finale taşıdı
2018 dünya kupasında messi golcü olarak oynasa emin olun ronalda kadar gol atardı ama o 4 5 oyuncu dışında vasat olan takıma oyun kuruculuğu yaptı

yani bu dediklerimi dikkatli inceleyince tekrardan bir kategorü oluşturalım

gelmiş geçmiş en iyiler sırasız süper futbolcular sırasız
----------------------------------- ---------------------
lionel messi ronaldo
diego maradona ronaldinho
pele zidane
brezilyalı ronaldo

umarım anlamışsınızdır lionel messi her şekilde daha iyidir." bu kadar açıklama yaptım ve hala ronaldomu diyonuz yuh size lionel messici gerçek futbolcuları davet ettiğim başlık.
Şaka mısınız? Bir tek Türkiye ve Portekiz’dekiler Ronaldo’nın daha iyi olduğunu savunuyor.
Bu konuya tartışmaya Kapalı Messi=Goat
adam gittiği lig'de gol kralı oluyor anasını satayım!
premier lig ve la liga'dan sonra şimdi de serie a'da gol krallığında zirvede!
üstelik yaşı 34 seneye 35 olacak ve değeri hala 100 milyon euro!
bizim sabri sarıoğlu'da aynı yaşta ama futbolu iki sene önce bıraktı!
demem o ki cristiano ronaldo futbol tarihinin en iyisidir buna itiraz eden açık ve net malın önde gidenidir!
italya ligi gol krallığı
https://www.ntvspor.net/f...alya-serie-a/gol-kralligi
görsel
messinin egosu yüzünden bu barca da kimler harcandı. her yıl şampiyonlar ligini alacak takım yıllardır babayı alıyor. messi barca dışında hiç bir yerde bakın ligde demiyorum hiç bir takımda oynayamaz. ronaldo ise 3 büyük ligde de kendini fazlasıyla ispatladı.

ha bu arada güzelim arjantin milli takımı da bu messi yüzünden o kadroyla her kupada harcanıyor. adam sırf bücür diye adam sırf sokakta karşılaşacağınız bir tip diye bu adamı asosyal erkek takımı sever. ronaldo bu kitle için okulun en popüler çocuğu tipinde olduğundan kıskanılır. aklı başında erkek ronaldo yu kıskanmaz takdir eder.
Ben ayrim yapamiyorum ikisini de izlemek ayri bir keyif veriyor.