bugün

an itibari ile izlediğim bir videosundan sonra şöyle bir hatırladım da herifin yaptıklarını, 'vay anasını' diyerek tebessüm ettim kendi kendime...

abi o nasıl bir şeydi ya? her barcelona maçını ''bakalım bu sefer neler yapacak?'' diye heyecanla beklerdik, ve sırf onu izlemek için açardık maçı be! maçın ortasında yaptığı hareketlerle milleti şoklardan şoka sokardı resmen... birbirinden harika çalımlar, muazzam teknik, inanılmaz ince paslar... başka bir tarafa bakarak 35 metre mesafedeki takım arkadaşının ağzının içine attığı paslar vardı yahu... attığı birbirinden mükemmel golleri saymaya kalksak bitiremeyiz... o'nun sahada yaptıklarını daha da kimse yapamaz arkadaş, açık konuşun şimdi, çok ayrı bir dünya idi, bir daha zor gelir öylesi. öyle bir oyun zekasını kimsede göremeyiz bir daha... şimdi c. ronaldo sırtıyla bir pas verdiğinde 2 hafta konuşuluyor. oysa ki ronaldinho'nun sırtıyla attığı pasların yanı sıra, sırtıyla yaptığı asist bile var be... ama bunların hepsi unutulup gitti işte.

ahh be ronaldinho, hem kendini harcadın, hem de bizi senin gibi bir topçuyu izlemekten mahrum bıraktın...
şimdi messi'li takımda olsa, o ronaldinho'da izlesek dememek elde değildir.
dünyaya gelmiş geçmiş, en iyi top becerisi olan futbolcu.
(bkz: efsane herif)

http://www.youtube.com/watch?v=knMwbVOol14
şu an dünyadaki birçok futbolseverin içinde bulunduğu eylem hali. O sol açıktan topu alıp 2 madrid liyi geçip casillas ı çaresiz bırakması yok mu. Aah ah.
Bir efsaneyi ama gerçek bir efsaneyi önlemektir. Evet.
Aynı anda pirlo, gattuso, zidane, Shevchenko, maldini, cafu’ yu özlemektir.
gerçek bir efsaneyi özlemektir.

milan dönemleri gerçekten müthişti. keşke zamanında beşiktaşın teklifini kabul edip türkiyede futbol oynasaydı.
ronaldinho türkiyede futbol oynadı deme şansına sahip olurduk en azından.
dondurması vardı lan biz küçükken. çubuğundan imzası çıkıyordu amk... çocukluğumuzun yıldızıydı.
adını görünce bir tuhaf hissettim şimdi.
hasta galatasarayliyim, 12-13 senedir de toplasan 10 tane real madrid maci kacirmamisimdir (hazirlik maclari vs haric) tek bi futbolcuyu prime doneminde tekrar izlemek istesen bu kim olur dersen ne hagi derim ne zidane, net cevabi sabahlara kadar ronaldinho olur.
Barcelona'daki performansı dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcu performansıydı bana göre. Ha pele zamanlarını izlemedik ama gelmiş geçmiş en iyisi messi diyenleri baz alarak söylüyorum. Ronaldinho'nun barça performansı messi'den net iyiydi.
Ronaldinho'yu özlemek gercek futbolu özlemektir... Şimdi her takım sıkıcı..
yeni nesilden hiçbiri senin gibi değil bee, koca yürekli sambacı..
görsel