bugün

görsel
(bkz: remo ve jilet) değildir.
(bkz: şişirilmiş balon)
(bkz: boş ilişki)
https://youtu.be/Kq5my96Yi70
Frxzbie - Romeo ve Juliet

öperek uyandır, dirilt beni seninle.'
Juliet Romeo ile birlikte olabilmek için kendisine ölmüş süsü verir. Aldığı ilacın etkisi geçince uyanacak ve Romeo ile birlikte olabilecektir. Ancak, bu bilgiyi Romeo’ ya ulaştırması gereken elçi görevinde başarısız olur. herkes, Juliet’ in gerçekte ölmediğini bilse de, Romeo onun gerçekten öldüğünü düşünür ve bu acıya dayanamayarak intihar eder. juliet' te bunun üzerine kendisini bu sefer gerçekten öldürür.
mutlu son.
shalespeare in romantik tragedyasi
birbirine dusman 2 ailenin cocuklarinin birbirini sevmesi aslinda cok islenmis bi konu olmasina ragmen yazarin oykuyu ele alisi bakimindan olumsuz bi eserdir.
klasik bi ronesans oyunudur. bir sahne disindaki butun sahneler veronada gecer ..

juliet: bu da ne ? canım sevgilimin avucunda bi sise !
demek ki, zehirden sevgilimin bu vakitsiz olumu.
cimri! hepsini icmis; bir damla bile
birakmadin demek kavusabilmem icin sana?
oyleyse dudaklarindan operim,
orada belki bir parca zehir kalmistir;

bir zamanlar hayat veren dudaklarin
bu kez son versin hayatima

-sicakmis dudaklarin hala .......
15 yaşında olduklarını öğrendikten sonra çok da şaapamadığım aşk hikâyesinin iki sevimli karakteri. Evladım hadi evinize .

5 bin yıllık klasiği nasıl gömdüm ama.
Ah Juliet..
Neden böyle güzelsin ha? Yoksa ele avuca sığmayan ölüm mü aşık oldu sana? inanayım mı o iğrenç canavarın bu karanlıkta sevgilisi olasın diye seni sakladığına?

işte bundan korktuğum için.. sonsuza dek yanında kalacağım…
Binlerce kez iyi geceler sana.
Binlerce kez beter olsun gece, senin ışığın yoksa!
2 adet cümle nasıl bu kadar duygu olabilir.. sen ne güzel bir yazarmışsın shakespeare.
Henüz romantik bir liseli iken karşıma romeo tiradlarından birini ezbere bilen biri çıkarsa evlenme teklifi eder, onunla evlenirim derdim. Tahmin ettiğiniz üzere kimse çıkmadı. Sanırım şimdi, daha çok gerçekçiyim ama yine de içimden bir ses romeo beklediğimi söylüyor ve bu hiç hoş değil.

Tanım: şahane bir sergio cupido resmidir ayrıca.

görsel
Aşkları kural değil istisna olan çiftçimiz, üzülüyoruz be.
Şekerpare'nin dünyaca ünlü kitabındaki iki aşığın adı.
Romeo denen 15 yaşındaki ergen arkadaşımızın aşkını konu alan tiyatral roman.

Biz 15 yaşında sevdalanınca, annemizden terlik yerdik. Eski nesil çok bozukmuş.
Şiddetle başlayan hazlar, şiddetle son bulurlar,
Ölümleri olur zaferleri,
Öpüşürken yok olan ateşle barut gibi.
En tatlı bal bile tadıldıkça bıkkınlık verir,
Aynı tat isteği, iştahı köreltir.
Onun için, ölçülü sev ki uzun sürsün sevgin,
Hedefe hızlı giden, yavaş kadar geç varır.
https://youtu.be/s2SSnOS47Tw
Juliet: Binlerce kez iyi geceler sana!
Romeo: Binlerce kez beter olsun gece, senin ışığın yoksa..

William Shakespeare (s.44)
William Shakespeare tarafından yazılan bir oyundur.

no.1'in bir parçasıdır.
Özel hayatımla gündeme gelmekten sıkıldım. evet.
william shakespeare tarafından yazılmış bir oyundur. yazarın en iyi bilinen oyunlarından biri olan romeo ve juliet sinemaya da uyarlanmıştır.
oyunun ana konusu en yalın haliyle, aşk ölümü bile göze alır şeklinde özetlenir. romeo ve juliet, birbirine düşman olan iki ailenin çocuklarıdır. karşılaştıkları ilk anda aşık olmuşlar ve böylece kavuşamama öyküleri başlamıştır. juliet, romeo'ya kavuşmak için ailesini yok saymayı göze alamaz ve kendini yok saymaya karar verir. böylece rahibin yardımını alarak bir zehir içer; herkes onu ölmüş bilecektir. ancak romeo döndüğünde julıet'in öldüğünü zanneder ve kendini öldürür. romeo ve juliet'te basit olarak aşk anlatılıyor denemez. bunu " aileleri düşman, engellere rağmen vazgeçmeyen imkansız aşk" diye alımladığımızda daha doğru olur. ntv çizgi roman klasiklerinde birde kitabı vardır. yazarın kitabını okuduktan sonra çizgi romanı okumak görsel anlamda bütünlüğü sağlayacaktır.
bu isimli şarkının diğer türlerinin yanında rap versiyonunun altında silk-e-fine'ın imzası vardır.
https://www.youtube.com/watch?v=nD87OBgnOB0

videonun altında bulunan yorum da ayrıca güzeldir.
"people think this is lil' kim and 2pac but actually its silk-e-fine...
With the lyrics.."
Güzel bir no.1 şarkısıdır.
Tüm filmde kafiyeli konuşmaları ile oyuncularının beni deli ettiği filmimsidir. Bak hala sinirden elim ayağım titriyo.
(bkz: the tragedy of romeo and juliet)
Şimdi öncelikle oyun olarak ele almak gerekirse çok isterdim oyun olarak izlemeyi ancak izlemedim.
kitaplardan okuduk biz bunu.
Uyarlamaları izledik.
Ancak bugün oturdum 2013 uyarlamasını izledim. O kadar özüne bağlı olmuş ki film de. insan bir süre sıkılıyor şiir gibi konuşmalardan ancak öyle güzel ki açıkçası daha da duymak istiyorsun. Benim gibi aşk romanı filmi sevmeyen insanlar dahi sıkılmadan izler biraz geçince. Çünkü kılıç sahnelerinin fazla oluşu sizi filme bağlıyor.
aşkları büyük kuşkusuz, var mıdır kitaplar dışında böylesi diye düşündürür.

ilk olarak kitabını okuyup sonrasında sinema filmini izlediğim, beni çok etkilen trajedi. En kısa zamanda sağlam bir oyununu bulup bir parça daha keyif almak isterim.
güncel Önemli Başlıklar